Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Lučenec zmietol Prievidzu z palubovky (+VIDEO)

Súťažný ročník 2016/2017 Openligy odštartoval, Prievidžania utŕžili sedemgólový debakel 1:8.

Mužstvo FSC Prievidza.Mužstvo FSC Prievidza. (Zdroj: FSC Prievidza)

OPEN LIGA

1. kolo:

FSC Prievidza – Futsal klub Lučenec 1:8 (1:5)

GÓLY: Svitek - Kuhajdík 3, Fehérvári, Rutkaj, A. Hricov, Kelemen, Svitek (vlastný). ŽK: Kôstka (Prievidza).

ROZHODOVAL: Šlapka, 120 divákov.

PRIEVIDZA: Tkáč – Madarász, Svitek, Thanh, Knob, Kalina, Kôstka, Paulík, Duchoň, Pietrik, Fazika, Gendiar.

LUČENEC: Vilhan (Klema) – Csaba, Fehérvári, Čonka, Kelemen, Rutkaj, Berky, Vikor, Petík, Kuhajdík, Máč, A. Hricov, L. Hricov.

Už po úvodnom dejstve bolo jasné, kto je kráľom palubovky. Začiatok stretnutia sa niesol v znamení novohradských farieb, keď sa už 3. min. Lučenec ujal vedenia zásluhou Kuhajdíka – 0:1. O tri minúty prikrášlil skóre opäť skúsený Kuhajdík – 0:2. V 8. min. už tabuľa ukazovala stav 0:3, keď sa efektívnou koncovkou prezentoval kapitán Fehérvári. V 9. min. mali dôvod na radosť aj domáci, keď sa strelecky presadil Svitek – 1:3. Ich radosť však netrvala dlho, pretože ešte v tej istej minúte si Svitek vsietil vlastenca – 1:4. V 11. min. mal už Lučenec štvorgólový náskok, keď Kuhajdík nezaváhal – 1:5. V tejto fáze hry sa Novohradčania akoby so sľubným náskokom uspokojili a zahodili pár dobrých gólových príležitostí. Do druhého dejstva vstúpili domáci s cieľom dotiahnuť sa. To sa im však nepodarilo, keď sa v 24. min. nemýlil Rutkaj, o tri minúty mal presnú mušku Adrián Hricov a výsledok stretnutia spečatil Gergö Kelemen – 1:8. Za zmienku stojí fakt, že hostia aj v druhom polčase zahodili niekoľko sľubných šancí, nepremenili pokutový kop, ani dva desaťmetrové kopy.

Načítavam video...

Csaba Csányi, tréner FUTSAL KLUB: „Hráčov som nabádal, aby nepodcenili vstup do zápasu, že domáci začnú aktívne. Toto sme splnili a aj keď sme nepremenili úvodné šance, po prvom góle sme sa upokojili. Nebolo to vôbec také jednoduché ako ukazuje výsledok, no kvalita bola na našej strane a na konci som dal príležitosť aj ostatným hráčom.“

Dalibor Franko, tréner FSC: „Potvrdila sa kvalita hostí, kde podľa zápisu bola väčšia skúsenosť, ktorá sa potvrdila aj na palubovke. Tí boli od začiatku lepší, ich akcie mali hlavu aj pätu a naši hráči sa často iba prizerali. Mojim hráčom nemôžem uprieť snahu, ale dnes to na hostí nestačilo a preto aj zaslúžene vyhrali.“

6.Prievidza 1 0 0 1 1:8 0

Program 2. kola (11.11. o 20:00): Trnava – Žilina (19:00), Lučenec – K. N. Mesto (19:00), TJ Neografia Martin – FSC PRIEVIDZA