OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Prinášame KOMPLETNÝ PREHĽAD všetkých zápasov hrajúcich sa pod hlavičkou OblFZ Prievidza.

Nitrianske Sučany - Veľké Bielice.Nitrianske Sučany - Veľké Bielice. (Zdroj: Anton Haluš)

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

1. kolo:

Dolné Vestenice – FC Baník HN Prievidza & Handlová B 2:0 (2:0)

GÓLY: 36. Malina (11m), 42. Kermiet

ROZHODOVAL: Vážny, 100 divákov

D. VESTENICE: Matejovič – Čahoj, Zaťko (83. Miko), Kermiet, Šrámka, A. Bruška (71. Struhár), Šamko (36. Šagát), Malina, Beňuška (89. Radošány), Cagáň, Krivosudský

FC BANÍK B: Kováčik – Uríček, Bublák, Maruška, Smidka, Maruniak (62. Valach), Kozárik (74. Šarlej), Piroška (83. Záruba), Rendek, Brzáč, Bilčík

Na otvárací zápas sezóny pricestovali do Dolných Vesteníc hráči B mužstva FC Baník HN Prievidza & Handlová. Očakávania fanúšikov boli na vyššej úrovni, keďže v lete sa „Gumári“ posilnili o viacerých hráčov. Nanešťastie jednu z najzvučnejších posíl domácich, Andreja Masaroviča, nepustilo do hry zranenie. Preto sa narýchlo do zostavy dostal mladý Mário Šamko. Od začiatku zápasu hráči Vesteníc držali loptu a podnikali prvé útoky na bránu hostí. Prvú vážnu šancu na otvorenie skóre mali však hostia. V 17. min. sa dostala centrovaná lopta na hlavu Andreja Brzáča a jeho veľkú šancu musel zneškodniť pekným zákrokom brankár Matejovič. O štyri minúty neskôr už pohrozili aj domáci. Na nakopnutú loptu si skvele nabehol Pavol Beňuška, lenže jeho pokus lobom ponad brankára skončil mimo brány. O šesť minút sa dostal spomínaný útočník do ďalšej skvelej príležitosti a znova poslal svoj pokus mimo tri žrde. Do tretej veľkej šance sa dostal Beňuška v 35. minúte. Podarilo sa mu obísť aj brankára a pred odkrytou bránou mu nedovolene zabránil skórovať jeden z obrancov hostí. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil Jaroslav Malina. Domáci pokračovali v nátlakovej hre a častokrát prinútili hostí faulovať v okolí šestnástky. Po jednom z faulov sa naskytla domácim výhoda a štandardnú situáciu sa vybral zahrávať Marek Krivosudský. Na jeho centrovanú loptu najlepšie zareagoval stopér Pavol Kermiet a zblízka prekonal hosťujúceho Kováčika. Do druhého polčasu tak domáci nastúpili s náskokom dvoch gólov. Zápas sa snažili prevažne kontrolovať a väčší dôraz kládli na bránenie súpera. Útočná hra ale v druhom polčase nezanikla. Domáci využívali hlavne rýchlosť Beňušku a zakladali nebezpečné protiútoky. Najbližšie ku gólu mal domáci kapitán Marek Cagáň, svoj prienik z ľavej strany však zakončil strelou nad bránu. U hostí diváci v druhom polčase vyloženú šancu nezaevidovali. Otvárací zápas novej sezóny tak vyšiel domácim podľa predstáv a pripísali si prvé tri body do tabuľky.

SAMUEL ĎURIŠ

Nitrianske Sučany - Veľké Bielice 3:1 (3:0)

GÓLY: 37. Čičmanec, 40. Marek Mikláš ml., 41. Halaška – 66. Vaňo

ROZHODOVAL: Guľváš, 150 divákov

NITR. SUČANY: Jurenka – Sluka, A. Mikláš (46. Vlnka), Čertek, Marek Mikláš st. (80. Matúš Mikláš), Halaška, Fodor, Marek Mikláš ml., Kaňa, Mihálik, Čičmanec (70. Haluš)

Za príjemného počasia na kvalitne pripravenom trávniku sa spočiatku hral opatrný zápas s množstvom nepresností. Od 30-tej minúty do konca polčasu domáci úplne ovládli hru, v priebehu štyroch minút strelili tri ukážkové góly a prakticky rozhodli o osude zápasu. V druhom polčase sa domáci snažili zo zabezpečenej obrany vyrážať do rýchlych protiútokov, z ktorých však ani jeden brejk nevyužili. Hostia znížili, ožili, ale domáci si už ďalší gól streliť nenechali, a tak zaslúžene zvíťazili 3:1.

