OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky (+FOTO)

Súťaže OblFZ Prievidza majú za sebou ďalšie jarné kolá.

Rudnianska Lehota - Diviacka Nová Ves.Rudnianska Lehota - Diviacka Nová Ves. (Zdroj: Michal Kurinec)

Kolačno - Malá Čausa 2:1 (0:1)

GÓLY: 53. Mokoš, 90. Duchovič – 7. Krško

ROZHODOVAL: Bebjak, 100 divákov

MALÁ ČAUSA: Dolog st. – Rendek, Tínes, Dolog ml., Borik, Richter, E. Kovalčík, Krško, Kollár, Chlpek (59. Zuzelka – 79. F. Kovalčík), Kramár

Vo vyrovnanom zápase sa hostia ujali vedenia už v 7. minúte. Gól domácich rozladil, len ťažko sa dostávali do tempa. Po zmene strán ihneď vyrovnal T. Mokoš a v nasledujúcich minútach sa hral vyrovnaný a hlavne otvorený futbal v podaní oboch celkov. Keď sa už zdalo, že súperi si body podelia, domáci zakombinovali a P. Duchovič strhol víťazstvo na domácu stranu.

Nitr. Pravno – Nitr. Rudno 1:4 (0:1)

GÓLY: 82. Galus – 20. B. Škraban, 72. Ju. Kohút, 83., 86. Kuric

ROZHODOVAL: Stránsky, 100 divákov

NITR. PRAVNO: Štálnik – Čičmanec, Hancko, Kaman, Luščák (46. Vetrák), Valentín, Chupek (82. Špánik), Haluš, Pavlíček (74. Klajber), Jamrich (65. Dekan), Galus

NITR. RUDNO: Divéky – M. Kohút, Šimka, Cibulka, Chudý, Ja. Kohút, Kuric, Ju. Kohút, Drobec, B. Škraban (83. Hronec), M. Škraban (65. Harag)

V prvom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami, hostia skórovali po štandardnej situácii, keď loptu do siete dokopol B. Škraban – 0:1. V druhom polčase sa síce domáci snažili, no do veľkých šancí sa nedostávali, a tak hostia pridali aj druhý gól. V 82. min. sa hostia dopustili chyby a Nitrianske Pravno stav skorigovalo na 1:2, mrzieť ich to však nemuselo, pretože vzápätí sa z brejku presadil Kuric. Keď opäť po úniku upravil ten istý hráč na 1:4, bolo po zápase a k žiadnemu záverečnému tlaku domácich neprišlo.

IVAN KOVÁČIK

Sebedražie - Malá Hradná 3:1 (0:0)

GÓLY: 47. Špeťko, 60. Píš, 69. Huriš – 87. Bros

ROZHODOVAL: Janík, 100 divákov

SEBEDRAŽIE: Varhaník – Zubal, Kolodzej, Brindza, Švolík, Hurtiš, Oboňa (67. Švolík), Píš, Špeťko, Búry (79. Pavlík), Habalčík

V prvom polčase bola hra vyrovnaná s miernou prevahou domácich. Do druhého polčasu domáci nastúpili so zvýšenou snahou, čo sa prejavilo aj troma strelenými gólmi a množstvom ďalších nepremenených šancí. V závere zápasu sa hosťom podarilo upraviť výsledok na prijateľných 3:1. Jednoznačne zaslúžené víťazstvo domácich.

JAROSLAV ŠPEŤKO

Rud. Lehota – Div. Nová Ves 4:2 (1:1)

GÓLY: 38. Harag, 59., 89., 90. Furka- 10. Hagara, 65. Šimurda

ROZHODOVAL: Zaťko, 250 divákov

RUD. LEHOTA: Samardžia – Balucha (78. A. Belanec), M. Belanec, Harag, Pánis, Cebák, Petráš, Šimo, Caňo (82. Petráš), Furka, D. Belanec (60. Blaho)

D. N. VES: Pös – Uhlár, Koššo, Géczy, Jankeje, Kaňa, Hagara (80. Uhlár), Lupták, Sobota (60. Havránek), Šlabjar, Šimurda

Vo vyrovnanom zápase strhli víťazstvo v posledných minútach na svoju stranu domáci, strelecky sa zaskvel autor troch gólov Martin Furka.

