LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Prinášame tradičný sumár z víkendových zápasov piatej futbalovej ligy.

GÓLY: 63. M. Šlabjar - 38. J. Kundala

ROZHODOVAL: Barczi, 150 divákov, ŽK: 80. M. Filkorn, 85. M. Kôstka – 10. M. Štálnik, 60. D. Gaži

KANIANKA: M. Jantoška - L. Baláž, M. Kôstka, L. Pekár, M. Petráš, P. Kalina, M. Šlabjar, P. Gajdoš, M. Strečanský (71. J. Hianik), T. Boško (58. M. Filkorn), A. Hvolka

VEĽKÉ UHERCE: J. Bohuš - M. Jankula, T. Škoda, M. Štálnik, M. Beliansky, D. Gaži, J. Kundala, M. Cíger, M. Pekár, P. Petráš, R. Kováč

V Kanianke sa hral šláger kola. Aktívnejší boli od začiatku hostia a už v 4. min. pohrozili. V 8. min. sa do sľubnej šance dostal Šlabjar, ale brankára hostí neohrozil. V 13. min. zahrávali domáci priamy kop Gajdošom, ktorý však pálil vysoko nad. O chvíľu zakončoval znova Gajdoš, ale jeho pokus obrancovia zblokovali na roh. V 38. min. sa po chybe domácich obrancov dostal k lopte Kundala a krásnym lobom prekonal Jantošku – 0:1. Z prvého polčasu to bolo všetko, pretože sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Druhý polčas začali znova aktívnejšie hostia a v 55. min. mohol Petráš zvýšiť po chybe domácej obrany. Sám pred Jantoškom sa však nepresadil. V 59. min. sa znova Petráš dostal k lopte, ale opäť jeho strela tesne minula pravú žrď. V 60. min. faulovali hráči Veľkých Uheriec pred šestnástkou, ale Gajdoš opečiatkoval len tyč. Tento moment akoby domácich nakopol, zvyšovali svoju snahu a v 63. min. vyrovnal Šlabjar. V 66. min. si pekne vymenili loptu Gajdoš a Šlabjar, ale prvý menovaný loptu do siete umiestniť nedokázal. Hráči Kanianky sa snažili strhnúť výhru na svoju stranu, ale proti dobre organizovanej hre hostí nedokázali nič vymyslieť. V 78. min. pálil aktívny Gajdoš, ale jeho pokus letel nad Bohušovu bránu. V závere sa k slovu znova dostali aj hosti, z priameho kopu zakončoval Cíger, ale Jantoška loptu bez väčších problémov vyboxoval do bezpečia. Bodkou za stretnutím bola 89. min., kedy víťazstvo na stranu Veľkých Uheriec mohol strhnúť Kováč, ale z dobrej pozície bránu netrafil.

PAVOL HANKO

Cigeľ - Z. Kostoľany 2:1 (2:1)

GÓLY: 12. P. Kotula, 19. G. Antoine Fotso Kamdem - 45. vlastný

ROZHODOVAL: Fúrik, 100 divákov, ŽK: 58. M. Pavkeje, 85. B. Šandrik

CIGEĽ: M. Gibas - V. Ďuriš, Š. Mjartan, A. Medera, D. Makás, J. Halaška (8. Ľ. Krausko), M. Madarász, T. Zaťko, P. Kotula, G. Antoine Fotso Kamdem, M. Katrena

Z. KOSTOĽANY: M. Zvalo - M. Mokoš, M. Bobok (51. P. Mrtvík), M. Hancko, M. Zvalo, R. Mokrý, M. Pavkeje, B. Šandrik, A. Zaťko, T. Maslonka, M. Liptaj

V 5. min. museli rozhodcovia zápas pre búrku prerušiť. Pokračoval potom po trinástich minútach. V prvom polčase mali viac z hry domáci, ktorí sa v 13. min. ujali vedenia 1:0 po góle Petra Kotulu. Miestami zahrozili aj hostia, no brankára domácich priamo neohrozili. V 18. min. po vyšachovaní obrany strelil gól hlavou za domácich Kamdem a zvýšil tak vedenie na 2:0. Potom domáci ešte niekoľkokrát pohrozili, ale v nadstavenom polčase prvého polčasu si vlastný gól strelil Vladimír Ďuriš. V druhom polčase hra obojstranne upadla a domáci sa mohli strachovať o víťazstvo. To však nakoniec ubránili.

JÁN ĎURINA

Ostatné zápasy: Stará Turá – Chocholná-Vel. 1:1 (1:0), Horovce – Opatová 9:1 (4:1), Streženice – Uhrovec 2:2 (0:0), Brvnište – Bošany 4:0 (2:0), Plevník – Podolie 4:2 (2:0), Ladce – Tr. Turná 0:1 (0:1)

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal