Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Fantázia v pohybe: Prievidzskí hokejisti predviedli opäť nemožné!

V šestnástom kole potvrdili zverenci trénera Dušana Žembera, že sú obrovskí bojovníci.

(Zdroj: archív - HC)

PRIEVIDZA. Napriek tomu, že do Dolného Kubína pricestovali len s dvomi päťkami, teda desiatimi korčuliarmi, nabitý domáci tím zdolali pomerne hladko 5:2.

II. LIGA ZÁPAD

16. kolo:

Mšk HVIEZDA Dolný Kubín – HC Prievidza 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

GÓLY: 13. M. Pánis (Toman), 19. Humaj, 29. M. Pánis (Bátora), 43. Uhliar, 58. Uhliar (Kováč).

PRIEVIDZA: Cabaník – Bátora, Kováč, D. Pánis, Mendel, Uhliar, Beňadik, Humaj, M. Pánis, Toman, Jaško. Tréner: Dušan Žember.

Povedal po zápase:

Tomáš Sobota, manažér HC Prievidza: „O ďalšie body sme išli zabojovať do Dolného Kubína. Pred zápasom bol rozdiel medzi nami a štvrtými Levicami tri body, a tak bolo stále o čo hrať. Keďže sme do zápasu nastupovali s dvomi päťkami, cieľ bol zbytočne nenapádať, hrať dobre pozične a počkať si na svoju šancu. Tá prišla v 12. minúte, keď sa presadil Matúš Pánis. V 18. minúte sme udreli opäť, keď svoj premiérový gól strelil Andrej Humaj. V priebehu prvej tretiny sme si vytvorili hneď niekoľko gólových šancí, po ktorých mohlo byť skóre výrazne vyššie ako 0:2.

V druhej tretine sme pokračovali v nastolenom tempe. Snažili sme sa kaziť hru domácim a popri tom sa snažili byť aj nebezpeční smerom dopredu. Opäť sme si dokázali vytvoriť množstvo šancí a domácim sme nedovolili ani na moment povoliť v koncentrácii. V 28. minúte sa presadil opäť Matúš Pánis a viedli sme už 0:3. V 33. minúte využili domáci chybu v našom obrannom pásme a znížili na 1:3. Kubín hrozil hlavne z presiloviek, kde nás skvele podržal brankár Cabaník.

Začiatok poslednej tretiny bol presne taký, aký sme si neželali. Už po niekoľkých sekundách hry sa domácim podarilo dotiahnuť na rozdiel jedného gólu. Chalani boli zdravo namotivovaní a ani tento moment nás nedokázal vyviesť z koncentrácie. V 43. minúte sme odskočili opäť na rozdiel dvoch gólov. Z pribúdajúcim časom boli domáci čoraz nervóznejší, čo nám hralo do karát. Chalani si siahli na dno svojich síl a v 57. minúte boli odmenení piatym gólom a uzavreli ním scenár tohto zápasu.

Opäť sme sa dokázali vyburcovať k skvelému tímovému výkonu a odnášame si dôležité tri body.“

Ostatné zápasy: Ružomberok – Budapešť 3:6, Senica – Dynamax Nitra 7:8pp, Púchov – Partizánske 6:1, Osmos Bratislava B – Levice 1:0.

10. Senica 14 1 1 1 11 46:87 6

Program 17. kola (23.12. o 17:00): HC PRIEVIDZA – Budapešť, Dynamax Nitra – Dolný Kubín (20:00), Partizánske – Ružomberok (18:00), Levice – Senica (17:30), Osmos Bratislava B – Púhov (18:30).

Program 18. kola (6.12. o 17:00): HC PRIEVIDZA – Osmos Bratislava B, Levice – Púchov (17:30), Partizánske – Senica (18:00), Dynamax Nitra – Ružomberok (20:00), Budapešť – Dolný Kubín (16:00).

Ďalšie články z témy Hokej

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Hokej  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej v Trenčíne, Hokej - Zimná olympiáda 2018 (ZOH 2018), Hokej

Šport

1. Opäť padol rekord. Na Pochode vďaky 2194 registrovaných účastníkov (+FOTO) 1 822
  2. Len málo chýbalo k okrúhlemu číslu. Romantický zámok v Bojniciach vlani navštívilo množstvo ľudí 1 393
  3. Hlavný ťah na Prievidzu bol ráno ochromený. Policajti vyčíslili predbežné škody 284
  4. Prievidza pokračuje vo výbornej forme, Handlová sa naopak trápi 246
  5. Hrozivo vyzerajúca nehoda paralyzovala dopravu v Handlovej (+FOTO) 206
  6. Nemocnica v Bojniciach má nové moderné prístroje 196
  7. František Kubík v Slovane končí. Známe už je meno jeho nového klubu 162
  8. Prievidzský stroj súpera opäť demonštroval. Kohúti si upevnili miesto na čele 138