LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Poradie na čele piatej ligy sa zmenilo. Prinášame kompletný prehľad.

GÓLY: 20., 22., 56. Liptaj, 67. Maslonka

ROZHODOVAL: Hybský, 75 divákov

Z. KOSTOĽANY: Rybnický – Mrtvík (39. Kobes), Výškrabka, Hancko, M. Zvalo, R. Zvalo (73. Mihálik), Maslonka, Mokoš, Zaťko, Cmarko (46. Jarošinec)

STREŽENICE: Janták – Struharňanský, Hrišo (87. ČK), Bernhauser, Mi. Lamžo, Mikas, Vavrík (58. Krajči), Šesták, Ma. Lamžo, Frnka, Medňanský

Do Zemianskych Kostolian prišli Streženice značne oslabené z dôvodu veľkej maródky. To sa prejavilo aj v zápase, počas ktorého mali Kostoľanci stálu územnú prevahu. Už v 5. min. Maslonka po rohovom kope trafil hlavou brvno z piatich metrov. O pätnásť minút neskôr Liptaj z polovice ihriska prešprintoval Lamžu a sám pred Jantákom otvoril skóre zápasu. Prebiehala 22. min., kedy R. Zvalo našiel pekným centrom pri vzdialenejšej žrdi Liptaja a ten hlavou zvýšil na 2:0. V 37. min. prihral Maslonka v šestnástke Mrtvikovi, no jeho strela z dvanástich metrov išla mimo bránu hostí. Štyri minúty pred polčasom po rýchlom protiútoku Kostolian a zmätku v obrane hostí Cmarko zo štyoch metrov iba nastrelil Jantáka, ktorý sa na prácu v bránke nemohol sťažovať. Podobnou situáciou sa začal aj druhý polčas, keď po akcii Mokoša a Maslonku Jarošincovu strelu zo šiestich metrov Janták vyrazil na rohový kop. O desať minút neskôr nasledovali rýchle prihrávky Hancka s Mokošom, ktorý ideálne uvoľnil Liptaja a ten nedal šancu Jantákovia, keď strelil svoj tretí gól v zápase. V 67. min. R. Zvalo pekne posunul Maslonkovi, ktorý po krídle obišiel v šestnástke Lamža a z ostrého uhla tvrdou strelou pod brvno strelil štvrtý gól zápasu. O tri minúty opäť Maslonka krížnou strelou z 25-tich metrov, ktorá smerovala do šibenice, ohrozil Jantáka, ale ten ju bravúrne vyrazil na roh. Nasledovali dva rohové kopy a z druhého Jarošinec hlavičkou nastrelil znova iba brvno brány hostí. Do konca zápasu mali ešte Jarošinec, Liptaj a Kobes ďalšie vyložené šance, ale hostia môžu ďakovať aj Jantákovi, že sa skóre 4:0 nezmenilo. Koniec zápasu poznačilo vylúčenie Struharňanského po druhej žltej karte v 87. min. za nešportové správanie.

FRANTIŠEK MAŠLONKA

Kanianka - Stará Turá 3:0 (1:0)

GÓLY: 30. Gajdoš, 51. Petráš, 89. Pipíška

ROZHODOVAL: Kovačic, 120 divákov

KANIANKA: Jantoška – Čampiš (73. Baláž), Kôstka, Kalina (58. Švolík), Petráš, Pekár, Pipíška, Paulík, Teslík, Boško, Gajdoš (76. Marko)

STARÁ TURÁ: Vrzala – Jaroš (66. Ďuriš), Denk, Antálek, Baran, Pollák, Mazák, Hornáček (53. Magula), Gablech, Durec (82. Moravčík), Peterka

