LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Prinášame kompletný prehľad zo všetkých víkendových zápasov.

GÓLY: 16. Cíger, 22. Kováč, 66. Petráš

ROZHODOVAL: Szöllösy, 150 divákov

Z. KOSTOĽANY: Hurtiš – Jarošinec, Hancko, R. Zvalo, Mokoš, Šurina, A. Zaťko, Mrtvík (71. Néma), Páleník (84. L. Turanský), P. Turanský, Mihálik

V. UHERCE: Znášik – Jankula, Štálnik, Škoda, Beliansky (75. Duchovič), Valter, Kundala, Pekár (81. Gaži), Cíger, Petráš, Kováč

Veľké Uherce prišli do Zemianskych Kostolian, oslabených o šesť hráčov základnej zostavy, s vizitkou výbornej hry. Už v 9. min. Kováč vo výbornej šanci z troch metrov nedokázal umiestnil loptu za Hurtišou chrbát. V 16. min. najskôr Jarošinec obišiel Škodu a z ostrého uhla prestrelil, ale následne na opačnej strane z podobnej šance Cíger otvoril skóre zápasu. O päť minút predviedli Uherčania peknú rýchlu akciu na konci ktorej bol Kováč a Kostoľanci prehrávali už 0:2. Iskierka nádeje svitla pre domácich o minútu neskôr, keď sa v šestnástke uvoľnil Žaťko, ale jeho strela skončila len na pravej tyčke Znášikovej hránky. V 29. min. kopal Cíger rohový kop, ktorý Hurtiš trochu podcenil, lopta sa jemne obtrela o brvno a skončila mimo ihriska. Z protiútoku nebolo domácemu Hanckovi dopriate skórovať, keď jeho hlavička zo štyroch metrov skončila tesne nad bránou. Pred koncom polčasu ešte Petráš uvoľnil pekným dlhým pasom Belianského, ale jeho pohotovú strelu dobrým reflexívnym zákrokom Hurtiš vykopol na roh. V druhom polčase sa hra domácich zásluhou väčšej bojovnosti mužstva zlepšila, no i tak v 66. min. najprv Pekár nepremenil ponúknutú šancu, ale následne Petráš nezaváhal a bolo 0:3. Na konci zápasu, v ktorom boli hostia lepším mužstvom, mohli Kostoľanci zmeniť nelichotivé skóre, ale ani Némova hlavička po rohovom kope a ani ponúknutý pokutový kop v 90. min. neskončili v Znášikovej bráne.

FRANTIŠEK MAŠLONKA

Kanianka - Tr. Turná 4:0 (2:0)

GÓLY: 21. Gajdoš, 44. Kalina, 52. Švolík, 77. Petráš

ROZHODOVAL: Haring, 100 divákov

KANIANKA: Jantoška – Baláž, Kôstka, Pekár, Petráš, Paulík, Švolík (72. Svitek), Gajdoš, Pipíška, Teslík, Kalina (77. Šnirc)

TR. TURNÁ: Chochlík – Kováč, Hasenovič, Bečka, Stronček, Hrubý, Kováč, Belák, Konečný (57. Vanko), Jambor, Červeňan (44. Sedláček)

Na premočenom, ale spôsobilom teréne sa v Kanianke predstavila Trenčianska Turná. V 6. min. hlavička Kôstku v sieti neskončila. V 10. min. strela Pipíšku narobila problém hosťujúcemu brankárovi. V 18. min. mal šancu Švolík, ale krásny zákrok predviedol brankár hostí. V 20. min. už domáci viedli, keď po peknej akcii domácich a prihrávke Pipíšku skóroval Gajdoš – 1:0. Potom sa obom mužstvám na ťažkom teréne kombinovalo horšie, zaujala až v 35. min. strela hostí. V 44. min. po peknej prihrávke Kôstku premenil samostatný nájazd ukážkovo Kalina – 2:0. Na začiatku druhého polčasu mierili hostia nepresne. V 50. min. hosťujúci brankár fauloval v šestnástke Pipíšku a nasledoval pokutový kop. Ten domáci zahrali netradične, lišiacky, keď Gajdoš priťukol Švolíkovi a bolo 3:0. Domáci v druhom polčase dobre kombinovali a hostia odpadávali. V 66. min. zaujala strela aktívneho Kalinu podobne, ako aj v 73. min. lob Gajdoša, ktorý skončil tesne vedľa brány. V 76. min. po centri Gajdoša a priťuknutí Pekára dal Petráš na 4:0. Hostia ohrozili domácu bránu až v 84. min., kedy Jantoška vyrazil strelu s námahou na roh. Domáci v druhom polčase súpera jasne prevýšili, hostí od vyššej prehry zachránil výborne chytajúci Chochlík. Kanianka ukončila rok 2016 víťazstvom, ktoré ju po zaváhaní Cigľa opäť dostalo na prvú priečku. Domáci klub po zápase poďakoval svojím fanúšikom, ktorí na zápasy chodili v hojnom počte. Funkcionári FK Junior tiež veria, že im zachovajú priazeň aj v jarnej časti 2017.

