LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Na čele piatej ligy sú naďalej tímy z hornej Nitry. Pozrite si kompletný prehľad.

Opora Kanianky Michal Jantoška.Opora Kanianky Michal Jantoška. (Zdroj: archív- Ivan Mriška)

GÓLY: 1., 5. Petráš (prvý z 11m), 87. Šnirc – 36. N. Pavlović

ROZHODOVAL: Molnár, 200 divákov

KANIANKA: Jantoška – Čampiš, Gajdoš, Hvolka (70. Šnirc), Kôstka, A. Baláž (89. Marko), Petráš, L. Baláž, Pekár, Pipíška, Líška (64. Svitek)

HOROVCE: Cúcik – Gorelka, Buček, Körmendy, Balocký, Štrbák, Kebis, S. Pavlović, N. Pavlović, Kučo, Gašparek (81. Pilný)

V Kanianke sa ani poriadne nezačalo a v 12. sekunde hostia faulovali A. Baláža a M. Petráš z pokutového kopu otvoril skóre – 1:0. Hostia sa ani nestihli zorientovať a v 5. min. opäť po góle M. Petráša prehrávali už 0:2. Po týchto dvoch góloch sa domáci uspokojili a iniciatívu prebrali prekvapujúco hostia. V 10. min. sa obstreľovačka Líšku neujala, v 14. min. hrozil hosťujúci Štrbák. V 21. min. mohol domáci M. Petráš zaznamenať hetrik, ale druhý pokutový kop po faule na Líšku nepremenil. V 33. min. išiel sám na brankára Líška, no prehodil aj bránu. V 36. min. sa už aj hostia zaslúžene dočkali. Boli aktívnejší a po odrazenej lopte korigoval stav N. Pavlović – 2:1. Domácim v prvom polčase chýbala iskra, hostia boli rýchlejší na lopte a predvádzali sympatický futbal. V druhom polčase hneď v úvode svoju šancu riešil zle Líška. Potom sa pritvrdilo, na ihrisku bola nervozita a hra bola rozkúskovaná. V polke druhého polčasu sa strhla aj slovensko-srbská strkanica, po ktorej nebol našťastie nikto vylúčený. V 74. min. chytil Jantoška čistý gól N. Pavlovića. Hra ku koncu ožila, hostia chceli vyrovnať a pre domácich sa otvárali brejky. V 80. min. mal šancu domáci A. Baláž, ale vychytal ho dobre chytajúci Cúcik. O minútu mohli hostia opäť vyrovnať, ale nestalo sa. V 85. min. sa predral mladý Šnirc až pred brankára hostí, ale zakončil neúspešne. Vynahradil si to o dve minúty neskôr, keď tvrdou strelou uzavrel skóre zápasu na 3:1. Domáci utrpeli piate víťazstvo v rade, keďže súper si minimálne bod v Kanianke zaslúžil.

MARTIN PIPÍŠKA

Z. Kostoľany – Opatová 0:3 (0:1)

GÓLY: 37., 54., 60. Zubo

ROZHODOVAL: Goga, 80 divákov

Z. KOSTOĽANY: Hurtiš – R. Zvalo (63. Mokoš), Výškrabka, Hancko, Šurina, Kobes, Pavkeje, Maslonka (63. Jarošinec), Zaťko, Cmarko (46. M. Zvalo), Liptaj

OPATOVÁ: J. Škultéty – Hájek, Kováčik, Šubert, Vitko, Augustini, Havier, Moško (78. Bella), V. Škultéty, Gallo (56. Ferenčík), Zubo (90. Pollák)

Hostia sa v Zemianskych Kostoľanoch predstavili vo výbornom svetle, k šťastiu im dopomohli aj domáci, ktorí pohoreli hlavne v zálohe. Už šance V. Škultétyho, Galla a Augustiniho volali po góle. Prvý gól strelili hostia po nevydarenej malej domov Zubom – 0:1. Dve minúty pred polčasom opäť Augustini zahodil tutovku zo šiestich metrov. Na začiatku druhého polčasu zvyšovali hostia na 0:2 dobre hrajúcim Zubom. V 60. min. opäť domáca obrana nechala úplne voľného Zuba, ktorý upravil na 0:3. V 80. min. svitla šanca na gól aj Kostoľancom, keď Jarošinec obišiel Šuberta, no jeho strelu J. Škultéty vyrazil na roh. Po nevydarenom zápase domácich si zaslúžene odviezli všetky tri body hostia.

FRANTIŠEK MAŠLONKA

Streženice – Cigeľ 2:3 (0:1)

GÓLY: 74. Michal Šesták, 89. vlastný – 43., 48. Oboňa, 90. Madarász.

ROZHODOVAL: Mészáros, bez ŽK, 100 divákov.

STREŽENICE: Jankovič – Struhárňanský, Martin Lamžo, Bernhauser, Korený, Vavrík (57. Rypák), Hrišo, Michal Šesták, Šprta (69. Horemuž), Marián Loduha, E. Medňanský (79. Krajči).

CIGEĽ: Gregor – Ďuriš, Lazár (78. Michalovič), Slaný, Halaška, Š. Zaťko, Madarász, T. Zaťko, Matuškovič, Országh, Oboňa (73. Kamdem).

V prvej štvrťhodine boli obaja brankári bez práce. Hostia postupne zvyšovali aktivitu a v 20. min. po priamom kope zo šestnástky Lazár prestrelil múr aj bránu. V 35. min. spálil čistú šancu Matuškovič, ktorého únik Jankovič zmaril. V 42. min. po prudkom centri nekompromisne skóroval Oboňa – 0:1. Po dlhom centri do šestnástky sa v 48. min. dostal k lopte Oboňa a strelou od brvna dal druhý gól – 0:2. V 57. min. bol v šestnástke faulovaný Marián Loduha, no Šprta poslal jedenástku iba do žrde. V 65. min. sa vyznamenal Jankovič po tvrdej strele Matuškoviča. Od 70-tej min. mal zápas v rukách domáci obranca Hrišo. V 73. min. poslal peknú loptu Michalovi Šestákovi a ten bombou od brvno nedal Gregorovi šancu. V infarktovom závere Hrišov prudký center v 89. min. si hlavou poslal Slaný do vlastnej brány - 2:2. V 90. min si domáci kalich horkosti vypili do dna. Po zlej rozohrávke Hriša Madarász z dvadsiatich metrov zaistil hosťom výhru.

STANISLAV BALÁT

Ostatné zápasy: Tr. Turná – Podolie 1:2 (1:1), St. Turá – Plevník-Drienové 2:2 (0:1), Chocholná-Vel. – Uhrovec 0:2 (0:1), V. Uherce - Bošany 2:1 (1:0), Ladce – Brvnište 0:0 nedohrané

1. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest
  2. Pán Králiček: Aj keď predávate „len“ kávu, musíte inovovať