Hokejisti Prievidze hrali po prvýkrát proti Maďarom. Ako zápas dopadol?

V sedemnástom kole hostili hokejisti Prievidze skutočne zaujímavého súpera.

17. kolo:

HC Prievidza – Budapešť 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 24. Kováč, 26. Mendel, 50. Bátora.

Povedal po zápase:

Tomáš Sobota, manažér HC Prievidza: „Po víťaznom zápase v Dolnom Kubíne sme chceli potvrdiť tri body z vonku aj v domácom zápase s Budapešťou.

Hneď od začiatku zápasu bolo cítiť, že pre obe mužstvá to bol prvý vzájomný duel. Hostia mali lepší úvod, dobrým korčuľovaním robili našim v úvodných minútach problémy. Postupom času sa začala hra vyrovnávať a chalani sa začali tlačiť viac dopredu. Ani jeden tím si však nedokázal vytvoriť jasnú šancu, preto sa odchádzalo do kabín za nerozhodného stavu 0:0.

Na začiatku druhej časti sme to chceli byť my, ktorí budú určovať tempo hry. V 23. minúte nám hostia ponúkli výhodu presilovej hry, ktorú chladnokrvne strelou do horného rohu ukončil Michal Kováč. Druhý gól nenechal na seba dlho čakať, už o dve minúty hostia vyťahovali puk za chrbtom svojho brankára opäť. Presadil sa Marek Mendel a viedli sme 2:0. Záver tretiny sme nezvládli tak, ako sme si predstavovali. Svojou nedisciplinovanosťou sme sa dostavali do problémov. Fantasticky nás podržal brankár Cabánik a aj preto sme vyhrali druhú tretinu v pomere 2:0.

Tretiu tretinu sme opäť nezačali ideálne. Po niekoľkých sekundách hry sme hosťom ponúkli presilovú hru. Vzápätí po ďalšom našom faule sme sa museli brániť v trojici. Toto boli momenty, kde sa lámal zápas, chlapci sa svojou bojovnosťou dokázali ubrániť a nepustili Budapešť spať do zápasu. Naopak ,nám sa podarilo využiť ponúknutú výhodu a viedli sme 3:0. Hosťom sa síce podarilo raz presadiť, zvyšok zápasu sme si ale ustrážili a preto ostávajú všetky tri body doma.“

Ostatné zápasy: Dynamax NitraDolný Kubín 6:7, Partizánske – Ružomberok 5:4, Levice – Senica 6:2, Osmos Bratislava B – Púchov 3:6.

10.Senica 14 1 0 1 12 44:90 4

Program 18. kola (6.12. o 17:00): HC PRIEVIDZA – Osmos Bratislava B, Levice – Púchov (17:30), Partizánske – Senica (18:00), Dynamax Nitra – Ružomberok (20:00), Budapešť – Dolný Kubín (16:00).

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?