Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

Bojovný výkon hokejistov Prievidze. Do hry dali srdce

V piatom kole hrali hokejisti Prievidze konečne doma, na vlastnom ľade privítali Dolný Kubín.

(Zdroj: Marek Bránik)

PRIEVIDZA. Domáci predviedli bojovný výkon, po ktorom sa tešili z tesného víťazstva 4:3.

II. LIGA ZÁPAD

5. kolo:

HC Prievidza – Mšk HVIEZDA Dolný Kubín 4:3 (4:2, 0:1, 0:0)

GÓLY: 6. Holúbek (Kováč, Paulík), 6. Švec (Mečiar, Kaikl), 12. Pánis (Mendel, Kovalík), 19. Paulík (Kováč, Holúbek) – 2. Divok (Zámečník, Halaj), 11. Bukna (Hanušniak, Hricko), 30. Smolka

ROZHODOVALI: Vido, Hanko, Mráz, 335 divákov

PRIEVIDZA: Belák – Bátora, Beňadik, Ďuriš, Goga, Hegli, Holúbek, Humaj, Kaikl, Kováč, Kovalík, Mečiar, Mendel, Mjartan, Pánis, Paulík, Ševčík, Súder, Švec, Toman, Vážan. Tréner: Slavomír Mjartan

V prvej tretine videli diváci na prievidzskom štadióne skvelý hokej. Domáci hrali perfektne a zaznamenali štyri góly. Tí, čo na zápas prišli po prvej tretine, rozhodne ľutovali, pretože padlo až šesť gólov. Úspešnými strelcami Prievidze boli Holúbek, Švec, Pánis a Paulík. V druhej časti sa domáci snažili, no skórovať sa im nepodarilo. Naopak, Dolnokubínčania stiahli na rozdiel gólu zásluhou Smolku. V poslednej tretine ukázali Prievidžania srdce a po bojovnom výkone najtesnejšie víťazstvo ubránili. Domáci diváci odmenili hráčov za bojovný výkon potleskom.

Ostatné zápasy: Levice – Partizánske 6:3, Piešťany – Bratislava 6:3, Púchov – Nitra 4:7, Dubnica – Senica 11:4

Program 6. kola (22.10. o 17:30): Partizánske – Senica, Dolný Kubín – Dubnica, HC DYNAMAX 96 Nitra – HC PRIEVIDZA (20:00), HC Bratislava – Púchov, Levice - Piešťany