Nedeľa, 22. júl, 2018 | Meniny má Magdaléna

LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Ligové súťaže mali na programe ďalšie súťažné stretnutia a my prinášame tradičný servis.

(Zdroj: archív - Michal Kurinec)

V. LIGA SEVER

Z. Kostoľany - Plevník-Drienové 4:1 (2:0)

GÓLY: 10., 13. A. Zaťko, 62. Liptaj, 72. Michal Zvalo – 81. Ďurkech

ROZHODOVAL: Kováčik, 75 divákov

Z. KOSTOĽANY: Marek Zvalo – Jarošinec (63. Školna), Bobok, Hancko, Michal Zvalo, Mokoš (76. Mrtvik), Pavkeje (79. Mokrý), Šurina, Zaťko, Cmarko, Liptaj

PLEVNÍK-DRIENOVÉ: Bednár – Hrubo, Čižmárik, Butko, Kremeň, Pajger, A. Buday, Smataník (63. Ďurkech), Dodek, Kušnier (77. Magerčiak), M. Buday

Neprebehla ani štvrťhodina zápasu a Kostoľanci zásluhou Zaťka už viedli 2:0. Prvý gól strelil Zaťko z dvadsiatich metrov k pravej žrdi a v 13. min. po centri Liptaja a spätnej prihrávke Jarošinca umiestnil loptu z jedenástich metrov, ale už k opačnej žrďke. Hostia mali prvú šancu v 21. min., keď sa po nedôraznom bránení domácich dostal k lopte Kušnier, no mieril mimo bránu. O tri minúty neskôr na opačnej strane zase Bednár s námahou vychytal Liptaja. V 34. min. mohol po centri Cmarka Jarošinec zvýšiť, no domáci z jeho nepodarenej strely vyťažili len rohový kop. Päť minút pred koncom polčasu sa po pošmyknutí Boboka dostal k dobrej pozícii Bednár, ktorú však trestuhodne zahodil. Druhý polčas začali domáci vo vlažnom tempe. Súper slabú koncentráciu domácich nevyužil a následne prišiel trest v podobe tretieho gólu. Cmarkovu nepresnú strelu dobehol Mokoš, prihral po zemi Liptajoví, a ten zo štyroch metrov nedal šancu hosťujúcemu brankárovi. O chvíľu na to sa po úniku dostal do dobrej šance Liptaj, ale Bednár jeho strelu vyrazil na roh. Prebiehala 72. min., keď Zaťko opečiatkoval z priameho voľného kopu brvno, odrazenú loptu Šurina vrátil a Michal Zvalo z voleja strelil štvrtý gól domácich. Keď sa zdalo, že sa už v tomto stretnutí nič zvláštne nestane, tak sa hosťom podaril streliť Ďurkechom čestný gól. Dobrý zápas domácich ukončil v 90. min. krásnou krížnou strelou z dvadsiatich metrov Zaťko, ktorá len o pár milimetrov minula pravý horný roh Bednárovej svätyne.

FRANTIŠEK MAŠLONKA

Kanianka – Streženice 4:2 (2:1)

GÓLY: 16. Gajdoš, 28. Petráš, 72., 88. Hianik – 4., 56. Loduha

ROZHODOVAL: Ágg, 100 divákov

KANIANKA: Jantoška – Kôstka, Baláž, Pekár, Teslík, Šlabjar, Hvolka (60. Strečanský), Gajdoš (75. Baláž), Boško (60. Hianik), Petráš, Filkorn

STREŽENICE: Hrišo – Struharňanský, Adamička, Bernhauser, Šesták, Vavrík (78. Krajči), Štrbák, Lamžo, Hafera, Loduha, Medňanský

