Druhá hokejová liga mala na programe osemnáste kolo.

(Zdroj: HC Prievidza - facebook)

II. LIGA ZÁPAD

18. kolo:

HC Prievidza – Osmos Bratislava B 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)

GÓLY: 16. Mendel (Bátora, Toman), 18. Toman (Mendel, Uhliar), 34. Bátora (Mendel, Toman), 56. Učník (Beňadik, Nátny), 58. Učník (Nátny, Pánis), 59. Mendel (Beňadik, Toman).

PRIEVIDZA: Doka, Talár – Beňadik, Bátora, Uhliar, Mendel, Toman, Súder, Vážan, Pánis, Nátny, Učník, Kováč, Macháč, Jaško, Kerata, Hegli. Tréner: Dušan Žember.

Povedal po zápase:

Tomáš Sobota (manažér HC Prievidza): „V piatok sa nám na poslednú chvíľu podarilo papierovo dotiahnuť príchod dvoch hráčov z Ružomberka. Konkrétne sa jedná o Michala Nátneho a Petra Učníka. Prichádzajú na hosťovanie do konca sezóny a všetci sme sa tešili na ich debut na domácom ľade proti HC Bratislava. Keďže obe mužstvá nazbierali doteraz rovnaký počet bodov, rozdiel medzi nimi a štvrtými Levicami bol iba v skóre. Aj tento fakt prinášal zápasu potrebný náboj ešte pred jeho začiatkom.

Úvodné minúty zápasu sa niesli v opatrnom tempe. Postupom času zlepšili hostia pohyb a začali sa stále častejšie tlačiť pred nášho brankára. Vytvorili si niekoľko slušných šancí, ktoré ale nepremenili a tak sme udreli my. V 15. minúte sa po peknej spolupráci prvého útoku presadil Mendel. Hneď o dve minúty sa opäť dokázala presadiť naša prvá formácia, tentokrát sa trafil Toman a viedli sme 2:0. Žiaľ, v 19. minúte využili hostia našu nekoncentrovanosť a znížili stav na 2:1.

Do druhej tretiny sme jednoznačne chceli vstúpiť aktívnejšie. Hneď od začiatku sme sa dokázali dostavať do dobrých šancí a Bratislavčania sa museli mať stále na pozore. V 33. minúte sme dokázali využiť hneď našu prvú presilovú hru. Parádnou strelou do horného rohu sa presadil Bátora. Hostia sa ale nevzdávali a obojstranne zaujímavý hokej pokračoval až do konca tretiny. V nej si ešte hostia dokázali vytvoriť presilovku 5:3, ktorú sa im ale nepodarilo využiť. Preto sme po dvoch tretinách viedli 3:1.

V tretej tretine sme nechceli v žiadnom prípade pripustiť drámu. Aj naďalej sme sa snažili hrať od začiatku aktívne, nechceli sme sa zavrieť do našej tretiny a báť sa o výsledok. Tretia tretina skončila 3:2 v náš prospech, čo znamená, že hostia sa nevzdávali a diváci sa mali načo pozerať. Nátny a Učník zaznamenali v zápase obaja po dva body a výraznou mierou sa pričinili o naše víťazstvo. Bola to naša tretia výhra v rade a veríme, že sme ňou potešili skvelých divákov a dali sme im najlepšiu možnú pozvánku na naše ďalšie stretnutia.“

Ostatné zápasy: Levice – Púchov 1:5, Partizánske – Senica 9:5, Dynamax Nitra – Ružomberok 7:2, BudapešťDolný Kubín 5:4p

10. Senica 16 1 1 1 13 53:102 6

Program 19. kola (13.1. o 16:00): KMH SPORT KFT Budapešť – HC Prievidza, Dolný Kubín – Dynamax Nitra (17:30), Ružomberok – Partizánske (17:00), Senica – Levice (18:00), Púchov – Osmos Bratislava B (17:30).

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  9. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  10. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
  1. Moderný hotel, kde sa cítite ako doma
  2. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
  3. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

Florbalisti Prievidze v druhej lige ťahajú už päťzápasovú šnúru bez prehry

Po prehre v 6. kole s poslednou Trnavou B prišlo v tíme prievidzských florbalistov k zmŕtvychvstaniu.

Rozloženie skupín turnaja O POHÁR FIRIEM je známe (VIDEO + program)

Hrať sa bude v štyroch skupinách, postup si vybojujú hneď tri tímy.