V ôsmom kole cestovali hokejisti Prievidze do Púchova.

8. kolo:

Púchov – HC Prievidza 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

GÓLY: 32. Mendel (D. Pánis, Beňadik), 37. Kerata, 59. Mendel.

PRIEVIDZA: Belák – Bátora, Beňadik, Toman, Mendel, D. Pánis, Vážan, Danko, Kováč, Kerata, M. Pánis, Beláň, Macháč, Švec, Bezuška, Jaško, Hegli.

Do zápasu sme nastupovali s vedomím, že domáci ešte body doma nestratili. V kabíne sme nabádali chalanov, aby hrali aktívne a neprišli sem len brániť. Toto sa nám aj darilo a prvú tretinu sa hral hokej z jednej strany na druhú. Žiaľ, prví do vedenia išli domáci, keď v čase 18:12 uzavreli skóre prvej tretiny na 1:0.

Na začiatku druhej tretiny boli aktívnejší domáci. Už v 23. minúte išli do vedenia. Postupom času sa naši začali stále viac tlačiť dopredu a v 31. minúte sa nám podarilo znížiť na 2:1. Žiaľ tento stav dlho nevydržal a po niekoľkých sekundách išli domáci opäť do dvojgólového vedenia. Obojstranne výborný hokej pokračoval aj naďalej. Naši sa nevzdávali a v 37. minúte sme po chybe domáceho brankára znížili na 3:2. Našou aktivitou sme si ku koncu tretiny vytvorili presilové hry 5:3 a 5:4, ktoré sa nám ale nepodarilo využiť a tým sa uzavrelo skóre druhej tretiny.

V tretej tretine sme chceli pokračovať v nasadenom tempe. Cítili sme, že môžeme z tadeto odniesť nejaké body. Žiaľ, domáci si zvyšok zápasu ustrážili a po našich taktických chybách nám strelili tri góly. Prievidžania sa ale nevzdávali, celý zápas bojovali a aj napriek prehre sme odohrali dobré stretnutie, z ktorého môžeme ťažiť aj v ďalších kolách.

Tomáš Sobota, manažér HC Prievidza

Povedal po zápase:

Marek Mendel, hráč Prievidze: „Predviedli sme jeden z najlepších výkonov, preto výsledok 6:3 vyznie pre nás veľmi kruto. Celý zápas sme boli vyrovnaným súperom, len sme doplatili na individuálne chyby jednotlivcov. Presvedčili sme sa, že hokej hrať vieme, už to len pretaviť opäť do bodov.“

Ostatné zápasy: Senica – Osmos Bratislava B 3:6, Ružomberok – Levice 5:4, Dolný Kubín – Partizánske 3:6, Budapešť – Dynamax Nitra 2:1

10.Senica 8 0 0 0 8 24:56 0

Program 9. kola (11.11. o 17:00 hod.): HC PRIEVIDZA – HC Dynamax 96 Nitra, Budapešť – Partizánske (16:00), Dolný Kubín – Levice (17:30), Ružomberok – Osmos Bratislava B, Senica – Púchov (18:00)

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Dávid Hancko debutoval v Serii A: Som šťastný a vďačný

Rodák z Kamenca pod Vtáčnikom predviedol viacero pekných zákrokov.

Za vzácnym nálezom sa vybral znovu

Nedávno našiel pri obci Dubodiel v Trenčianskom okrese pekný hubársky nález muž, ktorý sa vybral zabehať si. Len zriedkavo si vyberá zrovna túto trasu, ale teraz sa bude na ňu asi vracať častejšie.

Malé vodné elektrárne vyrobili vyše tretiny elektriny za stotinu emisii z Novák

Slovensko podľa Petra Hegeduša zo Zväzu malých vodných elektrární stále zaostáva v podiele obnoviteľných zdrojov energie na celkovej spotrebe energie.

V poľskej Poznani šieste miesto Slovenska. Bodovali aj Nováčania (+FOTO)

V prekrásnom historickom meste Poznaň sa uskutočnila súťaž olympijských nádeji v rýchlostnej kanoistike.