OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Súťaže OblFZ Prievidza pokračovali ďalšími zápasmi. Prinášame KOMPLETNÝ PREHĽAD.

Derby sa hralo pod Vtáčnikom.Derby sa hralo pod Vtáčnikom. (Zdroj: Ľubomír Šesták)

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

11. kolo:

Nitrianske Pravno - Malá Hradná 4:0 (1:0)

GÓLY: 39. Slezák, 50. Valentín, 72., 86. Hianik

ROZHODOVAL: Vážny, 100 divákov

NITR. PRAVNO: Pročka – Čičmanec, Luščák, Kaman, Češek (80. Pavlíček), Valentín, Chupek (85. ČK), Roháč (51. Hianik), Pekár (73. Dekan), Slezák, Jamrich

V úvode sa hral vyrovnaný futbal, domáci mali prevahu v strede poľa. Po prvom góle však hostia akoby kondične odišli a po zmene strán na ihrisku dominovali už domáci.

Kolačno - Nitrianske Sučany 1:0 (0:0)

GÓL: 85. Tamajka

ROZHODOVAL: Ficel, 100 divákov

NITR. SUČANY: Jurenka – Sluka, Pánis, Marek Miklaš, Bútora, Halaška (81. ČK), Fodor, Miklaš, Mihálik, Haluš (60. Vlnka), Kaňa (82. Matúš Miklaš)

V kvalitnom zápase videli diváci vcelku dobrý futbal so šancami na oboch stranách. Obaja brankári ale podali dobré výkony, a tak sa zdalo, že v Kolačno diváci gól neuvidia. V závere zápasu bol vylúčený hosťujúci hráč po druhej žltej karte a domáci súpera na záverečné minúty pritlačili. Z tlaku sa k odrazenej lopte dostal striedajúci Tamajka, ktorý zariadil domácim tri body.

Malá Čausa - Nitrianske Rudno 4:0 (2:0)

GÓLY: 33., 69. Michal Krško (prvý z 11m), 43. Miroslav Krško, 62. Kollár

ROZHODOVAL: Zaťko, 70 divákov

MALÁ ČAUSA: Obert – Rendek, Miroslav, Borik, Belák, Kramár, Ľahký (82. Vido), Michal Krško, Baláž (72. Patrik Belák), Richter, Kollár (75. Bránik)

NITRIANSKE RUDNO: Divéky – Kohút Matej, Šimka, Cibulka, Pánis, Kohút Juraj, Kuric, Kohút Jakub, Chudý, Bárta (75. Hronec), Harag

Do Malej Čausy pricestovalo mužstvo z Nitrianskeho Rudna, ktoré aktuálne disponovalo na druhej priečke tabuľky. Domáci sú na predposlednej priečke, no od začiatku zápasu nebol tento rozdiel v hre poznať. V 24. min. dobrú strelu Michala Krška vyrazil brankár Divéky. Domáci sa ujali vedenia v 33. min., keď bol v šestnástke brankárom Divékym faulovaný domáci kapitán Michal Krško, ktorý aj sám s prehľadom premenil nariadený pokutový kop – 1:0. Na polčasových 2:0 zvýšil po skrumáži v šestnástke Miroslav Krško – 2:0. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci boli lepším mužstvom a vypracovali si aj viac šancí. V 62. min. priamy kop z 25-tich metrov premenil Kollár. O sedem minút nato Kollár vysunul Michala Krška, ktorý si sám lobom vychutnal brankára Divékyho - 4:0. Domáci konečne podali bojovný a obetavý výkon na domácom ihrisku.

DUŠAN CHLPEK

Veľké Bielice – FC Baník HN Handlová 3:1 (1:0)

GÓLY: 8. Vaňo, 69. Minárik, 77. Olach – 57. Rendek

ROZHODOVAL: Krchlík, 120 divákov

FC BANÍK: Kováčik – Uríček, Bublák, Maruška, Smidka, Rendek, Maruniak, Ondrejka, Valach, Brzáč, Bilčík

V bojovnom zápase videli diváci kvalitné stretnutie so šancami na oboch stranách. Domáci mali po celý zápas miernu prevahu a okrem troch gólov mohli pridať aj ďalšie. Domáci v zápase zaslúžene vyhrali, keď hostia v závere odišli aj kondične.