MIROSLAV GAMAN

Lehota pod Vt. - Veľké Bielice 0:0

ROZHODOVAL: Šugra, 250 divákov

LEHOTA POD VT.: Jurenka – Jankula (61. Belaň), Chrenko (61. Michalík), Benko, Hubočan, Frank (61. Bobok), Šimko, Oravec (76. Kráľ), Lučan, Benčat, Čepko

Domáci od začiatku hostí zatlačili. Prvú šancu však v 18. min. mali po trestnom kope Veľké Bielice, keď nebezpečne zakončoval Dvonč. O minútu neskôr mohli vyhrávať domáci, no Šimko nastrelil len brvno. V 22. min. domácim rozhodca neuznal regulárny gól. V 33. min. mali šancu hostia, no Lučan kĺzačkou gólu zabránil. V 45. min. po peknej akcii Benčata neusmernil loptu do brány Oravec. V 46. min. ohrozil bránu hostí Oravec, v 52. min. sa Benčat z dvoch metrov trafil len do brankára. V 56. min. Šiškovu krásnu akciu zlikvidoval Jurenka. V 57. min. opäť strelili domáci gól, ale postranný rozhodca videl ofsajd. Domáci mali po zápase ťažké srdce na rozhodcov.

VILIAM ŠKRÍBA

Nitrianske Sučany – FC Baník HN Handlová 2:1 (1:0)

GÓLY: 6. Marek Miklaš, 80. Petráš – 49. Martin Smidka

ROZHODOVAL: Vážny, 100 divákov

NITR. SUČANY: Petrišák – Sluka (88. Miklaš), Pánis, Čertek, A. Vlnka (57. Fodor), L. Vlnka (64. Bútora), Fodor, Marek Miklaš, Petráš, Mihálik, Kaňa (75. Matúš Miklaš)

FC BANÍK HANDLOVÁ: An. Kováčik – Uríček, Maruška, Má. Smidka, Kečekš, Ma. Smidka, Bilčík, Al. Kováčik, Valach (82. Rendek), Maruniak, Brzáč

Vo vyrovnanom zápase vyhrali nakoniec šťastnejší domáci. Domáci síce mali niekoľko vyložených šancí, avšak proti dobre hrajúcim hosťom sa len veľmi ťažko presadzovali. Vykúpenie prišlo až v 80. min., keď exportnou strelou z tridsiatich metrov zaznamenal víťazný gól domáci stopér Michal Petráš.

MAREK MIKLÁŠ

Kamenec pod Vt. – Dežerice 0:0

ROZHODOVAL: Grznár, 220 divákov

KAMENEC POD VT.: Jánoška – Lukáč, Kováčik, Ďurta, Ciminga (82. Plachý), Hrehuš, Hudec, Sluka, Pisár, Ma. Nechala (86. Vančo), Mi. Nechala

Súper z Dežeríc dostal svojho mena aj rolu tabuľkového favorita a prezentoval sa výborným a rýchlym futbalom. Domáci však vôbec nezaostávali, chceli potvrdiť stúpajúcu formu a boli vyrovnaným súperom. Početná divácka kulisa tak videla veľmi dobrý a napínavý zápas až do posledných minút. Taktovku zápasu však držali v rukách bravúrni brankári na oboch stranách, ktorí sa v spolupráci s výborne fungujúcimi obranami postarali o to, aby sa zápas skončil bezgólovou remízou 0:0. Uznanie patrí aj domácemu stopérovi Branislavovi Pisárovi, ktorý svojim vynikajúcim výkonom mazal kvalitatívny rozdiel medzi favoritom z čela tabuľky a domácim mužstvom.