MAREK MIKLÁŠ

Nitrianske Pravno - Diviacka Nová Ves 0:4 (0:2)

GÓLY: 16., 85. Jankeje (druhý z 11m), 37. Šlabjar, 70. Kaňa (11m)

ROZHODOVAL: Stránsky, 100 divákov

NITR. PRAVNO: Pročka – Čičmanec (69. ČK), Roháč, Hancko, Pavlíček (46. Haluš), Valentín, Chupek (77. Vetrák), Galus, Pekár, Hianik (68. Šaray), Jamrich

D. N. VES: Vavro – Uhlár, Koššo, Šimurda, Jankeje, Vavro, Hagara, Lupták, Štrbák, Šlabjar, Kaňa

Zápas prebiehal zo začiatku v réžii domácich, ktorí sa snažili vyťažiť z územnej prevahy. Hostia však zdatne kontrovali, k čomu prispel aj krásny gól z priameho kopu v podaní Jankejeho. Do kabín sa odchádzalo za stavu 0:2. Zápas nezmenil charakter ani po prestávke, domáci z územnej prevahy nevyťažili nič a hostia z kontier naopak áno. Výsledkom toho boli dva góly z pokutových kopov – 0:4.

RÓBERT ŽEMBER

Kolačno – Sebedražie 6:1 (2:0)

GÓLY: 28., 89. Kráľ, 41. M. Vlčko, 64. Duchovič (11m), 70. V. Vlčko, 85. Max, 89. Kráľ – 51. Pavlík

ROZHODOVAL: Šugra, 150 divákov

SEBEDRAŽIE: Škorvan – Mokrý, P. Kolodzej, Mello (63. ČK), Macháč, Hurtiš, M. Kolodzej, Píš, Pavlík, Búry, Parízek (81. Málik)

Nováčik súťaže vstúpil do zápasu nebojácne a už do polčasu viedlo Kolačno dvojgólovým rozdielom. Po zmene strán strelili hostia kontaktný gól, ale následne z penalty domáci šli do vedenia 3:1, keď hosťujúci obranca za faul uvidel druhú žltú kartu a bol vylúčený. Od tohto momentu domáci jasne v zápase dominovali, pridali tri krásne góly a zaslúžene v stretnutí vyhrali.

Skačany - Nitrianske Rudno 2:3 (2:1)

GÓLY: 3. Borcha, 39. Ďuriš – 24. Bárta, 49., 68. Drobec

ROZHODOVAL: Kollár, 150 divákov

NITR. RUDNO: Pilát – M. Kohút, Šimka, Cibulka, Ja. Kohút, Ju. Kohút, Kuric (46. B. Škraban), M. Škraban (46. Valach), Drobec, Bárta (78. Hronec), Chudý (67. Harag)

Domáci mali bleskový štart do stretnutia, keď už v 3. min. po faule premenil Borcha penaltu. Hostia ale bojovali, hrali dobrý technický futbal. V 24. min. Bárta zaslúžene vyrovnal. Domácich do vedenia ešte raz poslal Ďuriš v závere prvého polčasu. Vstup do druhého polčasu sa vydaril hosťom, ktorí vyrovnali na 2:2 a domácich akoby tento gól zaskočil. A tak v 68. min. Drobec vsietil aj vedúci gól hostí. Síce sa domáci snažili vyrovnať, narážali na pevnú obranu

Kamenec pod Vt. - Malá Čausa 4:2 (3:0)

GÓLY: 27., 43., 68. Šimo, 28. Remiš – 60., 87. Krško

ROZHODOVAL: Michale, 100 divákov

KAMENEC POD VT.: Pös – Čavojec, Ciminga, Remiš (68. Ďurta), Hrehuš (74. Lukáč), Plachý, Hudec, Sluka, Pisár, Gabriel (85. Nechala), Šimo (88. Švec)

M. ČAUSA: Obert – Rendek, Krško, Borik, Ľahký (19. Zuzelka), Kramár, Briatka, Krško, Vido, Belák, Prokein

Kamenec otvoril sezónu víťazstvom. Zápas oplýval veľkým množstvom gólových šancí, hlavne zo strany domácich. Nepodarilo sa všetky premeniť, ale slušná divácka kulisa napriek tomu videla pekných šesť gólov. Domáci viedli už v prvom polčase 3:0, čo ich dosť uspokojilo. V druhej polovici zápasu mierne poľavili a tým umožnili súperovi vzchopiť sa a dvakrát predviesť aj ich strelecké schopnosti. Kamenec si však už víťazstvo nedal vziať a získal prvé tri body do tabuľky. Najlepší strelec domácich sa opäť blysol hetrikom.