Lehota pod Vt. - Kamenec pod Vt. 2:3 (0:2)

GÓLY: 76. Hrdý, 82. Šimko – 27. Remiš, 31. Šimo, 64. Nechala

ROZHODOVAL: Švolík, 250 divákov

LEHOTA: Kušnír – Čepko (58. Chrenko), Šimko, Benko, Hubočan, Mendel (46. Píš), Kohút, Mišeje (72. Cebo), Lučan, Benčat, Cipov (46. Hrdý)

KAMENEC: Jánoška – Lukáč, Kováčik, Remiš (90. Vančo), Hudec, Mi. Nechala (77. Ma. Nechala), Ciminga, Sluka, Pisár, Gabriel (90. Švec), Šimo

Domáci do 20. min. prvého polčasu zahodili mnoho šancí, čo sa im vypomstilo, keď inkasovali prvé dva góly. Aj keď v druhom polčase domáci zvýšili bojovnosť, nepodarilo sa im už vyrovnať. Rozhodcovia predviedli veľmi dobré výkony.

JOZEF MENDEL

Rud. Lehota – Skačany 4:1 (1:1)

GÓLY: 3. Harag, 69. D. Belanec, 85. Cebák, 90. A. Belanec  – 33. Loči

ROZHODOVAL: Bebjak, 100 divákov

RUD. LEHOTA: D. Cebák – Harag (88. A. Belanec), M. Belanec, J. Belanec, Pánis, M. Cebák, Petráš, Šimo, Gaman (71. Petráš), Blaho, D. Belanec

Dúbrava vybojovala prvé víťazstvo v sezóne až v závere stretnutia, keď využila presilovku na jasné víťazstvo.

MIROSLAV GAMAN

Sebedražie - Dolné Vestenice 0:3 (0:1)

GÓLY: 39. Beňuška, 47., 72. Cagáň

ROZHODOVAL: Bezák, 100 divákov

SEBEDRAŽIE: Škorvan – Mokrý, Bielik, Popelka, Macháč, Hurtiš, Baláž, Píš, Šorman, Búry, Parízek

D. VESTENICE: Prec – Čahoj (90. Miko), Zaťko (60. Bruška), Kermiet, Šrámka, Humaj, Masarovič (83. Šamko), Malina, Beňuška, Cagáň (72. Kolenčík), Krivosudský

V Sebedraží hralo v prvom polčase mužstvo z čela tabuľky, čo sa aj ukázalo v priebehu celého zápasu. Hostia dominovali na lopte, mali viac z hry, ale domáci im odolávali až do 39. min. prvého polčasu, kedy dostali nešťastný gól. V druhom polčase sa ukázal podobný stav priebehu ako v prvom, len domáci doplácali na nedôslednosť v obrane, kde hostia ponúknuté príležitosti využili. Za stavu 3:0 pre hostí mali aj domáci čisté šance a brejkové situácie, ktoré však nedokázali využiť. V Sebedraží tak vyhralo lepšie mužstvo.

IGOR ČERTÍK

Div. Nová Ves – Dežerice 1:1 (1:0)

GÓLY: 21. Jankeje – 51. Dzurik

ROZHODOVAL: Ficel, 150 divákov

D. N. VES: Vavro – Uhlár, Koššo, Jančovič, Jankeje, Géczy (46. Hagara), Kaňa, Lupták, Šimurda (84. Ľ. Štrbák), Šlabjar, R. Štrbák

V zápase veľmi dobrej úrovne, kde hostia v ničom nezaostávali za domácimi, rozhodli dva pekné momenty na oboch stranách v spravodlivú deľbu bodov. Boli to trestný kop a štandardná situácia z tridsiatich metrov.