MILOŠ BARTOLEN

Skačany - Dolné Vestenice 3:3 (1:2)

GÓLY: 43. P. Ďuriš, 51. T. Ďuriš, 87. Štrpka – 1. Bakoš, 12. Kermiet, 53. Tadial

ROZHODOVAL: Bezák, 350 divákov

DOLNÉ VESTENICE: Matejovič – Bruška, Kermiet, Macega, Krivosudský, Pagáč (55. Miko), Malina, Hrošovský, Tadial (90. Masarovič), Bakoš (65. Kolenčík), Šamko (869. Ďuriš)

Hostia mali raketový štart do stretnutia a hneď po rozohraní sa ujali vedenia. Domácich gól zaskočil a hostia po kontre pridali aj druhý gól. Domáci sa ešte do polčasu rýchlo otriasli a tesne pred odchodom do šatní znížili na 1:2. Po zmene strán Skačany rýchlym gólom vyrovnali na 2:2 a začínalo sa tak odznova. Hostia ale okamžite po rozohraní odpovedali tretím gólom v 53. min. – 2:3. Domáci enormným úsilím napokon v zápase bodovali, keď v 87. min. Štrpa vyrovnal na konečných 3:3.

ROZHODOVAL: Boško, 50 divákov

ISKRA: Kudáč – Karak (81. Šnirc), Stankovský, Briatka, Žiak (54. Vážan), Gramantík, Mišeje, Mikloš, Krutý (46. Prokein), Hajnovič, Oršula (90. Plachý)

PORUBA: Rybár – Valach, Lacko, A. Škultéty, Ma. Čavojský, Mihálka, Rusnok (90. Mi. Čavojský), K. Škultéty (79. Gaman), Kozák, F. Čavojský (66. Šnirc), Burza

Domáci nastúpili s tým, že tri body zostanú v Novákoch. Išli za víťazstvom, čo v prvom polčase potvrdzovali dobrou hrou. Súpera prevýšili hlavne po hernej stránke. Do 7. min. mohli vyhrávať dvojgólovým rozdielom, ale dobré šance nevyužili a hostia sa nemastnou - neslanou strelou ujali vedenia – 0:1. Tento moment zapôsobil na psychiku domáceho mužstva, ktoré sa však nepoddalo a naďalej produkovalo dobrý futbal. V 36. min. sa Nováky dočkali, keď po kombinačnej akcii zvnútra šestnástky skóroval prízemnou strelou Oršula – 1:1. Nováčania pokračovali v dobrej hre, chceli otočiť výsledok a v 44. min. kopali po ruke v šestnástke penaltu. Najlepší strelec Iskry však vyprášil len rukavice brankára. Do druhého polčasu išli domáci s cieľom zvíťaziť. Hostia však dobre bránili a o gól sa pokúšali najmä z brejkov. Domácim chýbala prechodová fáza a v 78. min. Poruba po ojedinelej strele upravila stav na 1:2. Nováčania sa nevzdávali, naďalej tlačili na obranu súpera, no Oršula ani z päťky neprekonal Rybára. V závere mohol vyrovnať ešte Mišeje, no zakončil len do brvna, a tak stav zostal nezmenený. Domáci odohrali smolný zápas, pretože za výkon by si minimálne bod zaslúžili. Hostia z Poruby si tri body odviezli po ojedinelých strelách.

MICHAL JAKUBIS

Oslany – Pravenec 1:3 (1:1)

GÓLY: 42. Hudec – 41. Maruniak, 48. Lalúch, 77. Mihalička

ROZHODOVAL: Zaťko, 100 divákov

OSLANY: N. Oršula – P. Gaži (85. Zajačka), Sagan, Štálnik, Ferjanc (71. Oršula), Oršula, Koryťák (60. Adamec), Baláška, Richter, Košian (81. Tadial), Hudec

PRAVENEC: J. Krč – Bobocký (88. Hudek), R. Krč, Oškrobaný (62. Valach), Drexler, Majzlan (82. Uhliar), Jánoška, Mendel, Lalúch, Maruniak (90. Tonhajzer), Mihalička

