Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Bolo ich len jedenásť: Hokejisti Prievidze všetkým vyrazili dych

Husársky kúsok sa podaril prievidzským hokejistom.

(Zdroj: HC Prievidza - facebook)

PRIEVIDZA. Tréneri mali na zápas do Ružomberka k dispozícií len jedenásť hráčov, no to v konečnom zúčtovaní nikomu nevadilo. Prievidžania totiž aj v oklieštenom zložení porazili súpera z Liptova jasne 6:1, čím mnohým vyrazili dych, pretože Ružomberčanov bolo na súpiske až osemnásť.

II. LIGA ZÁPAD

14. kolo:

MHK Ružomberok – HC Prievidza 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)

GÓLY: 10. Toman (Bátora), 12. Kerata (Toman, Kováč), 14. Beňadik, 23. M. Pánis (Beňadik, Kerata) 44. Mendel (D. Pánis, Toman), 49. M. Pánis, Hegli, Mendel.

PRIEVIDZA: Talár – Beňadik, Vážan, Toman, Mendel, D. Pánis, Bátora, Kováč, M. Pánis, Kerata, Uhliar, Hegli. Tréner: Dušan Žember.

ROZHODOVALI: Vido, Hrkotáč, Hvojník, 97 divákov.

Povedal po zápase:

Tomáš Sobota, manažér HC Prievidza: „Na zápas sme vycestovali s jedenástimi korčuliarmi a dvoma brankármi. Pre Ružomberok to bol šesťbodový zápas a vedeli sme, že body doma zadarmo nepustia. Od začiatku stretnutia sme to boli my, čo diktovali tempo hry. V 9. minúte sa nám podarilo otvoriť skóre, a to dokonca v oslabení. Chlapci v nasadenom tempe pokračovali a v 11. minúte boli odmenení druhým gólom. To ale nebolo všetko, hneď v našej prvej presilovej hre v zápase sme sa dokázali presadiť a uzavreli sme stav prvej tretiny na 0:3. Hneď po dvadsiatich sekundách druhej tretiny nám domáci darovali presilovku. Žiaľ, vrátili nám požičané z prvej tretiny a po chybnej rozohrávke nášho brankára sme inkasovali. Naši sa však nerozklepali a v momente ako sa domáci hráč vrátil z trestnej lavice, využili prečíslenie tri na dva a po perfektnej prihrávke Beňadika sa presadil Matúš Pánis. Domáci začali viac korčuľovať, čím ďalej tým viac sa tlačili pred nášho gólmana, otvorili hru a my sme hrozili z rýchlych protiútokov. Vytvorili sme si niekoľko šancí, ale stav sa už v druhej tretine nezmenil. Do tretej tretiny sme vstúpili ukážkovo. Už po troch minútach sme strelili gól a domáci rezignovali. Počas celého stretnutia sme hrali skvele takticky. Aj napriek tomu, že sme boli jedenásti sme Ružomberok v ďalšom priebehu už k ničomu nepustili a sami sme pridali ešte jeden gól. Chlapci pristúpili k zápasu zodpovedne a preto si odvážame všetky tri body.

Ostatné zápasy: Dolný Kubín – Senica 5:2, Púchov – Budapešť 6:4, Osmos Bratislava B – Dynamax Nitra 2:1pp, Levice – Partizánske 3:2

10.Senica 12 1 0 0 11 35:76 3

Program 15. kola (9.12. o 17:00): HC PRIEVIDZA – HK Levice, Partizánske – Osmos Bratislava B (18:00), Nitra – Púchov (20:00), Budapešť – Senica (16:00), Dolný Kubín – Ružomberok (17:30).