Piatok, 20. apríl, 2018 | Meniny má Marcel

Skvelé, famózne, výnimočné. Prievidza zdolala Rumunov a je na čele (+FOTO)

Basketbalisti BC Prievidza vyhrali v úvodnom stretnutí F-skupiny Európskeho pohára FIBA doma nad rumunskou Steauou CSM EximBank Bukurešť 78:69.

Šťastný Marič.(Zdroj: TASR)

PRIEVIDZA. Najbližší zápas odohrajú zverenci trénera Miljana Čuroviča v stredu 26. októbra o 19.00 hod. na palubovke izraelského Bnei Herzliya.

POHÁR FIBA

1. zápas:

BC Prievidza - Steaua CSM EximBank Bukurešť 78:69 (40:36)

zostavy a body:
Prievidza:
Jones 18, Dramičanin 16, Körner 11, Batina 8, Jašš 5 (Marič 11, Ihring 9, Giles a Miljanič 0)
Bukurešť: Runkauskas 19, Dudzinski 16, Jevtovič 7, Maleševič 6, Long 5 (Baciu 14, Paul 2, Negoitescu a Szijarto 0)
TH: 11/7 - 11/10, fauly: 20 - 19, trojky: 9 - 7, rozhodovali: Liszka (Poľ.), Perlič (Chor.), Benczur (Maď.), 1200 divákov. štvrtiny: 18:25, 22:11, 19:17, 19:16

Od úvodných minút boli diváci svedkami vyrovnaného súboja, v ktorom mal postupne mierne navrch rumunský celok. Steaua ťažila z obranných chýb domácich i zbytočných strát v útoku, čo jej prinieslo vedenie 25:18 po prvej štvrtine. V druhej perióde sa na oboch stranách kopili nepresnosti, lepšie sa s tým vyrovnali zverenci trénera Miljana Čuroviča. Krok po kroku zrovnávali stav duelu, až necelú minútu pred polčasovou prestávkou dostal Körner po efektnom smeči domácich do vedenia. Prievidza išla nakoniec do druhého polčasu so 4-bodovým vedením 40:36.

Domáci pokračovali aj po prestávke v zodpovednej hre na oboch stranách palubovky, dokázali ťažiť z čoraz väčšej nervozity rumunského celku. Pred záverečnou štvrtinou viedla Prievidza 59:53. Steaua sa pokúšala zdramatizovať stretnutie úspešnými trojkami, ale rovnako odpovedala aj domáca strana. Sedem minút pred koncom sa úradujúci slovenský šampión dostal prvýkrát v stretnutí do dvojciferného náskoku. Tento moment sa ukázal ako rozhodujúci, Prievidza zvládla takticky záver a napokon dokráčala do víťazného konca.

Miljan Čurovič (tréner Prievidze): „Ja som chlapcom povedal, že sa naša forma posúva. Nemôžeme sa už vyhovárať, že sme krátko spolu, nejaký čas už prešiel. Vidím už isté náznaky našej formy, ako by sme túto sezónu mali vyzerať. Začiatok bol ťažký, potom sme sa už dostali do nášho rytmu. Zahrali sme slušný zápas. Pre mňa bolo najdôležitejšie ako sme zahrali v obrane, z toho plynuli naše body aj v útoku.“

Igor Marič (hráč Prievidze): „Som veľmi šťastný, hrali sme totiž veľmi dobre. V Európskom pohári FIBA je každý tím veľmi silný, každý z nás však zahral veľmi dobre a pomohla nám aj podpora publika.“

Vasile Claudiu Fometescu (tréner Bukurešti): „Hrali sme zle, to je môj názor. Asi nie sme v dobrej fyzickej forme aktuálne. Mali sme mnoho voľných striel, tiež veľkú kopu akcií, ktoré sme mohli vyriešiť jednoducho, ale nedokázali sme ich premeniť. Dali sme 69 bodov, ale obvykle dávame osemdesiat bodov.“

Mihail-Octavian Paul (hráč Bukurešti): „Prievidza hrala tvrdšie ako my. Chcela vyhrať viacej. Mali sme veľa strát, špeciálne v prvom polčase. Namiesto jednoduchého zakončenia do rýchleho protiútoku sme spravili straty. Na konci zápasu spravila Prievidza pri našej zónovej obrane niekoľko útočných doskokov, tiež premieňala trojkové pokusy, ktoré im výrazne uľahčili cestu za víťazstvom.“

Zdroj hlasov: basketliga.sk

Zostávajúci program F skupiny:

26. októbra: Bnei Herzliya (Izr.) - BC Prievidza (SR)
2. novembra: Lukoil Academic Sofia (Bul.) - BC Prievidza (SR)
9. novembra: Steaua SCM Bukurešť (Rum.) - BC Prievidza (SR)
16. novembra: BC Prievidza (SR) - Bnei Herzliya (Izr.)
23. novembra: BC Prievidza (SR) - Lukoil Academic Sofia (Bul.)

Ďalšie články z témy Basketbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Basketbal  na sport.sme.sk

Šport

1. Ďalšia riskantná jazda na hornej Nitre. Mohlo to skončiť katastrofou (+VIDEO) 2 973
  2. Riskoval zrážku s vlakom. Ďalšie video z ciest nášho regiónu (+VIDEO) 2 129
  3. Volejbalisti Prievidze životný zápas zvládli. Po prvýkrát v histórii sú majstrami Slovenska 477
  4. Nevedomosť neospravedlňuje. Pozor na doplnenie značky na frekventovanom mieste 397
  5. Prievidza má potenciál rozvíjať cestovný ruch s odkazom na baníctvo 373
  6. Prievidza nováčikom na majstrovskej mape, Kubš: "Už bolo načase" Foto 358
  7. Lohyňov tréner Timko: Najväčšie svinstvá sa dejú na olympiáde. S dopingom začali západné krajiny 218
  8. Šampanské striekalo všade. Pozrite si FOTO z majstrovských osláv Prievidze 188