Repríza finále priniesla päťsetový nervák

VK Prievidza - VKP Bystrina SPU Nitra 3:2 (16, -21, -24, 15, 9)

Rozhodovali: Mokrý a Malík.

Prievidza: Kubš 8, Ludha 12, Jančura 5, Laane 18, Roosewelt 15, Braga Da Silva 24, libero Ľ. Nemec (Javorčík 5, Toobal 4). Tréner: R. Nemec.

Nitra: Zaťko 5, Wawrzynczyk 19, Mačuha 6, Kostoláni 5, Menner 14, Kašper 9, libero Malina (Rehák 14, Százvai 0, Porubský 0, Horník 0). Tréner: M. Kardoš.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Marcilio Braga Da Silva (Prievidza)

Aj druhý domáci zápas Kohútov v elitnej štvorke poriadne vzrušil fanúšikov. Po vzorovom sete domácich na 16 bodov zlepšili hostia prihrávku a podanie a druhý set vyhrali. V treťom domáci len doťahovali a vyrovnali až Ludhovým esom na 23:23. Rovnako vyrovnával Javorčík na 24:24, ale potom po útoku a bloku Kašpera Nitra zaslúžene vyhrala. Prievidza si spomenula na prvý set a rovnako ľahko štvrtý vyhrala a vyrovnala sety na 2:2. Rozhodujúci - piaty bol pokračovaním dobrého výkonu domácich a výhra zostala v Prievidzi.

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Pochvala celému tímu, že sa nevzdávali. Nitra výborne bránila v poli a my sme sa ťažko presadzovali. Opäť divácky atraktívny zápas, splnilo to všetky atribúty, aké takýto zápas má mať."

Marek Kardoš, tréner Nitry: "Videli sme veľmi dobrý zápas z obidvoch strán. Šťastíčko sa priklonilo na druhú stranu. Odišli sme bohužial v dvoch postaveniach na príjme a nedokázali sa z toho dostať."

Druhý zápas: Prešov – Svidník 3:0.

Tabuľka po 2. kole:

1.Prievidza 18 16 2 50:15 46

2.Nitra 18 15 3 49:16 45

3.Prešov 18 11 7 40:27 33

4.Svidník 18 10 8 39:26 33

Program 3. kola (20.1. o 17:00): TJ Slávia Svidník – VK PRIEVIDZA, Nitra – Prešov (18:00).

1. Najkrajšie americké národné parky
  2. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  3. Keď Slováci krotia morský vietor
  4. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  5. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Vysoké teploty nepoľavia ani v nasledujúcom týždni

Teploty na západe a juhu môžu dosiahnuť až 35 stupňov Celzia.

Exotika po slovensky. V Havaji sa naučíte vyžiť aj z minimálnej mzdy

V Havaji žije 390 obyvateľov, no majú poštu, potraviny aj krčmu a 130 žiakov v škole. Ako funguje obec, ktorá počas šiestich rokov zmazala dlh 180-tisíc eur?

V Šamoríne si novácki kanoisti vyjazdili celkové tretie miesto (+FOTO)

V Šamoríne na jazere Lagúna sa uskutočnili preteky v rýchlostnej kanoistike Samaria Cup a Memoriál V. Gálisa, na ktorých ani tentokrát nechýbali pretekári Novák.