Sobota, 15. december, 2018 | Meniny má Ivica

I po druhýkrát Bratislavčania nad sily Prievidžanov

Po týždni cestovali hokejisti HC Prievidza na bratislavský ľad s vedomím, že ak sa chcú udržať v play-off, čaká ich neľahká úloha – musia vyhrať dva zápasy za dva dni po sebe.

(Zdroj: Marek Burský)

PRIEVIDZA. Napokon sa však konal len jeden zápas a keďže ho prievidzskí hokejisti nevyhrali, stretnutie v Bratislave prehrali 3:6, nevynútili si tretí, rozhodujúci duel, a tak celú sériu prehrali 0:2 na zápasy.

II. LIGA ZÁPAD

Play-off, 2. zápas:

HC Bratislava – HC Prievidza 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)

Konečný stav série: 2:0

GÓLY: 2. Krajč (Jaško), 14. Krajč (Jaško), 29. Galis (Javorek, Bednarič), 49. Veber (Gron, Horský), 52. Krajč (Ernst, Jaško), 54. Gron (Horský, Jastrabík) – 5. Holúbek (Humaj), 48. Paulík (Hús, Kaikl), 58. Hús (Kaikl, Súder)

ROZHODOVALI: Pišťanský, Vacula, Šotek, 297 divákov

HC PRIEVIDZA: Belák – Bátora, Beňadik, Ďuriš, Gegli, Holúbek, Humaj, Hús, Kaikl, Kováč, Kovalík, Mendel, Mjartan, D. Pánis, Paulík, Ševčík, Súder, Uhliar, Vážan. Tréner: Slavomír Mjartan.

Hneď v úvode zápasu sa favorit dostal do vedenia po góle z presilovky z hokejky Krajča, na gól mu prihrával navrátilec do zostavy Bratislavčanov, Tomáš Jaško – 1:0. Lenže už v piatej minúte sa podarilo Prievidžanom vyrovnať, gól strieľal Miroslav Holúbek a bolo 1:1. Posledné slovo v prvej časti mali ale domáci hokejisti, keď sa presadila opäť tá istá dvojica ako pri prvom góle, Krajč a Jaško – 2:1.

Druhá časť bola vyrovnaná, mužstvá nepremenili viaceré sľubné príležitosti, no jeden gól predsa len padol, a to z presilovky, ktorú využil domáci tím. V polovici stretnutia domáci viedli už o dva góly – 3:1 a týmto výsledkom sa skončia aj druhá perióda.

Tretia tretina bola najzaujímavejšia, padlo v nej aj najviac gólov. Prievidzi sa podarilo v 48. minúte znížiť na rozdiel jediného gólu, keď sa v predbránkovom priestore najlepšie zorientoval Paulík a rázom bolo 3:2. Ale nadšenie hostí trvalo len veľmi krátko. Už o minútu sa dostali domáci do prečíslenia a po peknej kombinácii na jeden dotyk Veber strieľal gól na 4:2, čím opäť dostal svoj tím do dvojgólového vedenia. Domáci sa dostali do hernej pohody, čoho dôkazom boli ďalšie dva strelené góly. Na 5:2 zvyšoval po samostatnom úniku na bránu Krajč (aj do tretice po prihrávke od Jaška), čím zavŕšil svoj hetrik. Gól na 6:2 vsietil Stanislav Gron, keď tvrdú strelu od modrej počas presilovky ešte Belák vyrazil, no len pred seba, kde stál pohotový útočník HC Bratislava a rozdiel v skóre už bol štvorgólový. Kozmetickú úpravu výsledku zariadil hosťom nakoniec útočník Hús, keď využili dieru v obrane domácich a dostal sa do samostatného nájazdu, ktorý s prehľadom premenil – 6:3, čím dal bodku za celým zápasom i celou sériou.

Domáci v stretnutí potvrdili úlohu favorita a zaslúžene postupujú ďalej. Sezóna sa však nekončí ani pre hokejistov HC Prievidza. Bojovať budú ďalej, a to v ďalšej časti súťaže o celkové umiestnenie, kde sa stretnú s mužstvami z východnej skupiny B. Táto fáza súťaže sa začína už najbližšiu sobotu, 11. februára 2017.

Zápas v Bratislave zhodnotil útočník HC Prievidza, Martin Paulík (v zápase 1+0): „Do Bratislavy sme išli s jasným cieľom, a to zdramatizovať sériu, keďže doma sme prehrali. Prvý gól sme síce dostali my, ale hra bola viac-menej vyrovnaná a dlhú dobu bol stav zápasu dosť tesný. Potom sa nám podarilo streliť kontaktný gól na 3:2, avšak ani nie po minúte nás hneď schladili gólom na 4:2. Bratislavčania boli silní na puku v našej tretine, ale v obrane mali diery, keď sme pritlačili v napádaní, vytvorili sme si sľubné šance a nebolo ich málo. Hokej sa ale hrá na góly a tých dal tím HC Bratislava opäť viac ako my, a preto zaslúžene postúpili. Súperovi treba pogratulovať k postupu, prehra mrzí, avšak nám sezóna ešte nekončí a ideme ďalej bojovať o konečné umiestnenie s mužstvami z východu, a tak dokončiť sezónu so cťou. Fanúšikom patrí veľká vďaka, keďže už po druhýkrát nás prišli do Bratislavy podporiť a nebolo ich málo. Hnali nás dopredu počas celého zápasu.“

1. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  2. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  3. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  4. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  1. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  2. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  3. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!
  4. Slovensko bude vo svete reprezentovať projekt Zachráň včely
  5. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  6. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  7. Moderný hotel, kde sa cítite ako doma
  8. Vedecká rada k 80. výročiu SvF STU v Bratislave
  9. Stavebná fakulta STU má učebňu na 3D tlač a virtuálnu realitu
  10. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

To musíte vidieť. Krásna a zasnežená príroda na Inovci a Javorine

Okolie Chaty na Inovci i Veľkej Javorine už pokrýva poriadna snehová perina.

Chorobnosť na chrípku v kraji stúpla o 4,7 percenta

Lekári v Trenčianskom samosprávnom kraji nahlásili tento týždeň 6103 akútnych respiračných ochorení.

Kluby majú na postup do V. ligy rôzne názory. Rozhodujú financie a derby zápasy

Futbalová jeseň sa v regióne skončila v prvej polovici novembra. Najvyššie oblastné súťaže poznajú svojich jesenných majstrov i ostatných ašpirantov na postup do V. ligy Sever.

V Galérii Bazovského spojili tradičnú technológiu modrotlače a slovenskej ľudovej kultúry 20. storočia s novátorským pohľadom súčasnej generácie výtvarníkov.

Je to superkanonier. Marián Petráš strelil opäť najviac gólov

Brankári sa ho musia báť. Tabuľku strelcov Majstrovstiev oblasti vedie opäť to isté meno.