LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Prinášame kompletný prehľad zo všetkých ligových súťaží, v ktorých pôsobia tímy z hornej Nitry.

Kanianka vyhrala jasne 4:0.Kanianka vyhrala jasne 4:0. (Zdroj: Martin Pipíška)

III. LIGA

23. kolo

FC Baník HN Prievidza & Handlová – voľno

Ostatné zápasy: FC Horses Bánovce – N. Zámky 1:3 (0:1), Šaľa – Nemšová 2:0 (0:0), Veľký Meder – Komárno 1:2 (1:1), Topoľčany - Púchov 1:0 (0:0), ViOn B Vráble – Galanta 2:0 (1:0), Neded - Gabčíkovo 0:2 (0:1), Veľké Ludince – Beluša 5:0 (3:0), DAC B/Vrakúň – Lednické Rovne 0:0, Šurany – Dubnica 0:3 (0:0)

ROZHODOVAL: Grznár, 80 divákov. ŽK: 63. Kalina

Z. KOSTOĽANY: Zvalo – Mokrý (46. Néma), Bobok, Turanský, Pavkeje, Zaťko, Šandrik, Liptaj, Jarošinec (85. Hancko), Mokoš, Mrtvik (31. Turanský)

BOŠANY: Bačík – Boháčik, Jakubík, Omelka, Hodál (68. Kalina), Kostolný, Mikloš, Guniš (74. Neubauer), Murko, Sák, Kalina

Výsledok zápasu ovplyvnili najmä dve situácie, keď pri jedinom góle sa spracovávaná lopta na stehno odrazila Bobokovi na ruku a v 49. min., keď Liptaj bol v súboji s Bačikom skôr pri lopte, túto si posunul a nasledoval faul hosťujúceho brankára. V prvom prípade píšťalka hlavného rozhodcu s topoľčianskymi značkami zaznela, no v druhom prípade zostala nemá. Mužstvo Bošian hralo v Kostoľanoch najhorší futbal z doterajších súperov. Snaživým domácim doplnených o hráčov dorastu, hlavne v druhom polčase, nebolo súdené aspoň vyrovnať. Preto v nervóznom a na šance chudobnom zápase, ku ktorému prispeli aj arbitri, si nakoniec odviezli všetky body hostia.

FRANTIŠEK MAŠLONKA

Chocholná-Vel. – Cigeľ 6:0 (2:0)

GÓLY: 21., 73. a 90. Sabadka (3. z 11 m), 29., 49. a 66. Tuhársky

ROZHODOVAL: Ágg, 150 divákov. ŽK: Lukša, N. Cingel – Medera

CHOCHOLNÁ-VEL.: Vaňo – Gvizd, J. Cingel, A. Michalec (79. Smolík), Lukša, N. Cingel, J. Tuharsky, Sabadka, Lobík, Tulpík (84. Drgo), J. Michalec (86. M. Kozárec)

CIGEĽ: Gibas – Ďuriš, Orság, Lazár (46. Makás), Medera, Halaška, Zaťko, Kamdem, Madarász (67. Belanec), Katrena, Kotula

Presne týždeň mali Chocholania na pokus o reparát pred domácimi priaznivcami po nie príliš vydarenom zápase s Trenčianskou Turnou. A splneniu tohto cieľa zodpovedalo celozápasové dianie na ihrisku s mužstvom z popredia tabuľky. Prvý pozdrav na bránu hostí išiel z kopačky J. Tuharského už v 2. min., no jeho pokus o obstrel nevyšiel. Po góle voňala aj spolupráca Lobíka s Tulpíkom a následne aj tandemový výjazd domáceho kapitána s Tuharským. Tieto pekné futbalové momenty boli predzvesťou gólových hodov, ktoré prišli v ďalších minútach. V 21. min. L. Sabadka po prihrávke od Tulpíka osamotený v šestnástke súpera postavil hosťujúceho brankára do úlohy štatistu. V 29. min. poskytla hosťujúca obrana dostatok času a priestoru Tuharskému a ten strelou k tyči zvyšoval na 2:0.Za tohto stavu sa odchádzali obe mužstvá na polčasovú prestávku. Úvod druhého dejstva vyšiel opäť domácim, keď sa J. Tuharský uvoľnil pomedzi dvoch brániacich hráčov a svojou strelou vymietol ľavý roh brány. Hostia sa však s nepriaznivým výsledkom zmieriť nechceli a následná dvadsaťminútovka patrila im, no Chocholania ich svojou umnou hrou držali na dištanc. Potom však začali úradovať opäť domáci. Najprv strelou z otočky v 66. min. zavŕšil hetrik Tuharský. O sedem minút neskôr krásnou strelou z hranice veľkého vápna na 5:0 zvyšoval L. Sabadka. Nemohúcnosť hostí v zakončení potvrdil v 82. min. Ďuriš, keď svojou strelou zo značky jedenástich metrov nechal vyniknúť Vaňa. V 90 min. sa pokutový kop kopal aj na opačnej strane po konzultácií s postranným arbitrom, no s rozdielnym výsledkom ako na opačnej strane a L. Sabadka bol v zápase druhým hráčom, ktorý si pripísal trojgólový zápis. Reparát tak domácim hráčom v zápase, v ktorom sa rozsypalo vrece s gólmi vyšiel na výbornú.

