Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

VIDEO: Jedenástka jesene slávila úspech: Spojenie MY a regionálneho futbalu anketou ešte zosilnelo (+FOTO)

Premiérovo boli v Bojniciach dekorovaní najlepší futbalisti Majstrovstiev oblasti, I. a II. triedy.

(Zdroj: Ivan Mriška)

BOJNICE. Podujatie organizovali MY Hornonitrianske noviny. Partnermi podujatia boli spoločnosť SunWines, mesto Prievidza, Oblastný futbalový zväz Prievidza, RTV Prievidza a FC Baník Prievidza.

Príjemné prostredie a občerstvenie zabezpečili Bašta pri prameni a pán Pavel Urminský.

Hojná účasť

Slávnostný večer slávil úspech, na podujatie prišli, až na jeden, zástupcovia všetkých klubov z hornej Nitry.

„Sme radi, že najlepší hráči a kluboví zástupcovia prišli v takom hojnom počte. Ich účasť je dôkazom, že podobné akcie má zmysel organizovať. Verím, že sme premiérovým ročníkom začali novú tradíciu,“ vyjadril sa hlavný organizátor a športový redaktor MY Hornonitrianske noviny Ivan Mriška.

Skryť Vypnúť reklamu

Pozvanie prijali tiež partneri podujatia. Za zväz to bol sekretár Ján Baláž, za spoločnosť SunWines a FC Baník Prievidza Vladimír Šuník a za mesto Prievidza predseda komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít Branislav Bucák.

„Ešte raz gratulujem oceneným. Všetci na trávnikoch v jesennej časti aktuálneho futbalového ročníka dokazovali svoje nesporné futbalové kvality. Ich účasť na galavečeri je dôkazom, že svoju prácu na trávniku odviedli najlepšie, ako vedeli. Zároveň by som im poďakoval za to, že svojimi futbalovými zručnosťami a schopnosťami dávajú futbalu pridanú hodnotu na dedinách v našom okrese. Sú v mnohých prípadoch ťahúňmi svojich družstiev, lákadlom pre divákov, sú športovými vzormi pre mládež. Verím, že im športová forma a zdravie ešte dlho vydržia a budú divákov naďalej baviť svojim futbalovým umením,“ povedal vo svojom príhovore Branislav Bucák.

Skryť Vypnúť reklamu
Načítavam video...

Ikona: Za 45 rokov som nič podobné nezažil

Okrem najlepších futbalistov jesennej časti si ocenenie prevzala aj jedna ikona okresných trávnikov. Šesťdesiatročný Peter Ďuriš, ktorý v minulej sezóne behal aj po piatoligových trávnikoch.

„Za 45 rokov, čo hrávam futbal, som podobné oceňovanie dedinských futbalistov nezažil. Je to skvelá myšlienka, výborný nápad. Klobúk dole pred organizátormi. Škoda len, že sa to nekonalo, keď som bol ja v najlepších rokoch,“ povedal Peter Ďuriš, futbalový veterán.

Podujatie sprevádzal moderátor Peter Širáň, o kultúrny program sa postarla talentovaná speváčka Laura Belicová.

Bucák: Poďakovanie patrí hlavnému organizátorovi

Organizáciu ankety Jedenástky jesene, ako nového podujatia v regióne, ocenili viacerí prítomní zástupcovia futbalových klubov, ako aj pozvaní hostia.

Skryť Vypnúť reklamu

„Poďakovanie bezpochyby patrí aj hlavnému organizátorovi podujatia - redakcii MY Hornonitrianske noviny, ktorá je roky silno spätá s regionálnym futbalom a robí mu takú reklamu, ako žiadne iné médium. Vzájomné puto novín MY a regionálneho futbalu touto anketou ešte zosilnelo. Aj vďaka nej majú futbalisti v nižších súťažiach o motiváciu naviac. Organizácia Jedenástky jesene v regionálnych súťažiach je pekná myšlienka. Verím, že z nej vznikne časom pekná tradícia,“ na záver uviedol v príhovore Branislav Bucák, predseda Komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít v Prievidzi.

