Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

Prievidza odohrala ďalší prestížny zápas. O prekvapenie sa pokúšala v Sofii

V treťom kole Európskeho pohára FIBA sa basketbalisti Prievidze predstavili na bulharskej pôde.

(Zdroj: fiba.com)

PRIEVIDZA. Basketbalisti BC Prievidza nakoniec prehrali v stretnutí F-skupiny proti Lukoil Academic Sofia 75:90. Pre zverencov Miljana Čuroviča to bola druhá prehra za sebou. Najbližší zápas čaká na Prievidzu v stredu 9. novembra o 19.30 h, jej súperom bude rumunský tím Steaua CSM EximBank Bukurešť.

POHÁR FIBA

F-skupina, 3. zápas:

Lukoil Academic Sofia - BC Prievidza 90:75 (42:42)

zostavy a body:
Sofia:
Gibson 21, Zahariev 11, Zack 10, Zagorač 9, Ivanov 6 (Kornijenko 19, Videnov 8, Minkov a Velikov po 3)
Prievidza: Marič 16, Körner 14, Giles 12, Jones 6, Dowell 2 (Miljanič 12, Ihring 7, Batina a Jašš po 3)
TH: 20/17 - 15/9, fauly: 18 - 21, trojky: 13 - 10, rozhodovali: Somos (Gréc.), Pavlov (Mac.), Demetriou (Cyp.) štvrtiny: 26:14, 16:28, 29:20, 19:13

Prievidzskému mužstvu vyšiel vstup do zápasu, ale postupne sa začala prejavovať herná kvalita na strane súpera. Domáci tím ťahal najmä rozohrávač Gibson, už po šiestich minútach viedla Sofia aj vďaka nemu dvojciferným rozdielom. Vedenie bulharského tímu narástlo do konca prvej štvrtiny na 26:14. V druhej perióde sa obraz hry zmenil, zverenci Miljana Čuroviča zlepšili svoju hru a postupne
znižovali manko na súpera, do polčasu vyrovnali skóre stretnutia na 42:42.
Po prestávke Prievidžania zaspali úvod, čím opäť umožnili hráčom Lukoilu odskočiť do komfortného náskoku. Pred záverečnou desaťminútovkou prehrával slovenský zástupca 62:71. Vývoj z tretej štvrtiny sa ukázal ako rozhodujúci, Sofia dokázala ustáť tlak hostí dokráčala k tretiemu víťazstvu za sebou.

Miljan Čurovič, tréner Prievidze: „Myslím si, že konečný výsledok neodzrkadľuje realitu. Mali sme na viac. Celkovo sme však zahrali solídny zápas proti asi najsilnejšiemu tímu tejto skupiny. S niektorými vecami môžeme byť aj spokojní.“

Richard Körner, krídelník Prievidze: „Prvý polčas nám vyšiel, celkom sme sa držali s tímom, ktorý vedie našu skupinu. Zaspali sme prvú štvrtinu, ale po polčase sme ukázali, že s nimi pokojne môžeme držať krok. Žiaľ, boli sme oslabení o jedného kľúčového hráča, pretože sme už na konci nemali sily. Myslím si, že sa celkovo nemáme za čo hanbiť.“

Druhý zápas: Bnei Herzliya - Steaua CSM EximBank Bukurešť 90:85 (42:43)