Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

V. futbalová liga

Zemianske Kostoľany vyhrali vo veľkých Uherciach

Kanianka – Sverepec 5:0 (1:0), Nemec 3 (2 z 11 m), Miro Pipíška, Barborka, 200, Oppenberger.
Domáci od začiatku pritlačili súpera na vlastnú polovicu, no proti zhustenej obrane sa ťažko presadzovali. Prvý gól strelil až v 36. min z pokutového kopu Nemec po faule hostí na prenikajúceho Barborku. Ešte do prestávky, ako aj na začiatku druhého polčasu, zahodili domáci niekoľko sľubných šancí. Až v 71. min po odrazenej lopte Miro Pipíška tečovanou strelou zvýšil na 2:0. Od tejto chvíle domáci hrali v pohode, predviedli viacero pekných kombinačných akcií a zápas s prehľadom doviedli od vysokého víťazstva.
KANIANKA: Kurbel – Líška, Mihalička, Richter, Miro Pipíška, Rybár, Mečiar, Hvolka, Šúšol, Nemec, Barborka, str: Martin Pipíška, Komoš a Píš. (J. Kobulda)
Lehota p/Vt. - Trenč. Stankovce 0:2 (0:0), Breznický, Sedláček, 200, Strečko.
Prvý polčas obe mužstvá predvádzali kvalitný futbal. V druhom dejstve líder súťaže, na rozdiel od domáceho tímu, vsietil dva góly...

LEHOTA P/Vt: Rybnický – M. Habrman, Vida, Orságh, Trungel, Štefanička, Beláň, R. Habrman, Dobrotka, Vojta, Mendel, str: Haľama.
TR. STANKOVCE: Haško – Pet. Bulko, Brandís, Pav. Bulko, Kapko, Daško, Sedláček, Raček, Šmátrala, Minaroviech, Ďuďák, str: Bogár, Breznický, Hrbas.m (V. Škríba)
V. Uherce - Z. Kostoľany 0:1 (0:1), 24. A. Oršula, 300, Kusý.
Obe mužstvá hrali od začiatku stretnutia opatrný futbal. Hra sa dlhé minúty odohrávala medzi šestnáskami. V 24. min. sa po Bajgarovom centri z pravej strany dokázal presadiť nekrytý Oršula a hostia sa ujali vedenia. Po góle prebrali taktovku V. Uherce, avšak sľubné gólové šance zostali nevyužité. V druhom polčase si hostia kombinačnou hrou vypracovali množstvo gólových príležitostí, ktoré však nedokázali úspešne premeniť. Domáci v závere vystupňovali tlak, no aj po sérií priamych kopov zostala strelecká listina nezmenená. V 88. minúte hostia faulovali v pokutovom území Vlčka. Pokutový kop domácim nevyšiel, keď loptu zastavila tyčka. Skóre sa už do konca zápasu nemenilo.

Z. KOSTOĽANY: Kusý - Duda, J. Oršula, Adamec, Záhon, Rolinec, Bajgár, Pavkeje, V. Mokoš (T. Mokoš), A. Oršula (Baláž), Pružinec.
Podolie – Rybany 2:0 (1:0), M. Ivana 2. Trenč. Jastrabie – Prečín 1:1 (1:1), Doktor – Buday. Brezová p/Br. – Bošany 0:1 (0:1), 40. Kontúr. Krásno - M. Lednice 0:2 (0:0), 55. Bielik, 90. Hamar. Horná Poruba – Pov. Teplá 3:0 (1:0), 34. J. Staňo, 60. Kozík (z 11 m), 90. M. Staňo.

1. Tr. Stankovce 21 13 6 2 36:14 45 (+15)
2. Bošany 21 13 2 6 45:31 41 (+11)
3. Kanianka 20 12 4 4 57:19 40 (+10)
4. Horná Poruba 21 11 3 7 48:34 36 (+3)
5. Malé Lednice 21 11 3 7 31:33 36 (+6)
6. Podolie 21 10 2 9 34:37 32 (-1)
7. Zem. Kostoľany 21 7 9 5 42:35 30 ( 0)
8. Brezová p/B 21 9 3 9 29:31 30 (-3)
9. Rybany 21 8 5 8 29:25 29 (-1)
10. Veľké Uherce 21 8 5 8 29:32 29 (-4)
11. Prečín 20 8 4 8 28:26 28 (-2)
12. Tr. Jastrabie 21 8 3 10 38:47 27 (-6)
13. Pov. Teplá 20 7 2 11 33:34 23 (-4)
14. Lehota p/Vt. 21 4 6 11 25:37 18 (-15)
15. Sverepec 21 4 5 12 25:44 17 (-13)
16. Krásno 20 2 0 18 18:68 6 (-27)
Rybanom po skončení súťaže odrátajú 6 bodov.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  3. Hygge ako životný štýl
  4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  6. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  7. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  8. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  9. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  10. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Mobilné odberové miesto.

Trenčianska župa spolu so svojimi organizáciami pomôže samosprávam so zabezpečením plošného testovania obyvateľstva na ochorenie COVID-19 tak, ako jej to ukladá Uznesenie vlády SR č. 30 zo 17. januára 2021.

7 h
ilustračné foto

Mesto Prievidza vytvorí počas víkendu 23. a 24. januára na skríningové testovanie obyvateľstva na ochorenie COVID-19 spolu 25 odberných miest. V článku nájdete aj ich zoznam.