Streda, 12. december, 2018 | Meniny má Otília

Reprezentanti Obchodnej akadémie v Prievidzi sa môžu pochváliť niečím výnimočným (+FOTO)

Na začiatku sa do súťaže zapojilo 410 škôl. No vtedy ešte nikto netušil, že na pomyselný najvyšší stupienok vystúpia Prievidžania.

(Zdroj: archív - IM)

PRIEVIDZA. Futbalisti z Obchodnej akadémie v Prievidzi sa prebojovali na finálový turnaj majstrovstiev Slovenska stredných škôl.

V Trnave súperili proti ôsmim stredným školám, viaceré z nich boli s futbalovým zameraním.

Šampionát pod názvom Gaudeamus igitur bol rozdelený do dvoch skupín, Prievidžania bojovali so Zlatými Moravcami, Prešovom a Skalicou.

„Prvý zápas so Zlatými Moravcami bol veľmi pekný a spĺňal tie najvyššie atribúty. Naši chalani vyhrali 2:1, zaujal najmä doslova zázračný gól Denisa Makása z polovice ihriska. Druhý gól pridal z pokutového kopu Tomáš Gunda,“ priebeh prvého zápasu prezradil Igor Mackovič, učiteľ a tréner v jednej osobe.

Druhý zápas s Prešovom rozhodol Samuel Fitzel, v treťom so Skalicou gól nepadol. Bez prehry tak Prievidžania vyhrali skupinu a ich súperom v semifinále boli silné Košice. „Sebavedomie košického tímu sa zrútilo po troch góloch hneď v prvom polčase. Tu dvomi gólmi zažiaril Dávid Kliniec, tretí strelil Tomáš Gunda. Košice nás tlačili, ale dokázali len upraviť na 3:1. O hodinu nás čakalo finále s Prešovom, ktorý sa do boja o titul dostal cez futbalový Ružomberok,“ ďalej prezradil Mackovič.

Prešov sa ujal rýchlo vedenia a prievidzskí futbalisti zjavne nestačili. Päťminútová prestávka aj s výmenou názorov na hru však pomohla. Obranca Dušan Šaray bol po pár minútach v druhom polčase na výlete v šestnástke faulovaný a Tomáš Gunda jedenástku premenil.

„Hráči v nových modrých dresoch OA Prievidza, ktoré nechceli pre šťastie celý turnaj vymeniť, zrazu ožili a hra sa vyrovnala,“ povedal.

Remízu Prievidžania udržali a nasledovala séria piatich pokutových kopov. Tu sa vyznamenal hlavne kapitán Milan Gibas, ktorý nepustil za seba tri strely súpera a reprezentanti Obchodnej akadémie v Prievidzi zápas a celý turnaj vyhrali. Aby toho nebolo málo, Tomáš Gunda bol vyhodnotený za najlepšieho hráč turnaja.

„Pre našu školu, ale aj mesto je to historický úspech športového tímu z OA Prievidza. Okrem radosti z výhry je tu však aj dôvod na zamyslenie, pretože v tíme víťazov sú hráči, ktorí by mali trénovať a hrať na vyššej úrovni,“ uzavrel Igor Mackovič.

O zlato sa zaslúžili: Borko Juraj, Fitzel Samuel, Gibas Milan, Gunda Tomáš, Klinec Dávid,
Kmeť Tibor, Lenhart Dávid, Líška Samuel, Makás Denis, Mečiar Ľuboš, Polevka Boris, Šmida Denis, Svitok Roman, Šaray Dušan.

V postupových kolách pomohli aj Adam Beka, Samo Žiak, Matúš Michalovič a David Tínes.

1. Čo majú študovať naše deti, aby si v budúcnosti našli prácu?
  2. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  3. Platbami kartou míňame viac. Čo by obchodníci mali vedieť o zákazníkoch
  4. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?
  5. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  6. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  7. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  8. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  9. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  10. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
  1. Slovenské ovocie a zelenina - máme ich v obchodoch dostatok?

VERÍM

Blíži sa čas Vianoc, čas radosti, hojnosti, pokoja. Čo z tejto atmosféry dokážeme prijať, čo nám môže pomôcť uvidieť a čo nám môže pomôcť nájsť?

Traja ľudia boli zranení pri nehode dvoch vozidiel

Tri osoby utrpeli zranenia pri dopravnej nehode, ktorá sa stala v pondelok 10. decembra pred piatou večer na Bratislavskej ulici v Trenčíne. Na mieste zasahovalo päť trenčianskych hasičov.

Na internete predáva traktor aj iné veci podvodník

Muž na internete predáva traktor aj materiál na stavbu. Po zaplatení však od neho nič neuvidíte. Je to podvodník. Polícia žiada o spoluprácu.

Futsalistky ovládli prestížny turnaj, juniorom sa darilo menej

Ženy TNF Mia San Mia Kanianka turnaj vyhrali s plným počtom bodov, Nikoleta Hološková vyhrala aj cenu o najlepšieho strelca turnaja.