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Brankár

Ľuboš Bohunský (Dolné Vestenice)

24-ročný odchovanec Partizánskeho a minuloročná jednotka Prievidze prijala ponuku účinkovať v Majstrovstvách oblasti. 198-centimetrov vysoký brankár aj so skúsenosťami z českých futbalových súťaží sa v tak pripojil k tímu z Dolných Vesteníc. V jesennej časti inkasoval len 16 gólov, čo je druhý najnižší počet. Spoľahlivý brankár na jeseň nevynechal ani minútu a výrazne prispel ku prvému miestu Vesteničiarov. Viacero vydarených zápasov mu vynieslo miesto v najlepšej jedenástke súťaže.

Obrana

Pavol Petráš (Rudnianska Lehota)

Technický hráč, ktorý je pomerne rýchly. Je tichšej povahy, medzi hráčmi je obľúbený. Z frajerkou ho na štadióne zatiaľ nikto nevidel. Je pevnou súčasťou základnej zostavy Rudnianskej Lehoty, ktorá sa spolieha ne jeho stabilné výkony.

Jakub Koprivňanský (Nitrianske Pravno)

18-ročný futbalista hráva na poste stredného obrancu. Má solídnu pozičnú hru, veľmi dobre zakončuje hlavou a je fyzicky veľmi dobre pripravený. Keď zlepší hru po zemi, bude o neho záujem aj vo vyšších súťažiach. Jakub je viac-menej introvert, a to nielen pre prístup k tréningu. V kabíne je obľúbený, srandu si nerobí len zo seba, ale aj z druhých.

Ľubomír Koššo (Diviacka Nová Ves)

Je odchovancom Diviak nad Nitricou a tiež rodákom z tejto dedinky, kde po väčšinu kariéry hrával. Vyskúšal si však aj dres Mačova či Bánoviec nad Bebravou, aby zakotvil v Diviackej Novej Vsi. Hráva na pozícii defenzívneho záložníka, je pracovitý a poctivý. Jednoducho futbalista, ktorý vždy odvedie svoju prácu.

Záloha

Filip Krčík (Opatovce nad Nitrou)

Celú svoju doterajšiu kariéru strávil len v Opatovciach nad Nitrou. Ide o hráča, ktorý poctivo pracuje na sebe, nevynechá žiaden tréning a v zápasoch vydá zo seba vždy maximálny výkon.

Martin Hurtiš (Sebedražie)

Technický hráč, ktorý chodí pravidelne na tréningy. Kapitán Sebedražia je vodcovským tipom. Odchovanec tejto dedinky rád komunikuje, dokonca aj s rozhodcami, čo tímu nie vždy pomáha. Martin je šťastne ženatý, takže mladé fanúšičky majú smolu. Chalani z tímu ho prezývajú Hurka.

Matej Sluka (Kamenec pod Vtáčnikom)

Poctivý kapitán a drič, ktorý ide naplno v každom zápase. Matej hral ako dorastenec za AS Trenčín, kde aj študoval na športovej škole a neskôr za právnika. V kolektíve je obľúbený, no na ženy to zrejme neplatí. Stále je voľný, preto dievčatá, ktoré máte záujem, nemali by ste zahálať.

Ján Drobec (Nitrianske Rudno)

Nenahraditeľná persóna mužstva. Okrem futbalu v letných mesiacoch jazdí motokros a v zimných hráva hokej. Niekedy mu to vychádza tak, že v sobotu hrá hokej a v nedeľu futbal.

Útok

Martin Smidka (Handlová)

Je pracovitý a snaživý. Hráva v Prievidzi za hornú Nitru, no po osamostatnení Handlovej prešiel do svojho rodného mesta. V tréningovom procese je usilovný a vypracoval sa na jedného z kľúčových hráčov Handlovej. Vyniká technikou, bojovnosťou a strelou zo stredných vzdialeností.

Martin Líška (Dolné Vestenice)

Odchovanec Dolných Vesteníc, ktorý sa futbalovo zdokonaľoval najviac v prvom mužstve Bánoviec nad Bebravou, sa v tejto sezóne vrátil domov. Doplnil mladý kolektív Vesteničiarov, kde sa opäť stretol s niekoľkými spoluhráčmi z dorasteneckých čias. Aj keď má len 23 rokov, vedie mužstvo už ako kapitán. V tejto sezóne nastrieľal 11 gólov a vďaka svojej výkonnosti si vyslúžil miesto v najlepšej jedenástke jesennej časti Majstrovstiev oblasti. Najviac mu sedí pozícia na krídle a v útoku.