TOMÁŠ FABIAN

Kanianka – Opatová 4:0 (0:0)

GÓLY: 56. Petráš, 60., 73. Strečanský, 86. Šlabjar

ROZHODOVAL: Haring, 150 divákov. ŽK: Kôstka – Škultéty, Kováčik

KANIANKA: Jantoška – Kôstka, Pekár, Paulík (66. Baláž), Teslík, Šlajar, Hvolka, Strečanský (77. Svitek), Boško (61. Hianik), Čampiš, Petráš

OPATOVÁ: Škultéty – Kompas, Kováčik, Šubert (81. Polák), Vitko, Havier, Ostrolucký, Moško, Hájek (79. Šlesár), Bella, Augustini

V Kanianke sa za pekného počasia predstavila po prvýkrát Opatová nad Váhom. A už v 2. min. mohla prehrávať, no Strečanský pálil v dobrej šanci vysoko nad. V 14. min. vystrelili nepríjemne hostia, no Jantoška bol na mieste. V 19. min. skončila hlavička domáceho Boška na rukaviciach hosťujúceho gólmana. V 21. min. bola strela domáceho Strečanského presná, ale slabá. V 35. min. sa ocitol vo výbornej šanci domáci Boško, ale trestuhodne zahodil. V 39. min. vystrelil pekne z uhla Šlabjar, avšak lopta skončila tesne nad bránou. Polčas tak skončil bezgólovo. V 48. min. ušiel domáci Šlabjar, hosťujúci gólman ho podrazil a Kanianka kopala penaltu. Tú však M. Petráš nepremenil, a tak stav bol stále 0:0. V 59. min. strelu Strečanského vytlačil gólman na roh a z následnej štandardnej situácie opečiatkovali domáci konštrukciu brány. Futbalisti Kanianky v týchto fázach hry zvyšovali tlak, no v 53. min. zmeraveli, keď hlavička hosťujúceho Šuberta išla tesne vedľa. V 56. min. sa domáci po 136. minútach na domácej pôde dočkali vytúženého gólu, keď perfektnú Šlabjarovu prihrávku premenil povedľa brankára M. Petráš – 1:0. Od tohto momentu domáci ovládli hru a o tri minúty sa skóre menilo opäť, keď po prvýkrát za Kanianku skóroval Strečanský – 2:0. V 73. min. pas Hvolku si perfektne spracoval Strečanský, ušiel obrane hostí a pomedzi nohy brankára upravil na 3:0. V Kanianke tak bolo vymaľované. V 65. min. zahodil tutovku Hianik, no v 86. min. sa dočkal gólu agilný Šlabjar, ktorý si presný zásah v tomto zápase zaslúžil – 4:0. Domáci si víťazstvo zaslúžili, pozitívne sa tak naladili na ďalší zápas, na ktorý vycestujú k ašpirantovi na postup z Horoviec.

MARTIN PIPÍŠKA

Ostatné zápasy: Tr. Turná – Uhrovec 0:3 (0:1), St. Turá – Brvnište 0:0, Streženice – Plevník 0:1 (0:0), V. Uherce - Podolie 2:0 (1:0), Ladce – Horovce 1:2 (1:1)