RÓBERT ŽEMBER

I. TRIEDA

11. kolo:

Iskra Nováky - Valaská Belá 1:4 (1:3)

GÓLY: 35. Briatka (11m) – 24. Pišta, 31., 88. Jurenka, 40. Luchava

ROZHODOVAL: Hodas, 100 divákov

ISKRA: Laluha – Karak, Belko, Briatka, Hvojnik, Plachý, Žiak, Jakubis, Jurek, Meluš (46. Šnirc), Prokein

V. BELÁ: Jurenka – Pánis, Luchva, Belanec, Čičmanec, Pastierovič (72. Chriňák), Čičmanec, Furka (85. Sýkora), Podskoč, Pišta, Jurenka

Domácim patril stred poľa, no chýbala im finálna prihrávka. Strelecké šťastie mali v tomto zápase naopak hostia, ktorým vyšla taktika, keď hrali na rýchle protiútoky. V prvom polčase prekvapili domácich trikrát a v druhom raz.

ĽUBOMÍR HVOJNÍK

Hradec – Pravenec 1:1 (0:1)

GÓLY: 89. Kaniansky – 35. Adamček

ROZHODOVAL: Guľváš, 80 divákov

HRADEC: Šnirc – Farkaš, Čičmanec, Letavaj (46. Mokrý), Krško, Šnirc, Dohnálek (68. Pekár), Kaniansky, J. Briatka, Mokrý, P. Briatka (84. Laluha)

PRAVENEC: J. Krč – Bobocký, R. Krč (73. Valach), Adamček, Drexler, Filkorn (77. Hudek), Jánoška, Adamček (63. Uhliar), Lalúch, Maruniak, Mihalička

V prvom polčase mali domáci prevahu, ale paradoxne inkasovali. V druhom polčase bola hra vyrovnaná ,viac šancí mali hostia, ale vyrovnávajúci gól strelili domáci. Remíza je spravodlivá.

FRANTIŠEK KRŠKO

Opatovce nad Nitrou – Poruba 3:0 (2:0)

GÓLY: 22. Petreje, 29. Kliniec, 80. Lalik

ROZHODOVAL: Mihál, 120 divákov

OPATOVCE: Gendiar – Mečiar, R. Šimurka (82. J. Šimurka), Krčik, Teslík, Benko (58. P. Hulini), Borko, Petreje, Fitzel (70. Minich), R. Hulini, Kliniec (70. Lalik)

PORUBA: Rybár – Valach, Lacko, Mi. Čavojský, Oboňa (85. Vondra), Ma. Čavojský, Kozák, K. Škultéty (82. Pieš), F. Čavojský (46. Gaman), A. Škultéty, Burza

K zápasu o čelo tabuľky pristúpili domáci koncentrovane a od úvodu ovládli dianie na ihrisku. V prvom polčase sa ujali vedenia v 22. min., keď sieť brány hostí rozvlnil domáci kapitán Petreje po prihrávke Krčíka – 1:0. V 29. min. zvýšil Kliniec na 2:0 po centrovanej lopte od Juraja Borka. Aj do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci a už v 48. min. ušiel Juraj Borko, ale trafil len do nôh Rybára. Hostia hrozili len dlhými nakopávanými loptami a ich akcie zakončoval aktívny Burza, ale domáca obrana a brankár Gendiar boli pozorní. V 65. min. sa k odrazenej lopte na značke pokutového kopu dostal Adrián Škultéty, no domáca obrana jeho strelu zblokovala a to bolo zo strany hostí z útočnej aktivity všetko. V 75. min. Roman Hulini vysunul Petrejeho, no ten zakončil tesne nad. O dve minúty išiel Roman Hulini sám na Rybára, ale netrafil bránu. V 80. min. Petreje poslal centrovanú loptu do pokutového územia, hostia sa dívali jeden na druhého, a tak Lalik poslal hlavou loptu do siete na 3:0. V posledných minútach zápasu zakončil snahu domácich dvakrát Minich a bodku za stretnutím dal Juraj Borko z priameho kopu, ale mieril vedľa. Hostia výkonom zaostali za očakávaním, no domáci potešili výhrou a prístupom k zápasu domácich divákov.

RÓBERT ŠIMURKA

Koš – Kľačno 2:3 (1:3)

GÓLY: 7. Perniš, 85. Svorada – 13., 37. Sloboda, 33. Sonnemann

ROZHODOVAL: Čulaga, 30 divákov

KOŠ: Tkáč – Píš (84. Šulek), Perniš, Weiss (68. Pažický), Svorada, Martinák, Baláž, Molnár (14. Špak), Gramantík, Krutý, Vážan

KĽAČNO: Kančev – Greschner, Strečanský, Kristel, Chmelan (51. Recina), Hanus (46. Pavliček), Sonnemann, Mundier, Sloboda, Losonczi (65. Greschner), Jakob (78. Kubásek)

V zápase podpriemernej úrovne sa zrodilo zaslúžené víťazstvo hostí, ktorí hoci na začiatku prehrávali, nezložili zbrane a do polčasu zápas otočili. V druhom polčase sa domáci zmohli len na skorigovanie výsledku v závere stretnutia.

