Repríza finále priniesla päťsetový nervák

VK Prievidza - VKP Bystrina SPU Nitra 3:2 (16, -21, -24, 15, 9)

Rozhodovali: Mokrý a Malík.

Prievidza: Kubš 8, Ludha 12, Jančura 5, Laane 18, Roosewelt 15, Braga Da Silva 24, libero Ľ. Nemec (Javorčík 5, Toobal 4). Tréner: R. Nemec.

Nitra: Zaťko 5, Wawrzynczyk 19, Mačuha 6, Kostoláni 5, Menner 14, Kašper 9, libero Malina (Rehák 14, Százvai 0, Porubský 0, Horník 0). Tréner: M. Kardoš.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Marcilio Braga Da Silva (Prievidza)

Aj druhý domáci zápas Kohútov v elitnej štvorke poriadne vzrušil fanúšikov. Po vzorovom sete domácich na 16 bodov zlepšili hostia prihrávku a podanie a druhý set vyhrali. V treťom domáci len doťahovali a vyrovnali až Ludhovým esom na 23:23. Rovnako vyrovnával Javorčík na 24:24, ale potom po útoku a bloku Kašpera Nitra zaslúžene vyhrala. Prievidza si spomenula na prvý set a rovnako ľahko štvrtý vyhrala a vyrovnala sety na 2:2. Rozhodujúci - piaty bol pokračovaním dobrého výkonu domácich a výhra zostala v Prievidzi.

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Pochvala celému tímu, že sa nevzdávali. Nitra výborne bránila v poli a my sme sa ťažko presadzovali. Opäť divácky atraktívny zápas, splnilo to všetky atribúty, aké takýto zápas má mať."

Marek Kardoš, tréner Nitry: "Videli sme veľmi dobrý zápas z obidvoch strán. Šťastíčko sa priklonilo na druhú stranu. Odišli sme bohužial v dvoch postaveniach na príjme a nedokázali sa z toho dostať."

Druhý zápas: Prešov – Svidník 3:0.

Tabuľka po 2. kole:

1.Prievidza 18 16 2 50:15 46

2.Nitra 18 15 3 49:16 45

3.Prešov 18 11 7 40:27 33

4.Svidník 18 10 8 39:26 33

Program 3. kola (20.1. o 17:00): TJ Slávia Svidník – VK PRIEVIDZA, Nitra – Prešov (18:00).