Za pekného jarného počasia sa v Oslanoch hral priemerný futbal. V úvode stretnutia sa dvakrát vyznamenal domáci brankár N. Oršula, ale aj domáci sa dostali do jedenej šance, ktorú nevyužili. V ďalšom priebehu sa dlho hralo medzi šestnástkami, líder súťaže kontroloval hru. V 41. min. vyhodil domáci brankár loptu na svojich hráčov, ktorí zaváhali a za pomoci vetra skóroval azda z 35-tich metrov Maruniak – 0:1. Hostia sa však dlho netešili, veď o minútu po najkrajšej akcii domácich, keď sa lopta od troch hráčov na jeden dotyk dostala na kopačku Hudeca a najlepší strelec Oslian sa nemýlil, bolo vyrovnané - 1:1. Úvod do druhého polčasu mali Slovanisti nešťastný. Po chybe obrany v 48. min. zaznamenal Lalúch druhý gól hostí – 1:2. Hra potom upadla do priemeru, domáci sa snažili o vyrovnanie. Obrana sa v 77. min. však nechala vyšachovať, Mihalička obišiel aj domáceho brankára a upravil na 1:3. Domáci v závere mohli stav skorigovať, mali šance, ale druhej jarnej prehre na svojom ihrisku už zabrániť nedokázali.

DUŠAN BALÁŽ

Malinová – Bystričany 2:5 (2:1)

GÓLY: 7. Mikula, 21. Pekár – 4. Tóth, 60., 87. Grolmus, 61. Hrádel, 68. Lehotkai

ROZHODOVAL: Lazár, 200 divákov

MALINOVÁ: Elischer – E. Adamček, Bolfík, Mikula, Luprich, Maťaš (67. Dubec), Stiffel, Dudáš, Pekár, P. Adamček, Čavojský

BYSTRIČANY: Sokolík – Tóth, Obžera, Kmeť (80. Kopál), Zvalo, Mojžiš, Grolmus (89. Murko), Tesarovič, Hrádel, Kopál, Bielik (54. Lehotkai)

Do Malinovej prišlo ambiciózne mužstvo z Bystričian, ktoré chcelo hrať útočný futbal. Hostia sa ujali vedenia už v 4. minúte. Domáci o tri minúty vyrovnali zo skrumáže Marekom Mikulom. Domáci sa ujali vedenia v 21. min. z priameho kopu, ktorý dobre kopol Pekár. Hostia hrali kombinačný futbal, domáci hráč Bolfík vykopol loptu z bránkovej čiary, a tak sa skončil prvý polčas. V druhom sa hra nezmenila, hostia hrali rýchly kombinačný futbal. Domáci sa dostali do troch vyložených šancí, ktoré však nepremenili, za čo vzápätí pykali vyrovnávajúcim gólom na 2:2, hneď na 3:2 a hostia ešte pridali ďalšie dva góly. Diváci videli dobrý futbal, čomu prispela aj rozhodcovská trojica dobrým výkonom.

JOZEF DLHOPOLČEK

Koš – Hradec 1:2 (0:1)

GÓLY: 73. Beka – 12. Pekár, 50. Briatka

ROZHODOVAL: Boško, 100 divákov

KOŠ: Cíger – Idranyi (55. Perniš), Weiss (52. Beka), Marko, Pieš, Martinák, Baláž, Pažický (57. Píš), Bobok, Molnár (50. Špak), Ďurina

HRADEC: Šnirc – Farkaš, Letavaj, Laluha (86. Čičmanec), Krško, Šnirc, Novotný, Kaniansky, Briatka, Pekár, Mokrý

Z bojovného stretnutia si šťastnejší hostia odniesli všetky tri body.

JÁN MJARTAN

Opatovce nad Nitrou – Chren.-Brusno 4:0 (3:0)

GÓLY: 8. Hulini, 19. Kliniec, 36. Borko, 88. Fitzel

ROZHODOVAL: Gašparovič, 150 divákov

OPATOVCE: Čičmanec – Mečiar (65. J. Šimurka), R. Šimurka, Krčik (46. Lalik), Teslík, Meliško (73. Pisoň), Borko, Petreje, Fitzel, Hulini, Kliniec (46. Kohút)

