Štvrtok, 14. december, 2017 | Meniny má Branislava, Bronislava

Prievidza využila domáce prostredie a vyrovnala sériu na 1:1

V druhom semifinálovom stretnutí využili Prievidžania domáce prostredie a zvíťazili nad Prešovom, ktorý nastúpil bez Marcela Luxa v štyroch setoch 3:1.

(Zdroj: M. Suváková)

EXTRALIGA

2. semifinále (na 3 víťazstvá):

VK Prievidza - VK MIRAD PU Prešov 3:1 (-29, 21, 14, 19)

Zápas trval: 100 minút, rozhodovali: Daruľa, Malík, 850 divákov

(stav série 1:1)

Prievidza: Strugar 4, A. Patúc 14, Szczerbaniuk 3, Sequeira 24, Javorčík 5, Grant 7, libero Mattson, Hraňo (Sorokins 12, Jančura 0, Šimko 1). Tréner: R. Nemec

Prešov: Halaj 0, M. Sopko st. 15, Macko 9, Rajduga 12, Drobňák 17, Červeň 5, libero T. Lampart (Hudák 1, Jurko 0, Mikovčík 2). Tréner: J. Vlk.

Prvý set začal opatrne a žiadne družstvo nepustilo svojho súpera na viac ako dva body. V tomto duchu sa niesol celý set a rozhodovala v ňom až veľmi napínavá koncovka. Aj keď mali domáci na ruke viackrát mečbal, ani raz ho nevyužili, čo sa naopak podarilo hosťom z Prešova.

Druhý set začal lepšie Prešov, kde viedol 5:2. Prievidza sa ale rýchlo vzchopila a vyrovnala na 6:6. Stav bol vyrovnaný do 10:10, keď domácim pomohla chyba súpera na útoku, dali dve esá a dvakrát úspešne zaútočili. Rázom viedli 15:10. Tento náskok si už udržali a bez väčších problémov zvíťazili 25:21.

Tretí set od začiatku režírovali domáci. Vyhrávali od začiatku 8:2. Postupne svoj náskok zvýšili až na 20:8. V koncovke ešte Prešov zabojoval a dal štyri body v rade na 21:13. To už ale domácich nezastavilo a set hladko dotiahli do víťazného konca.

Štvrtý set bol opäť opatrný z oboch strán. Prievidza si ale postupne vybudovala náskok 10:7 a neskôr 12:8. Prešov sa nevzdával a hneď po technickom oddychovom čase znížil na 13:11. Prievidza sa nezľakla a výbornou obranou odpovedala odtrhnutím sa na 16:12. Od tohto stavu sa tímy ťahali bod po bode až do stavu 21:15, kedy sa Prievidžanom podarilo dať dva body v rade. Tento náskok si už udržali a vyhrali celý zápas 3:1 a vyrovnali stav série na 1:1.

Richard Nemec, tréner Prievidze: „Začali sme nervózne, Sopko na servise robil problémy, Prešov riskoval a set mu vyšiel. Potom sme sa upokojili, hrali svoje a Prešov bol pod tlakom. Je to cenné víťazstvo po dobrom výkone.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „Začali sme dobre, vo vyrovnanej koncovke prvého setu sme o dva body boli lepší. Neskôr sme sa nechali zatlačiť súperovým podaním, náš útok nehral svoj štandard, nedokázali sme z horších lôpt skladať. Prievidza sa rozservovala a mali sme problém . Tento raz bola Prievidza lepšia.“

3. semifinále (1.4. o 17:00): VK MIRAD PU Prešov – VK Prievidza