Štvrtok, 21. október, 2021 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Kanianka ani Cigeľ nezaváhali. Prinášame kompletný prehľad všetkých víkendových zápasov.

(Zdroj: archív - Ivan Mriška)

V. LIGA SEVER

Cigeľ – Podolie 3:1 (2:0)

GÓLY: 6. Matuškovič, 10. T. Zaťko, 60. Kamdem – 89. Toráč

ROZHODOVAL: Gál, 150 divákov

CIGEĽ: Gregor – Ďuriš, Orság, Lazár (76. Oboňa), Slaný (81. Svitok), Halaška, Š. Zaťko, Matuškovič, Madarász, Katrena (58. Kamdem), T. Zaťko

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, Pyšný (78. Augustín), Gajdošík, Červeňanský, Némethy, Omasta (86. Uhlík), Prosňanský, Macho, Toráč, Gúčik

Už po jedenásty raz sa stretli títo dvaja súperi v boji o piatoligové body. V doterajších desiatich zápasoch sa päťkrát tešili z víťazstva Ciglania, trikrát hostia a dva zápasy skončili remízou. Aktuálny markantný rozdiel v postavení oboch mužstiev v tabuľke, keď Cigeľ je prvý a Podolie pätnáste, by mohol zvádzať domácich k menšej ostražitosti a nasadeniu, a to by sa nemuselo vyplatiť. Domáci nechceli nechať nič na náhodu a od začiatku sa snažili vziať iniciatívu do vlastných rúk. Hostia zase pricestovali do Cigľa s vedomím toho, že hrajú proti lídrovi a od začiatku bojovali s plným nasadením a snahou získať skalp vedúceho mužstva. A boli to oni, ktorí vyslali prvú strelu na bránku už vo 4. min., no hneď na to v 6. min. po centri Halašku sa do siete hostí trafil Matuškovič a Cigeľ viedol 1:0. V 10. min. už bolo 2:0 zásluhou T. Zaťka, ktorý zužitkoval center z ľavej strany a nekompromisne skóroval. Od 10. do 25. min. sa neudialo nič podstatné, divákov vzrušila len strela Madarásza z diaľky po kope z rohu, ktorá však minula bránku hostí. V 29. min. mali veľkú šancu hostia. Po chybe domácej obrany išiel sám na domáceho brankára hosťujúci Toráč, trafil však len jeho nohy. Ani vyrazenú loptu sa im však nepodarilo poslať do siete. Domáci mohli svoje vedenie navýšiť v 39. a v 40. min., najskôr Madarász z diaľky len tesne minul a po ňom sa Lazárovi lopta skĺzla v dobrej pozícii z hlavy. Hostia sa ešte do polčasu pokúšali skorigovať výsledok a streliť kontaktný gól. Šancu na to mali minútu pred koncom prvého polčasu, no z priameho kopu trafili len domácich obrancov. Do šatní tak išli domáci s dvojgólovým náskokom. Druhý polčas začal podobne ako prvý. Znovu to boli hostia, ktorí ako prví vyslali strelu na bránku Gregora v 48. minúte. V 51. min. zase domáci kopali priamy kop, asi z dvadsiatich metrov Š. Zaťko tesne minul. V 53. min. zase po prihrávke Matuškoviča prudko po zemi vypálil Madarász, ani tento raz si však lopta nenašla cestu do siete. V 59. min. tréner Oršula poslal na ihrisko Kamdema a ten sa mu už o minútu odvďačil tretím gólom po prihrávke T. Zaťka. V 74. min boli blízko ku gólu najskôr domáci, keď Matuškovič hlavou mieril tesne nad a potom hostia prudkou strelou netrafili bránu Gregora. V 82. min. domáci tréner znovu striedal, na ihrisko prišiel Svitok a hneď sa aj zapísal peknou strelou, škoda len, že tesne minula Palkechovu bránku. Už sa zdalo, že zápas skončí nulou na konte domácich, no v 87. min. z náhodnej akcie Toráč znížil náskok domácich a stanovil konečné skóre zápasu 3:1 pre domácich. Už postavenie v tabuľke nasvedčovalo, že zápas by pre domácich nemal byť problémom. V slušne hranom stretnutí zvíťazili zaslúžene domáci, fanúšikov Cigľa však ale viac teší fakt, že mužstvo už má svoju tvár, bojuje, disciplinovane dodržiava pokyny trénera Oršulu a výsledok sa dostaví.

JÁN ČERNÁK

Streženice – Kanianka 0:2 (0:2)

GÓLY: 16. Pipíška, 45. Petráš.