JÁN MJARTAN

Malinová – Oslany 5:1 (3:0)

GÓLY: 8., 21. Dudáš, 31. Šifalovič, 60. Filkorn, 73. Štefan – 64. Adamec

ROZHODOVAL: Maňuch, 100 divákov

MALINOVÁ: Elischer – Dubec, Adamček, Richter, Mikula, P. Čavojský, Greschner, Dudáš (62. M. Čavojský), Štefan, Filkorn, Šifalovič

OSLANY: Greguš – V. Tadial, Adamec, Štálnik, Oršula (25. ČK), Baláška, Š. Tadial, Šandrik, Richter, Košian, Hudec

Do Malinovej prišlo mužstvo z hornej polovice tabuľky, z Oslian. V opatrnom začiatku mali hostia aj jednu šancu, no potom sa zbytočnými komentármi k rozhodcom a faulami nechali vyviezť z miery. Tento fakt domáci využili na strelenie dvoch gólov zásluhou Dudáša. Potom domáci pridali ešte tretí gól a do prestávky zápas kontrolovali. Hostia sa v druhom polčase snažili niečo urobiť s výsledkom, podarilo sa im po rohovom kope streliť gól na 3:1. Domáci pridali a vzápätí strelili ďalšie dva góly. Potom sa zápas už iba dohrával. Domáci podali dobrý výkon.

JOZEF DLHOPOLČEK

Bystričany – Čereňany 3:2 (2:0)

GÓLY: 33. Mojžiš, 37., 59. Grolmus – 82. Holdoš, 89. Kučerka

ROZHODOVAL: Paulovič, 200 divákov

BYSTRIČANY: Bartoš (82. ČK) – Tóth, Bielik (59. Prekop), Kmeť, Murko, Mojžiš, Grolmus, Tesarovič, Hrádel, Nechala (82. Kurinec), Slúka

ČEREŇANY: Mališka – Mikula, Jánošík, Hvojník, Pečeň, Bodnár, Kollár, M. Holdoš, Bartoš, L. Holdoš, Volf

V Bystričanoch sa hralo susedské derby, v ktorom domáci začali zápas zakríknuto. Postupne však svoju hru zlepšili a začali si vypracovávať príležitosti na skórovanie. Do vedenia sa Dynamo dostalo v 33. min., keď po peknej akcii domácich presne k žrdi skóroval Mojžiš. O päť minút neskôr už bolo 2:0, keď po ďalšej peknej akcií Dynama, strelu Slúku hosťujúci gólman Mališka najprv vyrazil, ale následný pokus Grolmusa mu prekĺzol pod rukou. Domáci do konca polčasu kontrolovali hru a zaslúžene išli do kabín s dvojgólovým rozdielom, keď hosťom prakticky nič nedovolili. V druhom polčase sa spočiatku obraz hry nezmenil a Dynamo svojho súpera ďalej obliehalo. Tretí gól pridal opäť Grolmus, keď dorazil dobrú Mojžišovu strelu odrazenú od ľavej žrdi. Dynamo kontrolovalo zápas, ale s blížiacim koncom strácalo koncentráciu a hernú pohodu, čoho vyvrcholením bola 82. min., keď mimo pokutového územia zasiahol loptu rukou domáci brankár Bartoš a musel sa porúčať pod sprchy. Z následného priameho kopu navyše dokázal hosťujúci Martin Holdoš skórovať a z jasného zápasu sa ešte schyľovalo k dráme. Tú si napokon hostia aj vypýtali druhým zásahom, keď sa v 89. min. presadil Kučerka. Do konca už hostí ale k príležitosti na skórovanie Dynamo nepustilo, a tak nakoniec dokázalo derby doviesť do víťazného konca. Dynamo jasný zápas takmer dokázalo premárniť, ale všetky body nakoniec ostali doma. Hostia, ktorí poctivo a organizovane bránili, potvrdili v záverečnej desaťminútovke známu pravdu, že derby nikdy nepozná favorita. Z oboch strán sa hralo férové stretnutie.

