Štvrtok, 20. september, 2018 | Meniny má Ľuboslav(a)

Lučenec zmietol Prievidzu z palubovky (+VIDEO)

Súťažný ročník 2016/2017 Openligy odštartoval, Prievidžania utŕžili sedemgólový debakel 1:8.

Mužstvo FSC Prievidza.(Zdroj: FSC Prievidza)

OPEN LIGA

1. kolo:

FSC Prievidza – Futsal klub Lučenec 1:8 (1:5)

GÓLY: Svitek - Kuhajdík 3, Fehérvári, Rutkaj, A. Hricov, Kelemen, Svitek (vlastný). ŽK: Kôstka (Prievidza).

ROZHODOVAL: Šlapka, 120 divákov.

PRIEVIDZA: Tkáč – Madarász, Svitek, Thanh, Knob, Kalina, Kôstka, Paulík, Duchoň, Pietrik, Fazika, Gendiar.

LUČENEC: Vilhan (Klema) – Csaba, Fehérvári, Čonka, Kelemen, Rutkaj, Berky, Vikor, Petík, Kuhajdík, Máč, A. Hricov, L. Hricov.

Už po úvodnom dejstve bolo jasné, kto je kráľom palubovky. Začiatok stretnutia sa niesol v znamení novohradských farieb, keď sa už 3. min. Lučenec ujal vedenia zásluhou Kuhajdíka – 0:1. O tri minúty prikrášlil skóre opäť skúsený Kuhajdík – 0:2. V 8. min. už tabuľa ukazovala stav 0:3, keď sa efektívnou koncovkou prezentoval kapitán Fehérvári. V 9. min. mali dôvod na radosť aj domáci, keď sa strelecky presadil Svitek – 1:3. Ich radosť však netrvala dlho, pretože ešte v tej istej minúte si Svitek vsietil vlastenca – 1:4. V 11. min. mal už Lučenec štvorgólový náskok, keď Kuhajdík nezaváhal – 1:5. V tejto fáze hry sa Novohradčania akoby so sľubným náskokom uspokojili a zahodili pár dobrých gólových príležitostí. Do druhého dejstva vstúpili domáci s cieľom dotiahnuť sa. To sa im však nepodarilo, keď sa v 24. min. nemýlil Rutkaj, o tri minúty mal presnú mušku Adrián Hricov a výsledok stretnutia spečatil Gergö Kelemen – 1:8. Za zmienku stojí fakt, že hostia aj v druhom polčase zahodili niekoľko sľubných šancí, nepremenili pokutový kop, ani dva desaťmetrové kopy.

Csaba Csányi, tréner FUTSAL KLUB: „Hráčov som nabádal, aby nepodcenili vstup do zápasu, že domáci začnú aktívne. Toto sme splnili a aj keď sme nepremenili úvodné šance, po prvom góle sme sa upokojili. Nebolo to vôbec také jednoduché ako ukazuje výsledok, no kvalita bola na našej strane a na konci som dal príležitosť aj ostatným hráčom.“

Dalibor Franko, tréner FSC: „Potvrdila sa kvalita hostí, kde podľa zápisu bola väčšia skúsenosť, ktorá sa potvrdila aj na palubovke. Tí boli od začiatku lepší, ich akcie mali hlavu aj pätu a naši hráči sa často iba prizerali. Mojim hráčom nemôžem uprieť snahu, ale dnes to na hostí nestačilo a preto aj zaslúžene vyhrali.“

6.Prievidza 1 0 0 1 1:8 0

Program 2. kola (11.11. o 20:00): Trnava – Žilina (19:00), Lučenec – K. N. Mesto (19:00), TJ Neografia Martin – FSC PRIEVIDZA

1. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  1. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  2. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Časť Bojníc bude niekoľko hodín bez elektriny

Elektrikári skontrolujú vzdušné vedenie vysokého napätia. Zámku ani zoologickej záhrady sa plánované odstávky nedotknú.