Pondelok, 24. september, 2018 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Na úvod slabý výkon Prievidze. Tréner: Nezobrali sme si gule

Úvodným duelom pod Zoborom odštartovala finálová séria medzi volejbalistami Nitry a Prievidze.

(Zdroj: archív - TASR)

EXTRALIGA

Finále, 1. zápas:

VKP Bystrina SPU Nitra - VK Prievidza 3:0 (18, 24, 11)

Zápas trval: 73 minút, rozhodovali: Mokrý, Daruľa
(na zápasy 1:0)
Nitra: Kubš 5, Ludha 12, Rehák 5, Grut 11, Kašper 8, Zaťko 4, libero Turis (Horník 4, Hollý 0, Malina 2). Tréner: M. Kardoš.
Prievidza: Grant 4, Strugar 0, A. Patúc 4, Szczerbaniuk 4, Sequeira 18, Sorokinš 9, libero Mattson (Javorčík 4, Jančura 0, Kudra 0). Tréner: R. Nemec.

Po vyrovnanom úvode sa do prvého trháku dostala Nitra a Kubš upravil na 8:4. Prievidza potom znížila na 12:13, ale domáci volejbalisti obrat nedovolili. Dobre hrajúci Kašper upravil na 17:14 a koncovka bola v réžii domácich, ktorí vyhrali úvodné dejstvo 25:18.

Do druhého setu vstúpila lepšie Prievidza, ktorá viedla 4:1 a neskôr po útoku Sequeiru 11:7. Hneď po technickom oddychovom čase však Nitra vyrovnala na 12:12 a bitka pokračovala ďalej. V dramatickej koncovke viedli hostia 23:22, keď sa presadil lotyšský legionár Sorokinš, ale k prvému setbalu sa dostala Nitra, ktorý napokon vyhrala dôležitý set 26:24. Výborný servis Ludhu prihrali hostia na druhú stranu a tam trestal Kašper.

Vydarená koncovka Nitranov nakopla a do tretieho dejstva vstúpila raketovo, keď viedla 9:0 a 12:2. Set bol jasne v réžii obhajcu titulu, ktorý ho vyhral hladko 25:11 a ujal sa v sérii vedenia 1:0.

Marek Kardoš, tréner Nitry: „Je super, že sme vyhrali, zajtra môžeme hrať uvoľnenejšie. Dobre sme čítali hru a hráči splnili to, čo mali. Druhý set bol po psychickej stránke veľmi dôležitý. Dostali sme sa z tých dvoch chýb, ktoré sme urobili ešte na začiatku a v koncovke sme to nakoniec dotiahli. Podľa mňa to ale nie je náhoda, lebo koncovky hráme doma veľmi dobre. Som rád, že sme si trochu oddýchli, lebo zápas netrval dlho a pokiaľ zajtra budeme hrať v takejto forme, tak to môžeme dotiahnuť do víťazného konca.“
Richard Nemec, tréner Prievidze: „Pociťujem obrovský hnev, Nitra si z tohto zápasu urobila exhibíciu a my sme si so sebou nezobrali gule. A hráči sa pos...“

O 3. miesto: VK KDS Šport Košice - VK Mirad PU Prešov 3:0 (21, 24, 21) – stav série 1:1

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!
  3. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  4. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  5. Podnikajte múdro, skúste služby profesionálneho call centra
  6. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  7. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  8. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  9. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  10. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!

Dávid Hancko debutoval v Serii A: Som šťastný a vďačný

Rodák z Kamenca pod Vtáčnikom predviedol viacero pekných zákrokov.

Za vzácnym nálezom sa vybral znovu

Nedávno našiel pri obci Dubodiel v Trenčianskom okrese pekný hubársky nález muž, ktorý sa vybral zabehať si. Len zriedkavo si vyberá zrovna túto trasu, ale teraz sa bude na ňu asi vracať častejšie.

Malé vodné elektrárne vyrobili vyše tretiny elektriny za stotinu emisii z Novák

Slovensko podľa Petra Hegeduša zo Zväzu malých vodných elektrární stále zaostáva v podiele obnoviteľných zdrojov energie na celkovej spotrebe energie.

V poľskej Poznani šieste miesto Slovenska. Bodovali aj Nováčania (+FOTO)

V prekrásnom historickom meste Poznaň sa uskutočnila súťaž olympijských nádeji v rýchlostnej kanoistike.