FILIP LUKÁČ

Chren.-Brusno – Ráztočno 2:4 (1:2)

GÓLY: 31. Zbiňovec, 65. Lekár – 20., 38., 73., 85. Karvaš

ROZHODOVAL: Hrabaj, 150 divákov

CHREN.-BRUSNO: Ľahký – Kvostka, Šalátek, Lekár, Gilan, Malárik, Trgiňa, Zbiňovec, Solčani (46. Žibek), E. Vojtko, I. Vojtko

RÁZTOČNO: Boška – Štefka, Kozárik, Ležovič, Šimora, Peprík, Zelenák (72. Kaniansky), Petrucha, Kerata, Šútor (85. Holič), Karvaš (89. Haľama)

V derby zápase priemernej úrovne domáci dvakrát dotiahli náskok súpera. Za stavu 2:3 zahodili vyloženú gólovú šancu a z protiútoku dostali gól, ktorý v podstate ukončil zápas.

BLAŽEJ ĽAHKÝ

II. TRIEDA

9. kolo:

Podhradie - Diviaky nad Nitr. 1:3 (0:2)

GÓLY: 79. Hrdý – 18. Králik, 39., 86. Obert

ROZHODOVAL: Janík, 100 divákov

PODHRADIE: Sokolík – Dudáš, Pročka, Lučan, Kmeťko, Cebo, Zaťko, Píš, Hubočan, Daňo (67. Zaťko), Hrdý

DIVIAKY: M. Kolárik – O. Kolárik, Duchoň, N. Králik, Koššo, Drozd, Martinusík (86. Čičmanec), Ďurta (46. Radosa), Mercek (76. Matejovič), Obert, M. Králik

Domáci hráči Podhradia v tomto stretnutí nepotvrdili rolu favorita a mužstvo z Diviak nad Nitricou si víťazstvo zaslúžilo.

TOMÁŠ DAŇO

Temeš – Liešťany 0:1 (0:0)

GÓL: 68. Krajčík

ROZHODOVAL: Mokran, 50 divákov

TEMEŠ: Páleš – Pánis (64. Regeš), Harag, Kluvanec, Balaščák (66. Lapin), Krištof (55. Oršula), Kistner, Trungel, Rajčan, Michale, Oravec

LIEŠŤANY: Krpelan – Pažický, Lomnický, Krajčík, Vlček, Kováč, Martin Cvičela, Kocúr (67. Šlabjar), Michal, Polák, Miroslav Cvičela (46. Kováč – 88. Javorček)

Za krásneho jesenného počasia sa hral v Temeši kvalitný derby zápas. Od prvej minúty si hráči na ihrisku nič nedarovali a hral sa bojovný, ale korektný futbal v priateľskom duchu.
V prvom polčase bolo vzruchu pred oboma bránami dosť, ale snaha útočníkov končila na pozorných obranách a gólmanoch. Hostí mohol poslať do vedenia tvrdou strelou Kocúr, ale Páleš vytiahol excelentný zákrok a podržal domácich. Priebeh zápasu naznačoval, že to bude o jednom góle a čakalo sa, ktorý z tímov urobí chybu v obrannej činnosti. Boli to domáci, ktorí zaváhali a pri oslnení stopéra Juraj Krajčík poslal loptu pohodlne do brány. Domáci potom márne dobíjali bránku hosti, v ktorej pozorne chytal Ján Krpelan. Spravodlivá by bola v tomto zápase remíza, obe mužstva predviedli kvalitné futbalové predstavenie a prítomným divákom spríjemnili popoludnie. Počas celého zápasu podala dobrý výkon aj rozhodcovská trojica. Domáci hráči si i napriek prehre zaslúžia uznanie za bojovný výkon. Perličkou zápasu je, že Adrián Kováč nastúpil i napriek tomu, že má štvorzápasový dištanc od disciplinárnej komisie.

