Streda, 21. február, 2018 | Meniny má Eleonóra

Žiaci Prievidze na domácom ľade deklasovali Dolný Kubín

V oboch nedeľných zápasoch starší aj mladší žiaci Prievidze hladko zvíťazili nad svojimi protihráčmi z Dolného Kubína.

Plán novej Regionálnej hokejovej akadémie.(Zdroj: SZĽH)

Gólovou smršťou tentokrát prekvapili najmä žiaci 5.-6. ročníka, ktorí 15 gólmi potešili svojho trénera aj hokejových priaznivcov.

STARŠÍ ŽIACI

MŠHK – mládež Prievidza – MHK Dolný Kubín 8:1 (1:0, 1:1, 6:0)

Góly: 8. Krcho (Bartakovics, Škrabák), 26. Krcho (Bartakovics), 41. Greschner (Goga), 43. Bartakovics (Ivan), 45. Goga (Greschner), 47. Škrabák (Kotrík, Bartakovics), 59. Brecko (Bartakovics), 60. Goga

Hráči Prievidze vstupovali do stretnutia opäť v úlohe neporazených lídrov tabuľky. Hneď od úvodného hvizdu potvrdzovali svoju dominanciu na ľade a vytvorili si niekoľko šancí na skórovanie. V bránke hostí napokon skončila iba strela Krcha z 8. minúty. Aj v druhej tretine sa hokejisti domáceho celku trápili a napriek vysokému počtu striel nedokázali dostať puk za brankárov chrbát. Na streleckú smolu domácich hokejistov však dolnokubínske medvede nedokázali reagovať zvýšenou aktivitou v útočnom pásme, a tak po štyridsiatich minútach viedlo družstvo Prievidze iba jednogólovým rozdielom 2:1. Začiatok tretej tretiny už vyšiel domácim hokejistom ukážkovo. V priebehu prvých šiestich minút strelili štyri góly a necelé dve minúty pred koncom pridali ešte dva. Súperovi už nezostali sily ani čas na otočenie zápasu, a tak sa opätovne z víťazstva 8:1 tešili žiaci Prievidze.

Dušan Žember (tréner): „Trošku sme sa trápili v koncovke, chýbal nám väčší dôraz, ale nakoniec sme to prelomili v tretej tretine.“

MLADŠÍ ŽIACI

MŠHK – mládež Prievidza – MHK Dolný Kubín 15:3 (5:0, 6:1, 4:2)

Góly: 3. Urban (Wagner, Baláž), 5. Zaujec (Vrtiel), 7. Kňaze (Baláž), 11. Krajči, 20. Vrtiel (Kňaze, Vrábel), 21. Vrtiel (Zaujec), 26. Zaujec (Vrtiel, Vrábel), 26. Vrtiel (Zaujec), 27. Vrábel, 28. Urban, 34. Kňaze (Tóth), 42. Urban, 51. Vrábel (Vrtiel), 52. Zaujec (Vrábel), 58. Kňaze (Zaujec)

Strelecké šťastie prievidzských starších žiakov z poslednej tretiny akoby sadlo aj na hokejky tých mladších. V zápase s Dolným Kubínom, ktorý je momentálne na chvoste ligovej tabuľky, sa ukázali Prievidžania v tom najlepšom svetle. Už v desiatej minúte zápasu vyhrávali vysokým rozdielom 4:0. S jedlom rastie chuť, a tak sa aj prievidzskí hokejisti zahryzli do svojho súpera. V priebehu celého zápasu boli výrazne lepším tímom, z čoho dokázali vyťažiť až dvojciferný počet gólov. Na konečnom výsledku 15:3 sa podieľali hetrikom až štyria mladí prievidzskí hráči.

Dušan Žember (tréner): „Teší ma, že sme po dlhšej dobe dokázali dať vyšší počet gólov a aj to, že sme veľa neinkasovali.“

7.Dolný Kubín 16 1 1 14 55:169 3

Pilotný projekt hokejových regiónov pod záštitou SZĽH, do ktorého sa zapojil aj hokejový klub MŠHK – mládež Prievidza, už má za sebou prvé reálne výstupy. SZĽH si spolu s Trenčianskym samosprávnym krajom dali za cieľ vybudovať Regionálnu stredoškolskú hokejovú akadémiu, v ktorej by sa mali pripravovať a vychovávať budúce hviezdy slovenského hokeja, ako po športovej tak i po celkovej osobnostnej a vzdelanostnej stránke. Akadémia by mala vyrásť v Trenčíne už v priebehu budúceho roka, čo je vynikajúca správa aj pre všetky prievidzské hokejové talenty. Spolupráca TSK a SZĽH by mala byť vzorovou aj pre ostatné regióny Slovenska.

Šport

1. Nevideli ste ho? Polícia vydala zatykač na Daniela (28) z Prievidze (+FOTO) 4 070
  2. Polícia prosí o pomoc: Hľadá sa Viktória (17) z Prievidze! 1 091
  3. Za 65 eur za mreže na dva roky? Polícia objasnila krádež v Prievidzi 821
  4. Nákupný košík aj plno plastov. Okolie Handlovky je znečistené odpadkami (+FOTO) 725
  5. Podporu ťažby domáceho uhlia nezrušili 382
  6. Prievidza chce ponúknuť seniorom viac aktivít a služieb 185
  7. Kritizovaný Dom smútku v Prievidzi prejde rekonštrukciou za 360-tisíc eur 172
  8. Vyšetrovanie tragickej havárie ošetrovateliek stále neskončilo 161
  9. Kadeti MBA Prievidza ukončili účasť v európskej súťaži s vyrovnanou bilanciou 139
  10. Dorastenecký turnaj korisťou mladých Nitranov. Darilo sa aj Prievidzi (+FOTO) 132