Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Do tretice všetko dobré. Platilo to aj pre hokejové zápasy žiakov Prievidze?

Na programe mladých prievidzských hokejistov boli zápasy s tímami z Detvy.

Prípravkári si dohadujú taktiku.Prípravkári si dohadujú taktiku. (Zdroj: LZ)

PRIEVIDZA. Obe družstvá už mali v tejto sezóne za sebou dva spoločné zápasy. Zatiaľ čo starší žiaci MŠHK Prievidza vyšli z oboch duelov víťazne, mladší žiaci zatiaľ recept na víťazstvo nad HC 07 ORIN Detva nenašli. Ako si so svojím súperom poradili tretíkrát?

STARŠÍ ŽIACI

HC 07 ORIN Detva – MŠHK – mládež Prievidza 2:10 (0:3, 1:5, 1:2)

GÓLY: 9. Ivan (Bartakovics, Greschner), 10. Škrabák, 11. Belaň (Goga), 26. Sever (Bartakovics), 29. Sever (Brecko), 30. Ivan, 31. Greschner (Bartakovics, Sever), 38. Goga (Belaň, Krcho), 49. Goga (Krcho), 58. Bartakovics (Ivan, Goga).

Víťazná šnúra prievidzských starších žiakov sa zdá byť doslova nezastaviteľná, čo je pre našich hokejistov iste veľkým povzbudením. Výborné výkony, ktoré Prievidžania predvádzajú v tejto sezóne, si však vyžadujú aj zodpovedný prístup ku každému zápasu a koncentráciu na defenzívne aj ofenzívne úlohy. Prvé minúty stretnutia s Detvou sa prekvapivo niesli v znamení zahodených šancí na oboch stranách. V ôsmej minúte streleckú smolu napokon prelomil hráč Prievidze Róbert Ivan, na ktorého v priebehu necelých dvoch minút nadviazali gólmi hneď dvaja jeho spoluhráči. Z vyhratej prvej tretiny sa tak tešili hostia a z čistého konta brankárka MŠHK Mládež Prievidza Simona Ležovičová. Vďaka štyrom presným zásahom do detvianskej bránky si hostia svoje vedenie poistili aj v druhej tretine. Táto gólová smršť v priebehu piatich minút zmarila nádej domácich na vyrovnanie. Hoci sa im v 33. minúte podarilo znížiť na 1:7, o víťazstve Prievidze už zrejme nikto nepochyboval. Konečný výsledok 2:8 svedčí o tom, že starší žiaci MŠHK nepoľavujú vo svojom úsilí a stále dokazujú, že prvá pozícia v tabuľke je odrazom ich vytrvalosti a šikovnosti.

Dušan Žember (tréner): „Zápas mal dobrú úroveň z oboch strán. Som rád, že pokračujeme vo víťaznom ťažení.“

MLADŠÍ ŽIACI

HC 07 ORIN Detva – MŠHK – mládež Prievidza 8:5 (1:1, 4:1, 3:3)

GÓLY: 4. Zaujec (Vrábel), 27. Kňaze, 46. Vrtiel, 48. Zaujec (Vrábel, Vrtiel), 58. Vrtiel.

Naopak nepriaznivú bilanciu zo zápasov s HC 07 ORIN Detva chceli prísť odčiniť naši mladší žiaci. Po výbornom výsledku z predchádzajúceho víkendu boli hráči víťazne naladení a pripravení predviesť sa v dobrej forme. Už v tretej minúte prvej tretiny sa podarilo skórovať Filipovi Zaujecovi, čím dostal Prievidzu do vedenia. Súper sa neustále snažil dobyť prievidzskú bránku, čo sa mu napokon aj podarilo a do šatní sa tak odchádzalo za vyrovnaného stavu 1:1. Do druhej dvadsaťminútovky vstúpili šťastnejšou nohou na ľad domáci a už o chvíľu vyhrávali 2:1. Bojovný tím Prievidze síce vzápätí vyrovnal, avšak odvtedy už mu akosi ubúdalo síl, čo rýchlo využilo družstvo z Detvy. V prievidzskej bránke sa razom ocitli hneď tri domáce strely a tím Detvy pomaly začal pomýšľať na celkové víťazstvo. Žiaci MŠHK vstupovali do poslednej tretiny s odhodlaním otočiť zápas. Napriek snahe a dvom pekným gólom sa už Prievidzi nepodarilo prekonať svojho súpera a zápas po viacerých chybách v obrane hostí napokon skončil 8:5 pre Detvu.

Dušan Žember (tréner): „Táto prehra mrzí o to viac, že sme nenadviazali na dobrý výkon z predchádzajúceho zápasu.“

PRÍPRAVKA

Cez víkend sa uskutočnil aj zväzový turnaj 4.ro čníkov vo Zvolene, na ktorom sa zúčastnili družstvá z Prievidze, Martina a dve družstvá z Banskej Bystrice. Po dvoch výhrach a dvoch prehrách prievidzský tím nakoniec obsadil štvrtú priečku, keďže sa pri vyrovnanom počte víťazstiev posudzovalo skóre vzájomných zápasov. Hráči si odniesli cenné skúsenosti a radosť z dvoch víťazných stretnutí. Za najlepších hráčov Prievidze boli vyhlásení brankári Štefan Paták a Šimon Novák a tiež hráč Alex Gogola, k čomu im srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov na ďalších turnajoch.