CHREN.-BRUSNO: Jakubík – Lekár, Šalátek, Abreu, Kvostka (57. Tínes), Malárik, Trgiňa, Ďurdina, Dudík (70. Žibek), Krausko (46. Vojtko), Zbiňovec

Opatovčania v prvom jarnom domácom zápase chceli svojich fanúšikov potešiť dobrou hrou a plným bodovým ziskom po dvoch jarných stratách na súperových ihriskách. Stretli sa síce súperi z opačných pólov tabuľky, ale hostia z Chrenovca prvé dva jarné zápasy bodovali naplno. Opatovce na jar získali len jeden bod a bodovo sa vzdialili od prvého Pravenca. V prvom polčase po úvodnom oťukaní domáci hrali na jednu bránu a už v 8. min. po zlej rozohrávke brankára hostí mu Hulini vrátil loptu do prázdnej brány a poslal domácich do vedenia 1:0. V ďalších minútach Fitzel po akcii Borku trafil bočnú sieť, Petreje trafil tesne vedľa ľavej žrde a Borkova hlavička po centri Fitzela išla tesne nad brvno. V 19. min. Kliniec ušiel obrane hostí a ľavačkou zvýšil na 2:0 pre domácich. V ďalšej minúte ušiel Krčík, spätnou prihrávkou našiel Petrejeho, no jeho strela tesne minula brvno brány hostí. Po 20. min. sa osmelili aj hostia, ale ich najväčšiu šancu po nedorozumení domácej obrany nevyužil Malárik, ktorý sám zoči-voči Čičmancovi nechal vyniknúť domáceho brankára. V 35. min. Meliško vyviezol loptu z vlastnej polovice, našiel presne Fitzela, ten si vymenil loptu s Borkom, ktorý zvýšil na 3:0 pre domácich. Do konca polčasu ešte Meliško ľavačkou vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára, ale ten bol na mieste a zmenu skóre do polčasu už nepripustil. V druhom polčase domáci po prestriedaní ubrali plyn, no z hostí hrozil len rýchly Zbiňovec, ale v útoku bol osamotený. Celý druhý polčas sa hral nezáživný medzišestnástkový futbal, plný nepresných prihrávok z jednej aj druhej strany. Najväčšiu šancu domácich nevyužil Pisoň, a tak sa stav zmenil až v 88. min. Po dlhom aute Petrejeho brankárovi hostí vypadla lopta za chrbát na nohu Fitzela a odrazila sa do siete na konečných 4:0. Domáci divákov potešili plným bodovým ziskom, ale druhopolčasovým výkonom určite nie.

RÓBERT ŠIMURKA

Kľačno – Ráztočno 4:1 (4:0)

GÓLY: 13. Hanus, 23. Greschner, 34. Rajčan, 42. Sloboda – 53. Gilan

ROZHODOVAL: Guľváš, 80 divákov

KĽAČNO: Luprich – Greschner (55. Oprendek), Strečanský, Kristel, Pavliček, P. Hanus, A. Hanus, Rajčan, Sloboda, M. Greschner, P. Greschner

RÁZTOČNO: Talášek – Gregor, Kozárik (46. Gilan), Kaniansky, Ulbrik, Štefka, Petrucha, Holič, Kerata, Šútor (68. Haľama), Drozd

Po nevydarenom zápase v minulom kole museli domáci o body zabojovať doma s Ráztočnom. Od začiatku hrali kombinačný futbal a vypracovávali si množstvo šancí. Výsledkom toho boli štyri góly v sieti hostí. V úvode druhého polčasu sa hosťom podarilo streliť gól, ale to bolo z ich strany všetko. Domáci zapli na vyššie obrátky a vypracovali si mnoho šancí. Škoda, že ani jednu sa im nepodarilo využiť. Všetky body zostali zaslúžene doma.