Marian Petráš (Nitrianske Sučany)

S pätnástimi gólmi sa stal najlepším strelcom jesennej časti, a tak o jeho nominácii do zostavy najlepších hráčov nik nepochybuje. Ako sám tvrdí, ocenenie ho veľmi potešilo, nič podobné v živote nikdy nedosiahol. Chváli však svoj kolektív, bez ktorého by takýto úspech nedosiahol. Od žiakov hrával v Kanianke, skoro celú kariéru. V posledných rokoch bol na hosťovaniach v Šimonovanoch a Cigli, aby zakotvil v Nitrianskych Sučanoch. Pred futbalom dáva prednosť rodine, teší sa, že v Sučanoch sú výborná partia.

I. TRIEDA

Brankár

Dávid Klačanský (Oslany)

Svojimi bravúrnymi zákrokmi zdržal mužstvo nad vodu a aj vďaka nemu skončili Oslany na krásnom druhom mieste. Ako tvrdia jeho spoluhráči, na Dávida sa dá spoľahnúť. Až na jeden zápas odohral na jeseň všetky, v jednom stretnutí ho zastúpil najlepší strelec Martin Hudec. A aj on vychytal triumf Oslančanov v pomere 2:0.

Obrana

Štefan Briatka (Nováky)

Je to líder, vodcovský typ, ktorý vie zakončovať hlavou, ľavou aj pravou. Góly dáva zo všade, ako stopér je najlepším strelcom tímu. Škoda len, že sa k nemu nepridajú aj ostatní spoluhráči, pretože inak by Nováky neboli na smutnom dvanástom mieste. Štefan je výborným obrancom, skúsenosti nadobudol v tretej lige za Partizánske či v štvrtej za Čereňany. Vyššie súťaže hrával aj vo Veľkých Uherciach.

Ján Kerata (Ráztočno)

Má dobrú vytrvalosť a v kolektíve je veľmi obľúbený. Prezentuje sa zodpovednosťou a tiež rozumnou hrou. V Ráztočne hráva celú svoju kariéru. Zle spomína na posledný zápase jesene, v ktorom si vo Valaskej Belej zlomil nohu.

Marek Strečanský (Kľačno)

Je to jeden spoľahlivý obranca. Svojím zodpovedným prístupom bol vzorom pre ostatných. Na to na akom poste hral, tak bol veľmi málo trestaný. V posledných sezónach bol jedným z ťahúňov mužstva. Na zápasy nastupoval aj so sebazaprením, pretože ho trápia zranenia.

Záloha

Dominik Hromada (Nedožery-Brezany)

Odmalička hrával v Nedožeroch-Brezanoch. Jeho prechod cez dorast bol veľmi rýchly, pretože ako to bolo možné, hneď bol ostaršený. Veľkú zásluhu na jeho výkonnosti majú tréneri, najmä pán Bříza, ktorý ho poriadne cepoval. Talent zdedil aj po otcovi, ktorý bol výborným obrancom.

Michal Filkorn (Malinová)

Rýchly a výborne technicky nadaný futbalista, čo potvrdil aj v drese Hornej Nitry. Je kolektívny, rád žartuje. Priateľku si stále hľadá, okrem futbalu má rád hokej, bicyklovanie a stolný tenis.

Erik Kozák (Poruba)

Technický futbalista s výbornou kopaciou technikou. Do žiadnych sporov sa nepúšťa, ide skôr o pokojného futbalistu. Keď sa mu chce, vie aj zabrať. Je akýmsi ťahúňom Poruby, na tréningy chodí rád, no niekedy mu v tom zabránia pracovné povinnosti. Okrem futbalu rád jazdí na bicykli.

Norbert Jánoška (Pravenec)

Má výbornú pravačku, no operuje väčšinou v ľavej časti ihriska. Mrzí ho, že sú v tabuľke nižšie, dôvodom však je fakt, že postrácali body s nižšie postavenými tímami. Ocenenie si Noro veľmi váži, teší ho fakt, že si ho fanúšikovia všimli.