MILOŠ BARTOLEN

Lehota pod Vt. – Rud. Lehota 6:0 (4:0)

GÓLY: 3., 28. Viktory, 8. Mišeje, 34. Chrenko, 71. vlastný, 78. Benčat

ROZHODOVAL: Kluka, 300 divákov

LEHOTA POD VT.: Kušnír – Čepko (75. Belaň), Hubočan, Benko, Šimko, Mendel (60. Ondráš), Kohút (70. Cebo), Mišeje, Viktory, Lučan, Chrenko (66. Benčat)

RUD. LEHOTA: Cebák – A. Belanec, M. Pánis, M. Belanec, V. Pánis, M. Petráš, Harag (73. Ševčík), Šimo, P. Petráš, D. Belanec, Balucha

Od úvodu hrali domáci futbal, ktorý sa divákom páčil. Už v 3. min. sa ujali vedenia Viktorym a v 8. min. na 2:0 zvyšoval Mišeje. Hra bola v réžii domácich. V 11. min. prvýkrát pohrozili hostia. V 28. min. Mišeje zvýšil na 3:0, v 34. min. domáci opäť udreli, keď po rohovom kope zvýšil Chrenko na 3:0. V 40. min. domáci brankár fauloval hosťujúceho hráča a Šimo pokutový kop nepremenil, trafil len tyč. Druhý polčas začali domáci opäť veľkým náporom. V 47. min. Viktory strelil tesne nad. V 50. min. Hubočan a ani Viktory po rohovom kope šance nepremenili. V 71. min. mal opäť šancu Hubočan, no trafil len tesne vedľa. Po akcii Viktoryho v 71. min. zvýšil na 5:0 Hubočan. V 78. min. uzavrel skóre na 6:0 Benčat. Hostia v druhom polčase ani nevystrelili na bránu.

ROZHODOVAL: Gajarský, 100 divákov

ČEREŇANY: Mališka – Mihálik (80. Kučerka), Ferjanc, Pavlov, Pečeň, L. Holdoš, Kobes, Bodnár, M. Holdoš, Cifrík, Jánošík

RÁZTOČNO: Boška – Holíč, Kozárik, Šimorka, Zelenák (90. Daubner), Drozd, Ležovič, Petrucha, Kerata, Kečkeš (76. Madaj), Karvaš (66. Štefka)

Vo vyrovnanom zápase rozhodol gól hostí z úvodu druhého polčasu. Domácim zmaril šance výbornými zákrokmi hosťujúci gólman Boška.

TOMÁŠ HVOJNÍK

Oslany – Hradec 1:4 (0:0)

GÓLY: 53. Oršula – 56. Dohnálek, 75., 85. René Mokrý, 88. Richard Mokrý

ROZHODOVAL: Hodas, 100 divákov

OSLANY: Oršula – V. Tadial, Richter, Štálnik, Adamec, Š. Tadial, Gaži (58. B. Šandrik), Oršula, Košian (54. Hric), Hudec, Krajči (78. Štálnik)

HRADEC: V. Šnirc – Šovčík (47. Valko), P. Čičmanec st., P. Čičmanec ml., M. Šnirc, Dohnálek, Letavaj, J. Briatka, Richard Mokrý, P. Briatka, René Mokrý

Domácemu Slovanu sa úvod do nového futbalového ročníka nevydaril. V prvom polčase mal neplodnú prevahu, a tak skončil bez gólov. Už v 2. min. vyskúšal Briatka domáceho brankára. V 10. min. mal Hudec na kopačke veľkú príležitosť, zblízka mu však hosťujúci gólman Šnirc vyrazil loptu pred neho a aj druhú strelu chytil. Ďalšiu odrazenú loptu Košian poslal nad. Tento hráč v 15. min. mieril do šibenice, ale Šnirc, najlepší hráč na ihrisku, ju vytiahol na roh. Po prestávke už v 52. min. zo zahrávaného rohu sa najlepšie zorientoval Richard Oršula a otvoril skóre zápasu – 1:0. Gól akoby domácim uškodil. O šesť minút tiež z rohového kopu hosťujúci Dohnálek vyrovnal na 1:1. V 68. min. hlavičkoval Šandrik zo šiestich metrov tesne vedľa hosťujúcej brány. V 75. min. ušiel domácej obrane rýchly René Mokrý, ktorý nedal brankárovi šancu – 1:2. V 83. min. sa do veľkej šance dostal Hudec, išiel sám na Šnirca, ktorý však nohou vyrovnávajúcemu gólu zabránil. Futbalové nedáš - dostaneš sa ukázalo v závere, kedy hostia vyšachovali domácu obranu a po prihrávke z pravej strany nikým nekrytý René Mokrý hlavou zvýšil na 1:3. Dve minúty pred koncom po identickej akcii uzavrel skóre duelu Richard Mokrý – 1:4. Hostia hrali efektívne, domáci si takú vysokú prehru nezaslúžili.

