Slovaktual vybudoval novú výrobnú halu, už ale uvažuje o ďalšej

Stratégia firmy je orientovať sa na zákazníka, jeho požiadavky a na skrátenie dodacích termínov. Dopyt po ich oknách a dverách rastie.

PRAVENEC. Spoločnosť Slovaktual vyrába plastové a hliníkové okná a dvere. Na Slovensku je v oblasti plastových okien najväčším výrobcom na trhu. V roku 2016 medziročne zvýšila tržby o 28 % dosiahla tržby na 68,9 mil. eur. „Upevňujeme si líderskú pozíciu na slovenskom trhu a výrazne tiež zvyšujeme export. V roku 2017 očakávame rast tržieb na úrovni okolo piatich percent,“ povedal Ľubomír Majzlan, konateľ a obchodný riaditeľ spoločnosti.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zvýšili svoju sebestačnosť

V roku 2016 patril Slovaktual do prvej desiatky najviac investujúcich stavebných firiem na Slovensku. Rovnako je to aj v roku 2017.

SkryťVypnúť reklamu

„Najväčšou investíciou tohto roka je výstavba novej haly G a spustenie modernej automatizovanej linky na výrobu izolačného skla pre naše okná a dvere. Zároveň sme v časti priestorov novej haly umiestnili linku na laminovanie plastových a hliníkových profilov. Touto investíciou v celkovej výške viac ako 14 miliónov eur sa výrazne zvýši sebestačnosť výrobného závodu v Pravenci,“ povedal druhý z konateľov, Miroslav Murgaš. Ako doplnil, celková výrobná plocha teraz zaberá 40 000 metrov štvorcových a skladové priestory viac ako 7 000 metrov štvorcových.

Aktuálne kapacity sú však vzhľadom na dopyt po oknách Slovaktual stále nedostatočné. A to ako z hľadiska výrobných, tak aj z hľadiska ľudských zdrojov.

„Našim cieľom je dosahovanie prijateľných dodacích termínov aj počas sezóny. Dopyt po našich hliníkových oknách a veľkoformátových hliníkových posuvných dverách však rastie príliš rýchlo. Preto sa v týchto dňoch veľmi vážne zaoberáme myšlienkou rozšírenia výrobných kapacít hliníkovej haly,“ vysvetlil Miroslav Murgaš.

SkryťVypnúť reklamu

Okná dosahujú špičkové parametre

V inovačnom procese spoločnosť sleduje najmä prísne požiadavky normy tepelnej ochrany budov. „Vyzdvihol by som nedávno zaradenú novinku v sortimente – hliníkové okno Slovaktual W 77HI. Vďaka množstvu inovovaných technológií sú v hliníkovom profile prerušené tepelné mosty do takej miery, že toto okno dosahuje mimoriadne nízke hodnoty prestupu tepla. Tepelnoizolačnými hodnotami sme sa tak vyrovnali aj našim najlepším plastovým oknám Slovaktual PASIV, ktoré sú vhodné pre nízkoenergetické a pasívne domy. Rozšírili sme tiež ponuku plastových posuvných dverí o zdvižno-posuvné dvere HST 76 a HST 88,“ zdôrazňuje Ľubomír Majzlan.

Podporujú zamestnancov i región

Slovaktual je na trhu už 27 rokov a dnes je jedným z najväčších zamestnávateľov v regióne. V Pravenci momentálne zamestnáva viac ako 650 ľudí z regiónu a poskytuje im stabilné zamestnanie v dlhodobo prosperujúcej rastúcej spoločnosti.

SkryťVypnúť reklamu

„Pre výrobu okien najvyššej kvality potrebujeme spoľahlivých a kvalitných zamestnancov. Viac ako kedykoľvek predtým si uvedomujeme naliehavosť potreby kvalifikovaných zamestnancov, ktorým poskytujeme motivujúce finančné ohodnotenie aj nad rámec zákona. Za 2. kvartál roka 2017 u nás dosiahol dovolenkový priemer pre výrobných zamestnancov v priemere 4 až 8 EUR.“

Ak spoločnosť identifikuje voľné pracovné miesta v rámci firmy, pri ich obsadzovaní dáva príležitosť v prvom rade vlastným zamestnancom, aby mohli s novou pracovnou pozíciou kariérne rásť.

„Vážime si služobne starších kolegov, ktorí s firmou žijú aj viac ako dve desiatky rokov, no v našej spoločnosti radi vítame aj nových zamestnancov. Podporujeme mladých profesionálov po skončení štúdia, kedy sa môžu zapojiť do nášho tréningového programu, v ktorom sa v rámci pracovnej rotácie zoznámia s firmou, procesmi a kolegami zo zahraničia a využijú v praxi svoje teoretické technické vedomosti,“ opísal Miroslav Murgaš.

V budúcnosti sa Slovaktual chce viac zamerať na spoluprácu so strednými školami v rámci duálneho vzdelávania a investovať do budovania strategických vzťahov so školami a univerzitami.

