Trápenie prekonané, v Bánovciach fantastické víťazstvo Baníkov

V 25. kole tretej ligy brali futbalisti z hornej Nitry všetky tri body.

Bánovce - FC Baník HN Prievidza & Handlová 0:1 (0:1)

GÓL: 38. Kozák

ROZHODOVAL: Papuča, ŽK: Halás – Kozák, Belanec, Bohunský, 460 divákov

HORSES: Slijepčević – Kastelovič, Szabó, Poštrk (61. Gajdošík), Halás, Jambor, Olej, Svatík, Barta (61. Arsenović), Mrocek, Líška (80. Golis). Tréner M. Slovák.

BANÍK: Bohunský – Šifalovič, Pekár, Belanec, Gunda (64. Kováčik), Filkorn (60. Drozd), Kopál, Turančík (83. Obžera), Halmeš, Babašta, Kozák. Tréner R. Slaný.

Bánovce chceli potvrdiť tri body z Galanty, ale chcenie na víťazstvo nestačí. Domáci začali náporom a už v 1. min. po rohovom kope namieril Kastelovič v dobrej pozícii nad bránku. Hneď na to domáci založili rýchlu akciu Jamborom, ktorý našiel Bartu, ten mu loptu vrátil, ale Jambor ju poslal nad. Podobne pochodil aj Líška, tiež v dobrej šanci vypálil nad. Domáci svoj tlak zakončili zbrklou strelou Bartu. Zahrmieť mohlo na druhej strane, výborný zákrok ale predviedol domáci brankár, mimochodom najlepší domáci hráč zápasu. Bánovce ešte do polčasu mohli otvoriť skóre Bartom, ten ale triafal do brvna. Hostia domáce nevyužité šance postretali gólom, keď po priamom kope bánovská obrana nedokázala odvrátiť loptu a na zadnej tyči zostali až traja nepokrytí hráči hostí, Kozák otvára skóre zápasu – 0:1. Domáci ešte do polčasu mohli vyrovnať, Barta osamotený pred brankárom hostí prestrelil a v samom závere prvého polčasu spálil tutovku i Halás. Síce domáci si v prvom polčase vypracovali minimálne päť čistých gólových šancí, do šatne sa odchádzalo za stavu 0:1. Po zmene strán domáci opäť začali náporom, ale po akcii Líšku s Jamborom mieril druhý menovaný z hranice jedenástky nad. O pár minút kapitán Poštrk z päťky triafal vedľa bránky a to akoby predznamenalo, že domáci sa gólu nedočkajú. Od tohto momentu bolo vidieť, že Bánovce hrajú v kŕči a hosťom začínali vychádzať brejky, ale dve-tri čisté tutovky hostí zneškodnil domáci brankár. Domáci utrpeli krutú prehru, mali viac šancí ako hostia, ale bez gólu sa vyhrať nedá.

(MK)

Ostatné zápasy: Beluša – Neded 2:1 (1:1), Nové Zámky – Komárno 1:1 (1:0), Šaľa – Gabčíkovo 0:1 (0:0), Veľký Meder – Galanta 1:3 (1:0), ViOn B Vráble - Dubnica 0:0, Topoľčany - V. Ludince 0:1 (0:0), Šurany – Led. Rovne 1:2 (0:0), DAC B/Vrakúň – Púchov 0:0, Nemšová mala voľno

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal

Šport

1. Ronaldinho hral aj na Slovensku. Hovorí sa, že jeho dres bývalý futbalista Púchova prehral 4 068