Útok

Patrik Fereje (Čereňany)

Trinásť gólov na konte je výbornou vizitkou Patrika Ferejeho. V minulej sezóne behal po treťoligových trávnikoch v drese Novej Bane, no teraz je osobnosťou Čerenian. Je komplexným futbalistom a túto súťaž svojou kvalitou prevyšuje. Medzi spoluhráčmi je obľúbený, snaží sa stmeľovať kolektív nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Je veľkým fanúšikom Liverpoolu, vo svojom voľnom čase si rád zahrá šípky. Priateľku nehľadá, pretože je šťastne zadaný.

Juraj Grolmus (Bystričany)

Pri mene Juraj Grolmus sa určite viacerým brankárom a obrancom vynoria trpké spomienky. Veď ak má technicky najvybavenejší hráč Telovýchovnej jednoty Dynamo Bystričany svoj deň, bez problémov dokáže obísť celú súperovu obranu a neraz aj samotného brankára. V plnej rýchlosti a s úsmevom na tvári často pripomína nefalšovanú radosť z futbalu legendárnych hráčov s číslom 10. Juraj sa celý život futbalom naozaj bavil a hoci vo svojich mládežníckych časoch mohol na zelenom trávniku dosiahnuť omnoho viac, veď skúšal to vo viacerých ligových kluboch, po ťažšom životnom období sa napokon rozhodol naplno venovať svojej milovanej dcérke a manželke. Z jeho nádherných gólov sa tak netešia len oni, ale aj fanúšikovia železného Dynama a každý, kto má futbal vo svojom srdci.

Matúš Matuškovič (Podhradie)

Najlepší strelec nasúkal na jeseň devätnásť gólov. Matuškovič sa stal postrachom brankárov nielen v prvej triede, ale svoje kvality potvrdzoval i v piatej lige v drese áčka z Lehoty pod Vtáčnikom. V jej drese sa s 22 gólmi stal takisto najlepším strelcom jesene. Čiže za polku sezóny dal celkovo 41 gólov, a to v mnohých zápasoch odchádzal striedať ešte pred prestávkou. Podľa vyjadrení mnohých fanúšikov, v týchto súťažiach nemá čo robiť a patrí do ligy.

II. TRIEDA

Brankár

Imrich Beneš (Koš)

Dvadsať rokoch nechytal, no kamaráti ho prehovorili a za posledné tri sezóny sa poriadne rozchytal. Bol oporou tímu z Koša, ktorý aj vďaka nemu skončil na prvom mieste tabuľky a úspešne kráča za návratom do prvej triedy. 44-ročný veterán sa v bráne cíti ako mladík a na jeseň dostal len šesť gólov.

Obrana

Pavol Grešner (Tužina)

Ukecaný a divoký. To je Pavol Grešner, ktorý patrí medzi silových futbalistov. V obrane je zodpovedný a často podporuje aj útok. Je to veľmi dobrý chalan, kamarátsky, usmievavý a vždy veselý. Býva v Nitrianskom Pravne, no jeho otec pochádza z Tužiny, takže futbal hráva tu.

Rastislav Pánis (Temeš)

Rastislav Pánis patrí medzi skúsených futbalistov, veď v minulosti hrával vyššie súťaže. Podľa funkcionárov je rozvážny a v kolektíve veľmi obľúbený. Napriek tomu, že málo rozpráva, na ihrisku sa prezentuje výbornými výkonmi.

Jozef Valuška (Diviaky nad Nitricou)

Technický hráč, ktorý je odmalička verný Diviakom nad Nitricou. Jozef nepatrí medzi výbušných hráčov, skôr sa prezentuje rozvážnosťou a pokorou. Má cit pre prihrávku a je tiež veľmi dobrý hlavičkár. Podľa spoluhráčov je s každým kamarát.

Záloha

Roman Bielik (Koš)

Talent od detstva, ktorý hrával za dorast v Novákoch a Prievidzi. V Koši ho však ostaršili, aby pomohol rodnej dedine. Roman je skromný a pracovitý, čo dokazuje aj svojimi výkonmi na ihrisku.