JOZEF SEČIANSKY

Valaská Belá - Čereňany 2:1 (1:1)

GÓLY: 5. Jurenka, 64. Pišta – 34. Ďurík

ROZHODOVAL: Gajarský, 100 divákov

V. BELÁ: Furka – Pánis (64. Kučera), Luchava, J. Dušička, M. Čičmanec, Podskoč, R. Dušička (84. Pastierovič), R. Čičmanec, Chriňak (46. Furka), Pišta, Jurenka

ČEREŇANY: Mališka – Hvojník (84. Mikula), Mihálik, Ďurík, Pečeň, Hanus, L. Holdoš, Ma. Holdoš, Mi. Holdoš, Cifrík (74. Žufovský), Kučerka

Za pekného slnečného počasia domáci začali sľubne a v úvode si vytvorili mnoho šancí, z ktorých dokázali skórovať len raz. Hostia z ojedinelého útoku vyrovnali a polčas sa skončil nerozhodne. V druhom polčase hrali domáci aktívne, ale trafil sa len Pišta ukážkovým priamym kopom. Tri body zostali doma zaslúžene.

ROZHODOVAL: Deraj, 50 divákov

PODHRADIE: Perniš – Dudáš, Pročka, Mendel (66. Chocholáček), Kmeťko, Šnirc (18. Hrdý), Bobok, Píš, Mistrík, Daňo (76. Babnič), Belaň

BOJNICE: Očenáš – Tadiaľ, Grešner, Richter, Prístavka, Štrbavý, Vrták (46. Kobulda), Priehoda, Kupčok, Medvec, Janovič

Domáci v úvodnom zápase jari chceli zaznamenať úspešný vstup a od prvej minúty kráčali za víťazstvom. Vedenia sa ujali už v 6. min., keď Píš poslal do samostatného úniku Daňa, ktorý otvoril skóre. Na 2:0 upravoval v 28. min. opäť Daňo, keď sa hlavou presadil po milimetrovom centri z rohu Píša. V 32. min. bol stav už 3:0, keď priamy kop zahral Píš a Pročka upravil stav duelu. Domáci si ešte v prvom polčase vypravovali niekoľko šancí, ale premeniť ich nedokázali. V druhom polčase diváci videli len jeden gól, keď sa opäť presnou prihrávkou prezentoval Píš a Mistrík uzavrel skóre stretnutia na 4:0.

TOMÁŠ DAŇO

Temeš – Nitrica 2:0 (2:0)

GÓLY: 3. M. Oravec, 8. P. Oravec

TEMEŠ: Páleš – Sýkora, Krištof (57. Borecký), M. Kluvanec, Harag, M. Oravec, Čičmanec, Andris (41. Balaščák), Regeš (81. Lapin), Michale, P. Oravec (64. Rajčan)

NITRICA: Ma. Kráľ – Beňo, Krist, Pšenák, Chrenko, Šúň, Kňaz (56. Mokrý), Straka, Masaryk (76. Rendek), Bruška, Mi. Kráľ

Na úvod jarnej časti čakal na hráčov Temeša mimoriadne nepríjemný súper. S Nitricou, ktorá je rezervou Dolných Vesteníc, má domáci Slovan totiž nepriaznivú bilanciu a v posledných troch zápasoch jej dokázal streliť iba jeden jediný gól. Už v 3. min. išli domáci po rýchlom protiútoku do vedenia. Miroslav Oravec si perfektne nabehol do voľného priestoru v strede obrany a prihrávku od svojho brata Petra využil dokonale, keď krížnou strelou z hranice šestnástky otvoril skóre. O štyri minúty vysunul za obranu debutujúci Milan Čičmanec Petra Oravca – temešský kanonier sa nemýlil a popri vybiehajúcom gólmanovi Kráľovi zvyšoval na 2:0. V ďalších minútach sa odohrávala hra medzi šestnástkami a šancu na zníženie mali hostia v 20. min. – Patrik Bruška však priamy kop zo sedemnástich metrov napálil iba do štvorčlenného múru. O päť minút mal rovnakú možnosť na druhej strane domáci Radoslav Sýkora, no jeho strela opečiatkovala brvno nitrickej brány. Hostia sa snažili o zníženie, no ich akcie končili na dobre organizovanej obrane domácich. V 71. min. sa po kombinácii Pavla Rajčana s Martinom Boreckým dostal do zakončenia aktívny Miroslav Oravec, no taktiež mieril len brvna Kráľovej brány. O desať minút nabil Peter Michale Rajčanovi, no jeho bomba z dvadsiatich metrov do tretice opečiatkovala brvno hosťujúcej brány. A keď päť minút pred koncom po hlavičkovom priťuknutí domáceho kapitána Milana Kluvanca prestrelil zblízka Martin Borecký, ďalšie góly už v zápase nepadli. Hostia bojovali až do záverečného hvizdu, no zverenci Miroslava Kluvanca zvíťazili zaslúžene a vykročili tak víťaznou nohou do jarnej časti súťaže.