ROZHODOVAL: Rusinko, bez ŽK, 100 divákov.

STREŽENICE: Janták -  Struhárňanský, Adamička, Bernhauser, Filiač, Jozefovič, Hrišo, Vavrík (46. Šprta – 65. Frnka), Martin Lamžo (83. Krajči), Michal Šesták, E. Medňanský.

KANIANKA: Jantoška – Čampiš (40. Kalina), Kôstka, Petráš, Pekár, Pipíška, Švolík, Paulík, Boško, Liška (75. Marko), Teslík.

Domáci nastúpili bez siedmich zranených hráčov. Hralo sa obojstranne opatrne. Prví zavelili do útoku hostia a z prvej šance dali gól, keď v 16. min. Pipíškovu strelu z priameho kopu nik nezachytil a bolo 0:1. V 18. min. spálil čistú šancu Švolík, ktorý bol sám pred brankárom, no bránu netrafil. Hostia pokračovali v nápore a v 28. min. Švolík po kolmej prihrávke Pipíšku neprekonal Jantáka. V 30. min. Pipíškou technickú strelu vyškriabal Janták spod brvna na roh a v 36. min. Michal Šesták Jantošku neprekonal. Keď sa zdalo, že ďalší gól nepadne, v 45. min. Petráš vypichol loptu E. Medňanskému, ktorý nechytateľne zvýšil na 0:2. Hostia zjavne po prestávke poľavili a v 46. min. Jantoška vyrazil gólovú hlavičku Filiača. Domáci sa snažili skorigovať stav a vrhli všetko do útoku. V 82. min. E. Medňanskému zmaril šancu vybiehajúci brankár a v 84. min. Michal Šesták opečiatkoval brvno. V závere hostia taktickou hrou výhru udržali.

STANISLAV BALÁT

Plevník – Zem. Kostoľany 6:2 (4:1)

GÓLY: 13., 43. a 90. Michal Buday, 35. P. Ďurkech, 39. J. Kremeň, 83. Kušnier – 23. Mokoš, 55. Jarošinec.

ROZHODOVAL: Baňár, ŽK: Butko, Dodek – Hurtiš, Mokoš, 100 divákov.

PLEVNÍK: Jozef Bednár – Hrubo, J. Kremeň (75. I. Čižmárik), Slaninka, Butko, L. Pajger (60. T. Ďurkech), A. Buday, P. Ďurkech (55. Kušnier), Dodek, Martin Buday, Michal Buday.

Z. KOSTOĽANY: Hurtiš .- R. Zvalo, Výškrabka, Hancko, Mokoš, Pavkeje, Šurina (46. Mihálik), Liptaj, Mrtvik (74. Cmarko), M. Zvalo, Jarošinec.

Domácim vyšiel úvod a v 13. min. po úniku skóroval Michal Buday. Ďalšie šance Plevník nevyužil a po chybe obrany v 23. min. Mokoš vyrovnal. Z tlaku prišli ďalšie góly do Hurtišovej siete. V 35. min. po prihrávke Michala Buday zvýšil na 2:1 P. Ďurkech. O štyri minúty J. Kremeň z priameho kopu zvyšoval na 3:1 a gólový uragán zavŕšil v 43. min. Michal Buday – 4:1. Po prestávke hostia začali dobre a v 55. min. Jarošinec znížil na 4:2. Stav sa dlho nemenil, až v 83. min. po biliardovej akcii striedajúci Kušnier zvýšil na 5:2 a hetrikom zakončil vysokú výhru v 90. min. po úniku Michal Buday.

(BR)

Ostatné zápasy: St. Turá – Ladce 5:0 (4:0), Opatová – Chocholná-Vel. 4:1 (0:0), Bošany - Uhrovec 2:2 (1:1), Horovce – Tr. Turná 3:2 (1:1), Brvnište – V. Uherce 2:2 (1:0), Dohrávka 5. kola: Ladce – Brvnište 0:0

III. LIGA

FC Baník HN Prievidza & Handlová - Nové Zámky odložené

Hrá sa 5.10. o 15.00 hod.

Ostatné zápasy: Komárno – Galanta 2:0 (0:0), Dubnica – Veľký Meder 5:0 (3:0), Púchov – Šurany 3:0 (0:0), Topoľčany – Neded 3:0 (1:0), Led. Rovne – ViOn B Vráble 3:0 (3:0), V. Ludince – DAC B 0:3 (0:1), Beluša – Šaľa 1:1 (0:1), Nemšová – FC Horses hrajú 12. 10. o 14.30 h, Gabčíkovo malo voľno.