Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Kohúti nezvládli ani ďalší súboj. Prehrali opäť 0:3

Úvodné finálové stretnutia na palubovke Nitry volejbalistom Prievidze nevyšli.

(Zdroj: Miroslav Slávik)

PRIEVIDZA. Séria sa teraz sťahuje do Prievidze, kde sa na budúci víkend 22. a 23. apríla uskutočnia ďalšie dva zápasy. Hrá sa na štyri víťazstvá.

EXTRALIGA

Finále - 2. zápas (na 4 víťazstvá):

VKP Bystrina SPU Nitra - VK Prievidza 3:0 (23, 20, 22)

Zápas trval: 79 minút, rozhodovali: M. Sarka a I. Schimpl
(na zápasy: 2:0)
Nitra: Kubš 11, Ludha 4, Rehák 7, Grut 11, Kašper 7, Zaťko 3, libero Turis (Horník 3, Hollý 0, Malina 0). Tréner: M. Kardoš.
Prievidza: Grant 5, Strugar 0, A. Patúc 12, Szczerbaniuk 10, Sequeira 6, Sorokinš 4, libero Mattson (Javorčík 10, Jančura 3). Tréner: R. Nemec.

Prievidza začala dobre a po dvoch esách Patúca viedla 6:3. Nitra neskôr zásluhou Kubša vyrovnala na 9:9, ale hostia si naďalej dobrou hrou udržiavali mierny náskok. Ten Nitrania zmazali a dostali sa do vedenia 16:15, no potom prišla séria bodov na strane Prievidze a kanadský blokár Grant poslal svoj tím do vedenia 18:16. Brejk si hostia držali až do koncovky, v ktorej viedli 23:21 a od zisku prvého setu ich delili dva body. Záver však patril Nitre, ktorá po bloku Kubša získala prvý setbal a hneď ho aj zásluhou ďalšieho bloku Horníka využila.

Druhé dejstvo bolo na začiatku vyrovnané, potom dostal domácich do trojbodového trháku skúsený nahrávač Zaťko (11:8). Lotyš Sorokinš ešte znížil na rozdiel jedného bodu, ale Nitra dobre podávala a následne bránila a po bodových blokoch Kašpera a Zaťka viedla 15:10. Náskok si domáci volejbalisti ustrážili až do konca a druhý set vyhrali 25:20.

Prievidza sa nevzdávala a v treťom sete nastúpila so zmenami v zostave. Na post univerzála sa presunul Patúc, na bloku začali Sequeira a Szczerbaniuk. Grant zostal len na lavičke. Na technickom timeoute vyhrávali hostia 12:11, ale potom sa blokom prezentoval Ludha, útokom Rehák a bolo 15:13 pre Nitru. Pred koncovkou viedli domáci po výbornom útoku Kubša 19:14, ale Kohúti pri servise nahrávača Jančuru znížili na 18:19 a bojovali o návrat do zápasu. Nitra však zvrat nedovolila, záver setu zvládla, vyhrala 25:22 a dostala sa do vedenia 2:0 na zápasy.

Ďalší program finálovej série:
sobota 22. 4.: Prievidza - Nitra (17.00)
nedeľa 23. 4.: Prievidza - Nitra (18.00)

1. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  2. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  4. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  5. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  6. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  7. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  8. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Dávid Hancko debutoval v Serii A: Som šťastný a vďačný

Rodák z Kamenca pod Vtáčnikom predviedol viacero pekných zákrokov.

Za vzácnym nálezom sa vybral znovu

Nedávno našiel pri obci Dubodiel v Trenčianskom okrese pekný hubársky nález muž, ktorý sa vybral zabehať si. Len zriedkavo si vyberá zrovna túto trasu, ale teraz sa bude na ňu asi vracať častejšie.

Malé vodné elektrárne vyrobili vyše tretiny elektriny za stotinu emisii z Novák

Slovensko podľa Petra Hegeduša zo Zväzu malých vodných elektrární stále zaostáva v podiele obnoviteľných zdrojov energie na celkovej spotrebe energie.

V poľskej Poznani šieste miesto Slovenska. Bodovali aj Nováčania (+FOTO)

V prekrásnom historickom meste Poznaň sa uskutočnila súťaž olympijských nádeji v rýchlostnej kanoistike.