V Kanianke sa po prvýkrát v histórii predstavila Stará Turá, ktorá sa od začiatku zamerala len na bránenie. Ako prvá zaujala v 13. min. nepresná strela Petráša. V 21. min. skončila jeho tečovaná hlavička opäť nad. V 24. min. pekný center Kalinu nedotiahol do tretice Petráš. V 26. min. pekne vystrelil Gajdoš. V týchto chvíľach domáci súpera pritlačili, stupňovali tlak, čoho výsledkom bol gól hlavou Gajdoša – 1:0. Potom si na Gajdošov perfektný pas nabehol Teslík, avšak mieril nepresne. V 39. min. prišiel krásny okamih zápasu, keď dlhý pas Pipíšku zakončoval volejom Gajdoš, avšak proti bola žrď hosťujúcej brány. Dve minúty pred skončením prvého dejstva zakombinovali pekne domáci, no Petráš zakončil len do brankára. Hostia v prvom polčase ani nevedeli, ako to vyzerá pred bránou Jantošku. Domáci, keby premenili svoje šance, mohlo byť po zápase. V 52. min. štandardná situácia Pipíšku pristála až na hlave Petráša a bolo 2:0. Hostia mali svoju prvú a jedinú šancu v 59. min., kedy Jantoška vyrážal na roh. Potom hra upadla do priemeru a zaujala až 75. min., kedy mali šancu domáci. Ale zakončovali z ofsajdu. Druhý polčas sa odohrával v priemernom piatoligovom tempe, domáci sa prispôsobili hre súpera a stačilo im na víťazstvo polovičné tempo. Keď sa už zdalo, že zápas skončí dvojgólovým víťazstvom, v 89. min. si nabehol na Petrášov pas poza obranu Pipíška, položil si brankára hostí a loptu doviedol pohodlne do siete – 3:0. O dva týždne, v nedeľu, je na programe derby zápas s Cigľom, ktorý bude mať začiatok o 14:00 hod.

MARTIN PIPÍŠKA

Ladce – Cigeľ 2:1 (2:1)

GÓLY: 16. a 31. Ondrašík – 40. Katrena.

ROZHODOVAL: Kusý, ŽK: Baláž, E. Mražík, Ondrašík, F. Váň – Slaný, Matuškovič, Kamdem, 150 divákov.

LADCE: Machala – J. Váň, L. Sviečka, Krajči (87. J. Haluska), Baláž, Kučera, E. Mražík, Ondrašík (65. F. Váň), Martinka, Mokrička, Eliaš (59. P. Oťahel).

CIGEĽ: Gregor – Ďuriš, Orság, Lazár (36. Oboňa), Slaný, Š. Zaťko, Matuškovič, Madarász, Katrena, Kamdem (84. Michalovič), T. Zaťko.

Na center T. Zaťka nedočiahol v 8. min. Kamdem, ale v 16. min. Ondrášik vysunul E. Mražíka, ktorého center zakončil sám – 1:0. E. Mražík o minútu mieril vedľa, v 24. min. Madarászova strela letela tesne vedľa. Po Balážovej prihrávke v 32. min. Ondrášik prehodil brankára – 2:0. V 33. min. Eliaš vo vyloženej šanci prestrelil a potom Madarászovu strelu v 40. min. Machala vytlačil na roh, po ktorom Katrena znížil na 2:1. V 43. min. Baláž po narážačke s Eliašom mieril vedľa. Po prestávke Baláž ani Martinka nedokázali prekonať Gregora a v 76. min. P. Oťahel trafil brankára. Útok J. Halusku zastavili hostia iba faulom. V dobrom zápase domáci zaslúžene vyhrali a potvrdili, že na silných súperov zahrať vedia. Uznanie si zaslúžia Ondrašík a J. Váň, ktorí hrali so zdravotnými problémami.

FERDINAND GACH

Ostatné zápasy: Podolie – Bošany 1:4 (1:3), Chocholná-Vel. – Horovce 0:6 (0:3), Tr. Turná – Brvnište 0:2 (0:2), Uhrovec - Opatová 2:1 (2:0), V. Uherce - Plevník-Drienové 7:1 (4:0)

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal