Nedeľa, 21. október, 2018 | Meniny má Uršuľa

Bolo ich len jedenásť: Hokejisti Prievidze všetkým vyrazili dych

Husársky kúsok sa podaril prievidzským hokejistom.

(Zdroj: HC Prievidza - facebook)

PRIEVIDZA. Tréneri mali na zápas do Ružomberka k dispozícií len jedenásť hráčov, no to v konečnom zúčtovaní nikomu nevadilo. Prievidžania totiž aj v oklieštenom zložení porazili súpera z Liptova jasne 6:1, čím mnohým vyrazili dych, pretože Ružomberčanov bolo na súpiske až osemnásť.

II. LIGA ZÁPAD

14. kolo:

MHK Ružomberok – HC Prievidza 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)

GÓLY: 10. Toman (Bátora), 12. Kerata (Toman, Kováč), 14. Beňadik, 23. M. Pánis (Beňadik, Kerata) 44. Mendel (D. Pánis, Toman), 49. M. Pánis, Hegli, Mendel.

PRIEVIDZA: Talár – Beňadik, Vážan, Toman, Mendel, D. Pánis, Bátora, Kováč, M. Pánis, Kerata, Uhliar, Hegli. Tréner: Dušan Žember.

ROZHODOVALI: Vido, Hrkotáč, Hvojník, 97 divákov.

Povedal po zápase:

Tomáš Sobota, manažér HC Prievidza: „Na zápas sme vycestovali s jedenástimi korčuliarmi a dvoma brankármi. Pre Ružomberok to bol šesťbodový zápas a vedeli sme, že body doma zadarmo nepustia. Od začiatku stretnutia sme to boli my, čo diktovali tempo hry. V 9. minúte sa nám podarilo otvoriť skóre, a to dokonca v oslabení. Chlapci v nasadenom tempe pokračovali a v 11. minúte boli odmenení druhým gólom. To ale nebolo všetko, hneď v našej prvej presilovej hre v zápase sme sa dokázali presadiť a uzavreli sme stav prvej tretiny na 0:3. Hneď po dvadsiatich sekundách druhej tretiny nám domáci darovali presilovku. Žiaľ, vrátili nám požičané z prvej tretiny a po chybnej rozohrávke nášho brankára sme inkasovali. Naši sa však nerozklepali a v momente ako sa domáci hráč vrátil z trestnej lavice, využili prečíslenie tri na dva a po perfektnej prihrávke Beňadika sa presadil Matúš Pánis. Domáci začali viac korčuľovať, čím ďalej tým viac sa tlačili pred nášho gólmana, otvorili hru a my sme hrozili z rýchlych protiútokov. Vytvorili sme si niekoľko šancí, ale stav sa už v druhej tretine nezmenil. Do tretej tretiny sme vstúpili ukážkovo. Už po troch minútach sme strelili gól a domáci rezignovali. Počas celého stretnutia sme hrali skvele takticky. Aj napriek tomu, že sme boli jedenásti sme Ružomberok v ďalšom priebehu už k ničomu nepustili a sami sme pridali ešte jeden gól. Chlapci pristúpili k zápasu zodpovedne a preto si odvážame všetky tri body.

Ostatné zápasy: Dolný Kubín – Senica 5:2, Púchov – Budapešť 6:4, Osmos Bratislava B – Dynamax Nitra 2:1pp, Levice – Partizánske 3:2

10.Senica 12 1 0 0 11 35:76 3

Program 15. kola (9.12. o 17:00): HC PRIEVIDZA – HK Levice, Partizánske – Osmos Bratislava B (18:00), Nitra – Púchov (20:00), Budapešť – Senica (16:00), Dolný Kubín – Ružomberok (17:30).

5. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
  6. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
  7. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?

Priemerná nezamestnanosť v TSK v septembri mierne stúpla

Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) stúpla v septembri medzimesačne o 0,2 % na úroveň 3,20 %.

Divoký zápas hokejistov Prievidze priniesol jeden paradox (+FOTO)

Prievidzskí hokejisti hostili v netradičnom zápase Dolný Kubín.

Kapitán Prievidze: Je to zodpovednosť, pretože futbal tu v minulosti veľa znamenal

Milan Šifalovič patrí medzi najskúsenejších futbalistov FC Baník Prievidza.

Súťaž na vybavenie musí nemocnica zopakovať

Kraj bude musieť súťaž na obstaranie vybavenie zopakovať, pretože prvú zrušila Rada Úradu pre verejné obstarávanie.

Komunálne voľby 2018: Kandidáti na starostu a poslancov Kanianka

Pozrite si, kto kandiduje na starostu a kto by bol rád obecným poslancom v Kanianke.