Utorok, 11. máj, 2021 | Meniny má BlaženaKrížovkyKrížovky

Dráma v pohári volejbalistom nevyšla

Prievidzskí volejbalisti v päťsetovej bitke podľahli Prešovu a Slovenský pohár tak nezískali.

(Zdroj: archív - TASR)

SLOVENSKÝ POHÁR

Semifinále:

VK MIRAD PU Prešov - VK Prievidza 3:2 (16, -21, 17, -17, 12)

Rozhodovali: I. Porvazník a J. Mokrý, 500 divákov.
Prešov: Halaj 3, M. Sopko st. 16, Macko 9, Lux 21, Drobňák 11, Červeň 9, libero T. Lampart (Rajduga 2, Jurko 0, Hudák 2, Mikovčík 1). Tréner: J. Vlk.
Prievidza: Sorokinš 5, Szczerbaniuk 1, Strugar 5, Javorčík 16, Grant 14, Sequeira 21, liberá Mattson a Hraňo (A. Patúc 9, Jančura 0, Šimko 3). Tréner: R. Nemec.

Prvý set mal pod kontrolou Prešov. V úvode síce prehrával 2:4 a 5:7, ale od tohto momentu už na ihrisku dominoval. Sopko esom zvýšil na 13:8 a neskôr Lux už na 17:10. Obhajca trofeje tlačil dobrým servisom a jasné víťazstvo v prvom sete 25:16 potvrdil ďalším esom Sopko.

V druhom sete viedol Prešov po bloku Macka 10:7, ale potom Prievidza sériou štyroch blokov (2 Javorčík) otočila na 14:13 vo svoj prospech. Po najdlhšej a najkrajšej výmene sa radovali hráči Prievidze a dostali sa do vedenia 16:14. V závere setu Prievidza opäť perfektne bránila (v druhom sete mala osem blokov) a vyrovnala na 1:1 (25:21).

Prvá polovica tretieho setu bola vyrovnaná, ale potom dal eso Drobňák, blokom sa blysol Halaj a po útoku Sopka viedol Prešov 16:13. V koncovke zaznamenal blok Macko, eso dal Halaj a Šarišania vyhrávali 22:15. Záver setu mal Prešov pod kontrolou a vyhral ho v pomere 25:17.

Začiatok štvrtého dejstva bol v réžii Prievidze, ktorá po bloku Šimka viedla 8:3. „Kohúti“ v tejto fáze dominovali a Javorčík svojim druhým blokom v krátkom slede zvýšil už na 15:5. Tréner Vlk prestriedal takmer celú zostavu a šetril opory na záver zápasu. Prievidza vyhrala štvrtý set 25:17 a prvýkrát na turnaji musel o víťazovi rozhodnúť tajbrejk.
V piatom sete sa na ihrisko vrátila základná zostava Prešova. Po bloku Seqeuiru vyhrávala Prievidza 3:1, ale o chvíľu Červeň razantne vyrovnal a po ese Luxa Prešov viedol 6:4. Prievidza brejk zmazala a strany sa točili za stavu 8:7 pre Prešov, ktorý v druhej polovici dominoval a napokon vyhral piaty set 15:12 a postúpil do finále.

Povedal po zápase:

Richard Nemec, tréner Prievidze: „Prehra nás mrzí, pretože v piatom sete je všetko otvorené. Keby sme sa držali taktiky a toho čo nám vychádzalo, tak si myslím, že by to dopadlo inak, ale nevyšlo to. Vedeli sme, že Prešov je skúsený a je zvyknutý na takéto zápasy. My sme takýto veľmi dôležitý zápas zažili prvýkrát a bol to pre nás krst ohňom. Gratulujem Prešovu k postupu do finále, na druhej strane chalanom nemám čo vytýkať. Bojovali, ale nestačilo to. Sezóna pokračuje ďalej a ideme sa pripravovať na play-off.“

Druhé semifinále: Nitra - Komárno 3:0
Finále: Prešov – Nitra 3:1. Slovenský pohár vyhral Prešov.

1. Zhodnotenie o desiatky percent. Toto sú najlepšie investície
  2. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
  3. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  4. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  5. Poistkou dlhej životnosti kúpeľne je hydroizolácia
  6. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
  7. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  8. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku
  9. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  10. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku
  1. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  2. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  10. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy 5 918

V priestoroch Stredného hradu približuje pohľady na Bojnický zámok, jeho okolie a mesto v minulosti a porovnáva ich so súčasnosťou.

Novú multimediálnu expozíciu pripravilo pre svojich návštevníkov Slovenské národné múzeum - Múzeum Bojnice.

7 h

Viaceré ulice v Prievidzi budú mať modernejšie verejné osvetlenie. S výmenou zastaraných svietidiel za nové začali v tomto období Technické služby mesta Prievidza (TSMPD).

12 h

Pandemické opatrenia sa uvoľňujú a postupne sa dostáva k slovu aj šport. Amatéri majú dovolené trénovať v malých skupinkách, ale podľa odhadov by sa mohlo začať hrať už koncom mája.

15 h

Bunker, ktorý je prístupný po celý rok a je častým cieľom domácich aj zahraničných turistov, tentoraz navštívili vandali. Ich vyčíňanie si najviac odniesla návštevná kniha.