Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Derby v Zemianskych Kostoľanoch vyhral Cigeľ. Prinášame vám tradičný prehľad výsledkov.

(Zdroj: archív - Ivan Mriška)

V. LIGA SEVER

Z. Kostoľany – Cigeľ 1:3 (1:0)

GÓLY: 25. Jarošinec – 46., 67. Lazár, 82. Matuškovič (11m)

ROZHODOVAL: Tellechea, 200 divákov

Z. KOSTOĽANY: Hurtiš – Jarošinec, Výškrabka, Hancko, M. Zvalo (82. ČK), R. Zvalo, Mokoš, Šurina (86. Mokoš), Zaťko, Cmarko (75. Turanský), Maslonka (61. Kobes)

CIGEĽ: Gregor – Mjartan (88. Krausko), Orság, Lazár, Slaný, Halaška, Š. Zaťko, Madarász, T. Zaťko (68. Michalovič), Matuškovič, Oboňa (46. Medera)

Zemianske Kostoľany boli favoritovi viac než vyrovnaným súperom len v prvom polčase, čo využili aj na vedenie v zápase. Po dvadsiatich minútach zápasu, kedy boli hostia trochu nesústredení, mohol Jarošinec otvoriť skóre, keď si už hlavičkou obhodil aj Gregora, ale v poslednej chvíli mu pred prázdnou bránou vypichol loptu Halaška. V 21. min. opäť Jarošinec po centri z priameho kopu Maslonku minul loptu zo siedmich metrov. Do tretice už Jarošinec v 25. min. nedal šancu Gregorovi, keď T. Mokoš rýchle vyviezol loptu z obrany, krížnou prihrávkou uvoľnil Maslonku, ktorého presnú prihrávku po zemi Jarošinec využil na otvorenie skóre. V 29. min. vyslal delovku z dvadsiatich metrov Madarász, ale dobre chytajúci Hurtiš strelu vyrazil. Štyri minúty pred polčasom mohol Matuškovič vyrovnať, ale proti bol Hurtiš, keď jeho strelu po zemi reflexívne vyrazil. Hneď v prvej minúte druhého polčasu hosťujúca obrana nedôsledne bránila Lazara, ktorý po centri hlavou nedal šancu Hurtišovi a bolo 1:1. Tento rýchly gól hostí otriasol a začali získavať prevahu. V 61. min. po úniku Matuškovič nastrelil žrď domácej brány. O sedem minút sa dostala lopta k nestráženému Lazarovi, ktorý bez problémov strelil svoj druhý gól v zápase. V 78. min. išiel Matuškovič sám na Hurtiša, ale svoju šancu nepremenil. V 82. min. fauloval M. Zvalo v šestnástke a musel opustiť ihrisko po druhej žltej karte. Z jedenástky upravil na konečných 1:3 Matuškovič. Cigľania si už bez problémov ustrážili dvojgólové víťazstvo a odviezli si zo Zemianskych Kostolian tri body.

FRANTIŠEK MAŠLONKA

V. Uherce - Kanianka 3:1 (2:0)

GÓLY: 29. J. Kundala, 40. P. Petráš, 75. M. Beliansky – 47. M. Petráš.

ROZHODOVAL: Janček, ČK: 65. Boško (Kanianka) po druhej ŽK, 150 divákov.

TJ: Znášik – Jankula, Štálnik, Škoda, Beliansky (80. M. Duchovič), Valter, Kundala, Pekár, Cíger, P. Petráš (85. Mego), Kováč.

FK: Jantoška – Čampiš (56. Kalina), Baláž, Kôstka, Pekár, M. Petráš, Paulík, Švolík, Boško, Gajdoš (65. Svitek), Teslík.

Domáci sa ujali vedenia z priameho kopu, kedy prepálil múr Kundala – 1:0. Na 2:0 zvyšoval Petráš, ktorého peknou prihrávkou našiel Kováč a domáci strelec nedal prudkou strelou brankárovi hostí šancu. Po zmene strán sa hostia snažili s výsledkom niečo urobiť a hneď v úvode z trestného kopu znižoval Petráš na 2:1. Aj ďalej sa hral atraktívny futbal, definitívnu bodku za domácou výhrou dal Beliansky, ktorý sa z rohu šestnástky presadil prudkou strelou po zemi – 3:1. Domáci v zápase zaslúžene vyhrali, keď hostia dohrávali o hráča menej.

Ostatné zápasy: Chocholná-Vel. – St. Turá 7:1 (4:0), Tr. Turná – Ladce 1:0 (0:0), Podolie – Plevník-Drienové 6:1 (3:1), Opatová – Horovce 2:2 (1:1), Bošany - Brvnište 3:1 (3:0), Uhrovec - Streženice 4:0 (0:0)

4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  5. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  6. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  7. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  9. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  10. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

TSMPD zrušili mimoriadne otváracie hodiny na cintoríne a v predajni

Opatrenie súvisí s pandémiou nového koronavírusu, ako i zákazom vychádzania.

V Handlovej bude 14 odberných miest, v Bojniciach päť

Plošné testovanie antigénovými testami budú môcť obyvatelia nadchádzajúci víkend absolvovať na 14 odberných miestach v Handlovej a na piatich v Bojniciach.

Antigénne testovanie na ochorenie Covid-19 v mobilnom odberovom mieste.