JOZEF BERNÁT

Veľká Lehôtka - Veľká Čausa 1:3 (0:1)

GÓLY: 73. Hanus – 38., 71. Richter, 51. Kipikaša

ROZHODOVAL: Struhár, 30 divákov

V. LEHÔTKA: Flimel – Kutálek, Bátora, Telesz (52. Hanus), Režo, Gerdenich, Šnirc, Jankula, Hološka, Kozák, Rabčan (66. Matejov)

V. ČAUSA: Vido – Hanko, Múčka, Záhon (35. Šimko), Žitník (46. Jamriška), Kipikaša, Gebrlín (41. Prokein), Richter, Bránik (65. Baláž), Gregor, Kollár

Na začiatku stretnutia si všetci prítomní uctili minútou ticha nedávno zosnulého rodáka z Veľkej Lehôtky a veľkého fanúšika a podporovateľa športu Ladislava Borka. Potom sa už začalo dôležité stretnutie, takzvaný šesťbodový zápas, v ktorom každé mužstvo išlo naplno a chcelo zvíťaziť. V prvom polčase hrali lepšie domáci, avšak z ojedinelého brejku otvorili skóre hostia – 0:1. V druhom polčase prebrali iniciatívu hostia a zaslúžene strelili ďalšie dva góly. Potom pridali na obrátkach aj domáci a podarilo sa im skorigovať. Napriek veľkej snahe a bojovnosti sa domácim už zvrat nepodaril a prehrali 1:3. Snahu domácim uprieť nemožno, ale bez gólov sa vyhrávať nedáva.

JÁN MÄSIAR

Bojnice – Tužina 2:2 (1:2)

GÓLY: 40. Trosko, 90. Rendek – 22. Greschner, 36. Vravko

ROZHODOVAL: Deraj, 30 divákov

BOJNICE: Kobulda – Tadiaľ, Grešner, Zemanovič, Prístavka, Trosko (60. Biro), Krško (70. Richter), Priehoda (78. Kočner), Ziman, Štrbavý, Šrámka (46. Rendek)

TUŽINA: Majo – Lichner, Bielik, Sláviček, Habšuda, Gabor, Žigmond (70. Pintiuta), Borko, Rybár, Vravko, Greschner (55. Špánik)

Domácim futbalistom opäť nevyšiel prvý polčas, čo hostia šťastne využili na strelenie dvoch gólov po zbabraných prihrávkach v priestore vlastnej šestnástky. Našťastie ani v obrane hosti to nebolo ideálne a v 39. min. domáci znížili na 1:2. V druhom polčase hostia vedomí si aktuálneho stavu mali snahu poistiť výsledok v ich prospech, a tak sa hra pohybovala z jednej šestnástky do druhej, samozrejme s množstvom nepresnosti prihrávok na oboch stranách. Taktizovali hostia, ale aj domáci, čoho dôkazom je až šesť striedaní. Šťastnejší v tom boli domáci, keď v 90. min. zápasu upravil práve striedajúci hráč konečný výsledok na vcelku spravodlivú remízu. Pre Bojnice to bol ďalší domáci zápas jesennej časti súťaže, v ktorom nezískali plný počet bodov.

JÁN HROMADA

Ješkova Ves/Banky – Ned.-Brezany 1:3 (0:2)

GÓL: 56. Homola – 11. Ivanka, 32., 57. Hanúska

ROZHODOVAL: Mokran, 120 divákov

J. VES/BANKY: Turcer – Caňo, Jurenka, Kohút, Gaman (46. Hanus), Ďuriš, Hanus, Dubnický, Divéky, Paver, Homola (72. Plachý)

NED.-BREZANY: Kolečáni – Gregor, Krebes, Vereš, Macháč (60. Novota), Karabinoš, Cicko, Vavro, Ľahký, Hanúska, Ivanka (70. Ľahký)

Domáci začali útočne, no svoje gólové šance nevyužili a hostia z rýchlych brejkov premenili dva. V druhom polčase zníženie stavu domácich po peknej akcii nabudilo, ale vzápätí po hrubej chybe inkasovali – 1:3. Do konca sa domácim už zvrátiť stav nepodarilo, pretože hostia hrali umne a dokonca mohli aj skórovať. Domáci môžu ďakovať brankárovi Michalovi Turcerovi, že neprehrali ešte viac.