V Kanianke sa predstavilo posledné mužstvo tabuľky a prekvapujúco už v 4. min. sa ujalo vedenia, keď presne k žrdi vystrelil Loduha – 0:1. V 7. min. pekne vystrelil aj domáci Šlabjar, avšak strela išla tesne nad. V 17. min. Šlabjar dobre odcentroval, avšak domáci Boško „toľko maturoval“, až svoju šancu premárnil. Domáci sa dočkali o minútu, keď si Gajdoš obhodil obrancu hostí a peknou strelou vyrovnal na 1:1. Následne hlavička Petráša po rohu išla tesne vedľa. V 27. min. bol pred šestnástkou hostí faulovaný domáci Gajdoš a Petráš z priameho kopu trafil ideálne – 2:1. V 36. min. vystrelil domáci Hvolka, ale len do rúk brankára. V 40. min. strela Gajdoša išla tesne vedľa brány hostí. V 54. min. domáci Šlabjar opäť bránu minul, a tak sa oprášilo staré známe nedáš – dostaneš, keď ušiel opäť hosťujúci Loduha a s prehľadom dal na 2:2. V Kanianke sa tak hralo od začiatku. O desať minút po góle ušiel Šlabjar, nacentroval, avšak Hianik v ťažkej pozícii hlavou bránu minul. Domáci sa dočkali až v 72. min., keď obranu hostí vyškolil Gajdoš a pohodlne dával na 3:2. Hostia však z minima mohli vyťažiť maximum, ale skvele zasiahol Jantoška. V 87. min. opäť vystrelil domáci Šlabjar, ale skórovať mu dopriate nebolo. Domáci poistili svoje víťazstvo v 88. min., keď A. Baláž, ktorý sa po zranení vrátil do hry, vybojoval loptu, prihral Hianikovi a ten svojim druhým gólom dal na konečných 4:2. Domáci po týždňoch čakania opäť zvíťazili, avšak trápia sa v koncovke, pretože šance ľahkovážne zahadzujú.

MARTIN PIPÍŠKA

Podolie – Cigeľ 1:0 (1:0)

GÓL: 11. Augustín

ROZHODOVAL: Pacher, 100 divákov, ŽK: Ohrablo, Pyšný, Gúčik, Augustín, Prosňanský – Medera, Kotula, Furka

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, M. Červeňanský, Pyšný, R. Červeňanský, Gúčik, Balcír, Križák, Miklovič (88. Uhlík), Augustín (68. Omasta), Prosňanský. Tréner: B. Palkech.

CIGEĽ: Gibas – Orság, Lazár, Medera, Kamdem (70. Furka), Halaška, Zaťko, Makás, Kotula, Pružinec, Katrena. Tréner: M. Oršula.

V 11. min. oslávanec Augustín po parádnej prihrávke od Križáka nekompromisne poslal domácich do vedenia. O deväť minút mali hostia šancu, no dobre hrajúca obrana Podolia strelu zblokovala. V 23. min. priamy kop hostí Palkech zneškodnil. Po polhodine hry mali hostia príležitosť, no z vyloženej pozície prestrelili bránu. V druhom polčase Miklovič prekopol bránu. V 80. min. Balcír po priamom kope našiel Križáka, no ten nebol úspešný. O štyri minúty po akcii Pyšného strelil druhý gól Podolia Križák, no ten napokon pre ofsajd neplatil. Body napokon zostali zaslúžene v Podolí.

MARTINA STRAKOVÁ

Ostatné zápasy: Chocholná-Vel. – Opatová 5:1 (1:0), Tr. Turná – Horovce 1:2 (1:0), Ladce – St. Turá 3:0 (2:0), Uhrovec - Bošany 2:0 (2:0), V. Uherce - Brvnište 3:1 (2:1)

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne

DOPRAVA 2018 – kadiaľ vedie cesta do budúcnosti?

Súčasnosť a budúcnosť cestnej infraštruktúry, vízia verejnej osobnej dopravy a smerovanie železničnej i leteckej dopravy, budú hlavným témami najväčšej medzinárodnej konferencie na Slovensku DOPRAVA 2018.

Mladý vodič narazil autom do stromu

Leteckí záchranári zasahovali pri nehode 21-ročného vodiča.

Handlová obnovuje futbalový štadión. Na čo sa môžu hráči a diváci tešiť? (+FOTO)

Futbalový stánok Handlovej už nezodpovedal dnešným požiadavkám. Mesto doň investovalo vlastné peniaze, prostriedky teraz získalo aj z dotácie. Z obnovených častí sa potešia hráči aj diváci.

V piatok nás čakajú dva mimoriadne nebeské úkazy

Počas jedného dňa bude úplné zatmenie Mesiaca a veľká opozícia Marsu

Napínavé momenty a skvelá atmosféra. Z víťazstva turnaja O Pohár MY sa tešil čierny kôň (FOTO + VIDEO)

Tréner to označil za zázrak. Hráči z malej dedinky porazili tímy z veľkých miest ako Prievidza, Zvolen, Banská Bystrica či Žilina.