Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Na domácom ľade zvíťazili starší aj mladší žiaci

Obe družstvá si poradili so súperom z Rimavskej Soboty a pripísali si tak cenné body do ligových tabuliek.

(Zdroj: archív klubu)

STARŠÍ ŽIACI

MšHK – mládež Prievidza – HKM Rimavská Sobota 11:6 (1:1, 8:4, 2:1)

GÓLY: 4. Sever (Bartakovics), 24. Bartakovics (Sever), 26. Belaň (Škrabák), 27. Bartakovics (Krcho, Kotrík), 30. Sever (Krcho), 31. Škrabák (Belaň, Greschner), 33. Sever (Bartakovics, Krcho), 40. Krcho (Melchiory, Bartakovics), 57. Bartakovics (Dodok, Uhlár), 58. Sever (Bartakovics, Krcho).

Stretnutie prvých dvoch tímov ligovej tabuľky bolo od začiatku vyrovnané. Snaha hostí ukončiť víťaznú šnúru Prievidžanov bola zjavná od prvej minúty. V prvej tretine sa hral skôr opatrný hokej, ktorý bol bohatý na šance na oboch stranách. Domáci sa prvého gólu dočkali už v štvrtej minúte, keď úspešne zakončil Alex Sever. O dvanásť minút neskôr však súper vyrovnal a tak hráči odchádzali do šatne za stavu 1:1. Prestávka zrejme viac prospela hráčom Prievidze. Hneď v úvode druhej tretiny vsietili do súperovej bránky tri góly a do konca tretiny pridali ešte ďalších päť. Hráči hostí sa ešte snažili skorigovať výsledok, avšak ani tri strelené góly im nepomohli dotiahnuť sa na energických Prievidžanov. Tí boli úspešnejší aj v poslednej tretine a mohli sa tak tešiť z víťazstva 11:6.

Dušan Žember (tréner): „Zápas bol celkovo vyrovnaný, ale potvrdili sme našu kvalitu a zaslúžene vyhrali.“

MLADŠÍ ŽIACI

MšHK – mládež Prievidza – HKM Rimavská Sobota 7:2 (1:2, 2:0, 4:0)

GÓLY: 17. Krajči (Tóth), 24. Preiner, 34. Vlnieška (Zaujec), 44. Vrábel (Kňaze), 54. Kňaze (Urban), 57. Zaujec (Vrábel), 59. Krajči (Kňaze).

Mladší žiaci išli do zápasu s cieľom odčiniť zaváhanie z Ružomberka. Od začiatku zápasu si dokázali vytvoriť niekoľko príležitosti na gól, ale súperov brankár bol proti. Naopak hráči hostí využili v prvej tretine hneď dve príležitosti na protiútok a mohli sa tak tešiť z vedenia. Do konca prvej tretiny sa síce podarilo domácim znížiť na 1:2, ale nebol to výsledok, aký si predstavovali. Preto nepoľavili a naďalej si vytvárali príležitosti na streľbu s nádejou, že výsledok otočia vo svoj prospech. Snaha Prievidžanov sa vyplatila, keď v bránke hostí skončili hneď dve z ich striel. Zvyšok zápasu bol poznačený viacerými vylúčeniami na oboch stranách. V tretej tretine sa ešte viac ukázal strelecký potenciál domácich, ktorí si ďalšími štyrmi gólmi už len poistili celkové víťazstvo.

Dušan Žember (tréner): „V zápase sme si dokázali vytvoriť veľké množstvo príležitostí na gól, ale súper mal výborného brankára. Chlapci si svojou hrou víťazstvo zaslúžili.“

1. Vitajte v postapokalyptickom svete
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

O stravenkovej petícii rokovali na ministerstve

Iniciátora petície Za zachovanie súčasnej platnej legislatívy v oblasti stravovania zamestnancov Ľubomíra Sečkára s jeho tímom prijala generálna riaditeľka sekcie práce Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Danica Lehocká.

Samosprávy na hornej Nitre poukázali na chýbajúci legislatívny rámec celoplošného testovania

Samosprávy na hornej Nitre chcú byť súčinné pri celoplošnom testovaní obyvateľov, upozornili však na chýbajúci legislatívny rámec, ktorý sa dotýka zabezpečenia pracovníkov zo strany miest a obcí.