MARTIN PIPÍŠKA

Cigeľ – Horovce 2:3 (1:3)

GÓLY: 10. Madarász, 75. Kamdem – 26., 33. Kebis, 45. Körmendy (11m)

ROZHODOVAL: Bleho, 200 divákov

CIGEĽ: Gregor – Orság, Lazár, Slaný, Halaška, Š. Zaťko, Madarász, T. Zaťko, Matuškovič, Katrena, Kamdem (84. Oboňa)

HOROVCE: Cúcik – Buček, Körmendy (65. N. Pavlovič), Balocký, Brix, Siekel, Kučo, Štrbák, Škrapko, Kebis (80. Pilný), Štrbák (72. S. Pavlovič)

V nevľúdnom a nefutbalovom počasí privítali Cigľania už po štvrtýkrát na domácej pôde súperov zo stredného Považia z Horoviec, s ktorými sa stretli už po siedmy raz. A aj keď v aktuálnej tabuľke sú na tom lepšie domáci, Horovčania patria do kategórie tých, ktorí futbal hrať vedia a vedia aj prekvapiť. V šiestom kole dokonca deklasovali ďalšieho účastníka z okresu Prievidza doterajším rekordným výsledkom 12:0. Zápas začali aktívnejšie hostia, ktorí v úvode viackrát ohrozili domácu svätyňu, no v 10. min. po krásnej strele Madarásza domáci viedli 1:0. Výborný futbal pokračoval aj ďalej, v 20. min. T. Zaťko pekne odcentroval na Orsága, ale jeho hlavička neskončila v sieti hostí. Hostia boli aj naďalej viac ako vyrovnaným súperom domácich, čo sa im vyplatilo v 26. min., kedy Kebis vyrovnal na 1:1. V 33. min. dokonca už viedli, keď po zaváhaní domácej obrany do prázdnej brány skóroval už po druhýkrát Kebis. Skóre prvého polčasu uzavrel v 45. min. z pokutového kopu Körmendy – 1:3. Takto skončilo prvé dejstvo, ale treba povedať, že hostia viedli zaslúžene, pretože prejavili viac bojovnosti ako domáci. Na druhý polčas nastúpili domáci vedomí si dvojgólového manka, ktoré chceli čím skôr zmazať. Snažili sa o to v 52. min., no strelu Š. Zaťka zastavila tyč hostí. Pravá tyčka hosťujúceho brankára bola proti aj v 56. min. po strele Madarásza, a tak stále svietilo skóre 1:3. V 59. min. pekne vystrelil Lazár, no brankár hostí bol proti. V 62. min. zas strieľali hostia, Gregor bol však tiež proti. Aktívnejší domáci sa v 75. min. dočkali zníženia na 2:3, keď po skrumáži pred bránkou hostí skóroval Kamdem. V 79. min. priamy kop Madarásza brankár hostí len s námahou vytlačil na roh. Zvýšená aktivita domácich v druhom dejstve priniesla len zníženie stavu, ktorý hostia do konca udržali. Cigľania tak zaknihovali prvú domácu prehru. Viac by však tomuto stretnutiu svedčala remíza, pretože v prvom polčase boli o čosi lepší hostia a v druhom zas domáci. Futbal však vyhráva ten, kto dá viac gólov a tentokrát to boli hostia.

JÁN ČERNÁK

Ostatné zápasy: St. Turá – Uhrovec 1:3 (1:1), Brvnište – Opatová 4:3 (4:1), Ladce – Chocholná-Velčice 0:2 (0:2), Streženice – Podolie 2:2 (1:0), Plevník – Bošany 3:2 (1:1)