Slovaktual podporuje aj šport a prospešné projekty. „Na hornej Nitre sme doma a preto pravidelne tento náš región podporujeme. Každoročne prispievame najmä na šport. Okrem toho, ak nás nadchne prospešný projekt, často ho sponzorsky podporíme našimi oknami,“ uzavrel Ľubomír Majzlan.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Horná Nitra

Komerčné články

  1. Osem tipov, kam cestovať počas sviatku na konci augusta
  2. Ideálny čas na pohyb a dokonalú regeneráciu
  3. Hodnotenie profesionála: Maldivy si užijete i s nižším rozpočtom
  4. Bývanie v centre Bratislavy? Kúpa sa oplatí viac ako prenájom
  5. Operácia očí je riešením pre každú profesiu
  6. Majster cukrár radí: Tento dezert dodá každej letnej párty šťavu
  7. Private equity fondy priťahujú čoraz viac slovenských investorov
  8. S tanečnicou Katarínou Jakeš na výlete v Košiciach
  1. Ideálny čas na pohyb a dokonalú regeneráciu
  2. Osem tipov, kam cestovať počas sviatku na konci augusta
  3. Aplikácia Otvorené drevo potvrdzuje transparentnosť LESY SR
  4. Drevo pod kontrolou: Ako technológia RFID mení vývoz drevnej hmo
  5. Hodnotenie profesionála: Maldivy si užijete i s nižším rozpočtom
  6. Bývanie v centre Bratislavy? Kúpa sa oplatí viac ako prenájom
  7. Operácia očí je riešením pre každú profesiu
  8. Private equity fondy menia budúcnosť rodinného podnikania
  1. Majster cukrár radí: Tento dezert dodá každej letnej párty šťavu 14 389
  2. Bývanie v centre Bratislavy? Kúpa sa oplatí viac ako prenájom 8 896
  3. Osem tipov, kam cestovať počas sviatku na konci augusta 5 892
  4. Hodnotenie profesionála: Maldivy si užijete i s nižším rozpočtom 4 983
  5. Operácia očí je riešením pre každú profesiu 3 351
  6. S tanečnicou Katarínou Jakeš na výlete v Košiciach 2 613
  7. Hodnotenie profesionála: Hotely na Zakynthose prekvapia detailmi 2 539
  8. Private equity fondy priťahujú čoraz viac slovenských investorov 1 646
  1. Andrej Kučeravý: Ako stráviť nestráviteľné
  2. Miroslav Daniš: Naša „opozícia“ príliš dobre spí
  3. Miroslav Lisinovič: Z mojej papierovej dielne: prírastky medzi miniboxami v roku 2025 (2)
  4. Štefan Šturdzík: Svitá nová nádej pre ľudstvo na boj proti rakovine.
  5. Elena Antalová: Boli sme veľmi vyspelá civilizácia
  6. Martin Zielosko: F1 Film
  7. Jaroslav Liptak: Pamätník, ktorý nikto nechce vidieť: Ako sa z pandémie stala politická hra a konšpiračný biznis
  8. Dušan Koniar: Jeden typ voliča prešľap neodpúšťa
  1. Ivo Nesrovnal: Matúš, vďaka za pozvanie, ale pod toto sa nepodpíšem. Ad električka v Petržalke. 29 490
  2. Jaroslav Liptak: Kto stojí za 708 firmami? Robert Fico? Nie... hádajte znova. Kto je pani Ficová? 25 671
  3. Martin Sukupčák: Ako jeden primátor "urbanizuje" mesto L. Mikuláš 12 862
  4. Jozef Mačo: Nelegálne skládky odpadu pri osadách nemajú odstraňovať obce. Nie že nemajú, nesmú. 10 831
  5. Juraj Kumičák: Atrapa 7 489
  6. Daniel Guľaš: Drony nad Moskvou: Úderný zásah do ruskej ekonomiky 7 246
  7. Otilia Horrocks: Kto je tu vlastne podozrivý? Matovičovci, ktorí zverejnia mená — alebo tí, čo mlčia? 6 215
  8. Oskar Kaman: Parkovacia politika Magistrátu zlyháva. 5 492
  1. Marcel Rebro: Slováci dokážu závidieť polosirote rehabilitačný tábor a beznohému protézu
  2. Marcel Rebro: Kaliňákove tanky, Pearl Harbor a slovenský ministerský časostroj
  3. Marcel Rebro: Verím, že dobijeme dobrým ľuďom baterky
  4. Roman Kebísek: Štúr na Slovanskom zjazde r. 1848: Prioritou Slovanov nie je záchrana Rakúska
  5. Post Bellum SK: Priatelia-Maďari, ktorí zohrali kľúčovú rolu počas Nežnej revolúcie
  6. Radko Mačuha: Peter Pellegrini je prezidentom vojny.
  7. Marcel Rebro: Za každým padlým hrdinom zostala stolička pri stole. A často aj dieťa, ktoré stratilo otca
  8. Marcel Rebro: Deti z Nikopola túžia po tábore. Autobusy však nejdú, vodiči majú strach z dronov
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu