Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Baníci dôležitý súboj zvládli a záchranu majú vo vlastných rukách (+FOTO)

Futbalistu z hornej Nitry vyhrali dôležitý súboj proti Gabčíkovu a sú už na pätnástom mieste.

Radosť futbalistov Baníka.Radosť futbalistov Baníka. (Zdroj: Máro Frimmel)

III. LIGA

33. kolo:

FC Baník HN Prievidza & Handlová – Gabčíkovo 2:0 (2:0)

GÓLY: 33. D. Kozák, 34. A. Turančík.

ROZHODOVAL: Papuča, 350 divákov. ŽK: 44. Belanec, 48. Gunda, 58. Turančík.

FC BANÍK: Bohunský - Šifalovič, Pekár, Filkorn (85. Hlinka), Belanec (81. Sluka), Gunda, Kopál, Turančík (75. Drozd), Halmeš, Babašta, Kozák. Tréner: Roman Slaný.

GABČÍKOVO: Cighard - Cingel, Bódis (61. Matus), Modrovics, Belkovics, Klempa, Trabalík, Huszár, Boráros, Šándor, Englman. Tréner: Gábor Straka.

Baníci nastúpili na veľmi dôležitý zápas, pretože potrebovali naplno zabodovať. Od začiatku pritlačili súpera z Gabčíkova na jeho polovicu a už v 3. min. strelili gól, ktorý ale rozhodca neuznal pre postavenie hráča mimo hry. V 6. min. Turančík sám pred bránou nastrelil brankára a v 7. min. hlavičku Kozáka po rohovom kope vyrazil brankár nad brvno. V 13. min. priamy kop Pekára vynikajúco chytajúci brankár hostí vyrazil na roh. V 33. min. to domácim konečne padlo a Pekár hlavou po rohovom kope otvoril skóre - 1:0. O minútu neskôr posielal center z ľavej strany Babašta do šestnástky a Turančík hlavou zvýšil na 2:0. V druhom polčase pokračovali Baníci v tlaku na bránu Gabčíkova. V 57. min. faulovali hostia Kopála v pokutovom území, za čo rozhodca nariadil pokutový kop. Ten však Turančík nepremenil, keď jeho strelu hosťujúci brankár vystihol. Do konca zápasu mal v 68. a 71. min. šance ešte Filkorn, ale skóre nezmenil. V poslednej 15-minútovke domáci poľavili, čo takmer hostia v 86. min. využili na zníženie stavu. Bohunský však bol na svojom mieste a strelu vyrazil. Za tento výkon si Baníci víťazstvo zaslúžili, keď súperovi z Gabčíkova dovolili len jediný raz vystreliť do priestoru domácej brány a urobili tak veľmi dôležitý krok k zachovaniu tretej ligy na hornej Nitre.

VLADIMÍR ŠUNÍK

Ostatné výsledky 33 kola: Galanta – Púchov 1:2 (1:1), FC Horses - Topoľčany 5:0 (2:0), Veľký Meder – V. Ludince 2:2 (2:1), ViOn B Vráble - Neded 2:2 (1:1), Dubnica – Led. Rovne 0:2 (0:2), Nemšová – Komárno 3:1 (1:0), Nové Zámky – Beluša 2:2 (1:2), Šurany – Šaľa 2:1 (1:0), DAC B/Vrakúň mal voľno.