Milan Masaryk (Nitrica)

Milan je určite skôr technický ako silový typ futbalistu. Predurčuje ho k tomu jeho atletická postava. Je veľmi pracovitý, jeden s najlepšou kondíciou v mužstve a v tejto sezóne sa začal presadzovať aj strelecky, takže právom bol vybraný do jedenástky súťaže ako zástupca TJ Nitrica.

Marek Jankula (Veľká Lehôtka)

Univerzálny typ futbalistu, ktorý sa dá použiť na každom poste okrem brankára. Je bojovník, poctivec a výborný chalan do kolektívu. Nedávno sa stal hrdým otcom. Dlho pracoval v Nemecku, kde hrával aj futbal. Vo Veľkej Lehôtke sa mu však páči najviac. V tomto klube kúpili viacerých hráčov za fľašu borovičky, no Marek medzi nich nepatrí.

Roman Kováč (Liešťany)

Roman Kováč je typický lokálpatriot. Po celý život hrával len v Liešťanoch a je na to hrdý. Kováč si nomináciu do jedenástky jesene veľmi váži, teší sa však i z toho, že so spoluhráčmi tvoria skvelú partiu nielen na ihrisku.

Útok

Michal Paver (Ješkova Ves/Banky)

Tichší typ futbalistu, ktorý veľmi rád útočí. Má dobrú techniku a v Ješkovej Vsi sú na neho hrdí. Zaujímavosťou je, že pracuje v čestnej stráži prezidenta SR Andreja Kisku.

Róbert Rendek (Bojnice)

Tichý chlapec, ktorý je vegetariánom. Na futbalovej kvalite mu to však neuberá, pretože má nos na góly. Róbert je kanonierom, čo na jeseň potvrdil deviatimi gólmi v sieťach súperov.

Miroslav Dobiáš (Malá Čausa)

S trinástimi presnými zásahmi sa stal najlepším strelcom jesennej časti. Podľa fanúšikov je rýchly ako strela. Jeho futbalovým vzorom je Paulo Dybala z jeho obľúbeného Juventusu Turín. Miroslav nemá rád alkohol ani cigarety, čo sa však o jeho spoluhráčoch povedať nedá. Po jeseni rozmýšľal nad odchodom z Malej Čausy, no nakoniec v tomto klube zostáva.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
 1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. TOMRA víta kľúčový krok k spusteniu systému zálohovania
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 21 025
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 15 199
 3. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 8 030
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 593
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 336
 6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 6 905
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 320
 8. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 6 235
 9. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 211
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 206
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

Jančekova skala sa spája s povesťou o nenaplnenej láske

Jančekova skala je 842 metrov vysoký kopec ukončený skalným výbežkom.

FOTO: Novorodeniatka z hornej Nitry

Prinášame vám prehľad narodených detičiek z hornej Nitry. Ich fotky boli zverejnené v MY Hornonitrianskych novinách.

Ilustračné foto.

Odpad od rodinných domov odvážajú v Handlovej po novom raz za dva týždne

Mesto Handlová zmenilo od začiatku tohto roka frekvenciu vývozu odpadov od rodinných domov.

Snehové záveje a jazyky sa môžu vyskytnúť aj v našom regióne

Výstraha platí pre okres Banská Bystrica, Brezno, Žiar nad Hronom, Bánovce nad Bebravou, Ilava, Partizánske, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Trenčín, Spišská Nová Ves a pre celý Prešovský a Košický kraj do nedele do 14.00 hodiny.

ilustračná foto

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Druhý deň testovania v Nitre: Miera pozitivity klesla pod percento

Otestovať sa prišlo vyše 14-tisíc ľudí. Pozitívnych bolo podstatne menej ako pred týždňom.

Odišiel Ján Bartík

Hokejová rodina v Nitre stratila jedného zo svojich dlhoročných členov.

Hľadá sa nezvestný Martinčan

Naposledy sa nachádzal vo Valčianskej doline.

Pohrebné auto zrazilo cyklistu. Neprežil

Nehoda sa stala medzi Telincami a Vrábľami.

Už ste čítali?