JOZEF BERNÁT

Veľká Čausa - Ned.-Brezany 0:5 (0:4)

GÓLY: 13., 39. Cicko, 31. Novota, 41. Krebes, 86. Ľahký

ROZHODOVAL: Maňuch, 80 divákov

V. ČAUSA: Vido – J. Kollár, Kramár, Prokein, Jamriška (58. P. Kollár), Vican, Köszeghy, Ďurina, Richter, Baláž, Bránik

NED.-BREZANY: Kolečáni (46. F. Škultéty) – Gregor (66. O. Škultéty) Krebes (46. Macháč), Vereš, Klopan, Karabinoš, Cicko (61. Pavlusík), Vavro, Ľahký, Novota, Ivanka

V slušne hranom zápase si hostia už do polčasu vytvorili náskok, ktorý po zmene strán len prikrášlili. Pred peknou diváckou návštevou sa hral solídny duel. Na to, že domáci koketovali s myšlienkou nenastúpiť do jarnej časti, môžu byť spokojní. Najmä však s tým, že sa im podarilo získať štyroch nových hráčov.

PETER ĎURIŠ

Veľká Lehôtka – Liešťany 2:3 (1:1)

GÓLY: 43. Šimo, 49. Kozák – 45., 60. Javorček, 51. Michal

ROZHODOVAL: Majzlan, 80 divákov

V. LEHÔTKA: Laluha – Kutálek (60. Bátora), Režo (52. Mjartan), Mello, Gerdenich, Adámik, Šnirc, Jankula, Kozák, Šimo, Rabčan

LIEŠŤANY: Krpelan – Pažický Sedláček, Lomnický, Michal, Martin Cvičela, J. Javorček (83. V. Javorček), Čičmanec, Miroslav Cvičela, Mišáni, Pôbiš (86. Lacuška)

Aktívnejšie začali domáci, ktorí si vytvorili zopár šancí, ale hostí podržal dobrými zákrokmi brankár. Hostia postupne hru vyrovnali, ale góly začali padať až na konci polčasu. Domáci otvoril skóre po hlavičke Šima, ale vzápätí po rozohratí hostia vyrovnali. Druhý polčas začal tak, ako skončil prvý. Najskôr skórovali domáci, ale hostia potom vyrovnali, aby neskôr skóre aj otočili. Domácim sa už napriek veľkému úsiliu vyrovnať nepodarilo. Vzhľadom na predvedenú hry by zápasu svedčala remíza.

JÁN MÄSIAR

Diviaky nad Nitricou - Ješkova Ves/Banky 2:2 (1:1)

GÓLY: 25. Valuška, 47. Cako – 28. Kolárik, 65. Hanus

ROZHODOVAL: Pánis, 200 divákov

DIVIAKY NAD NITR.: Ševčík – Kolárik, Valuška, Králik, Koššo, Matejovič (46. Ďurta), Mercek, Radosa, Drozd, Cako (75. Dodok), Čičmanec

J. VES/BANKY: Turcer – Jurenka, Sýkora, Kohút (50. Ďuriš), Divéky, Hanus, Vajda, Dubnický (58. Š. Gaman), Homola, Kolárik (86. Iliaš), Paver

V Diviakoch nad Nitricou sa hral derby zápas, ktorý sledovala slušná divácka kulisa. Prevahu na trávniku mali domáci, no hostia dvakrát po chybách v obrane stav zrovnali. Domácich môžu mrzieť zahodené šance, pretože nemuseli brať len jeden, ale všetky tri body.