DUŠAN BALÁŽ

Pravenec – Poruba 1:1 (0:0)

GÓLY: 60. Lalúch – 86. Oboňa

ROZHODOVAL: Zaťko, 150 divákov

PRAVENEC: Šujan – E. Adamček (68. Pe. Adamček), Krč, Pa. Adamček, Drexler, Filkorn, Jánoška, Mendel (68. Majzlan), Lalúch (82. Uliar), Maruniak, Mihalička (84. J. Adamček)

PORUBA: Rybár – Valach, Lacko, Mi. Čavojský, Oboňa, Ma. Čavojský, Kozák, Šnirc (62. F. Čavojský), A. Škultéty, Mihálka (68. K. Škultéty), Burza

V zápase dvoch ambicióznych mužstiev videli diváci futbal veľmi dobrej úrovne. Prvú šancu si vytvorili hostia už v 5. min, no domáci brankár ju zneškodnil. Následne domáci pridali na pohybe, čoho výsledkom boli štyri až päť šancí, ktoré zaváňali gólmi. Vyznamenal sa však hosťujúci brankár. V druhom polčase mali domáci mierne navrch, čo korunovali gólom v 60. min., keď po centri Jánošku skóroval Lalúch. Domáci sa potom zamerali na udržanie výsledku, čo sa im vypomstilo v 85. min., keď trestuhodne zabudli na päťke nekrytého Oboňu, ktorý vyrovnal na 1:1.

MILOŠ BOBOCKÝ

Valaská Belá – Chren.-Brusno 3:1 (1:0)

GÓLY: 24. Dolinaj, 80. Jurenka, 86. Podskoč – 63. Malárik

ROZHODOVAL: Švolík, 100 divákov

V. BELÁ: P. Jurenka st. – Pánis, Luchava, Čičmanec, P. Jurenka ml., Dušička, Dolinaj, Lehotský (80. Repka), Polák (66. Podskoč), Pišta, Pastierovič (45. Halaška)

CHREN.-BRUSNO: Ľahký – Lekár, Čičmanec (87. Žibek), Abreu, Gilan, Malárik, Trgiňa, Ďurdina, Kvostka (80. Jakubík), E. Vojtko, I. Vojtko

Domáci s výrazne omladeným mužstvom pôsobili nervózne. Hostia boli futbalovejší, ale túžbou po víťazstve a kolektívnym výkonom strhli víťazstvo na svoju stranu domáci.

PETER KUČERA

Kľačno – Bystričany 2:3 (2:1)

GÓLY: 18., 37. Pavliček – 10. Slúka, 75. Hrádel, 90. Grolmus

ROZHODOVAL: Hrdý, 50 divákov

KĽAČNO: Jelenčík – Sonnemann, Strečanský, Mendel, Pavliček, Kubásek, Leitman (87. Šovčík), Mundier, Sloboda, Greschner, Oprendek

BYSTRIČANY: Kurinec – Tóth, Murko (60. Kopál), Kmeť, Prekop, Mojžiš, Grolmus (90. Belica), Tesarovič, Hrádel, Nechala (68. Gaži), Slúka

V prvom kole nového ročníka pricestovalo do Kľačna mužstvo Bystričian. Už tradične je súboj medzi týmito súpermi bohatý na góly a vždy sa hrá obojstranne útočný futbal. Od úvodu sa to aj potvrdilo. Vedenia sa ujali hostia, na čo domáci po chvíli odpovedali vyrovnávajúcim gólom. Ešte pred koncom druhého polčasu sa do streleckej listiny zapísal domáci Pavliček. Po prestávke sa striedali útoky na oboch stranách. Hosťom sa podarilo vyrovnať po priamom kope. Hral sa obojstranne tvrdý futbal. Rozhodca zápas veľmi nezvládal, preto sa stále len rečnilo a hádalo. Rozhodlo sa chvíľu pred koncom, keď hostia premeneným pokutovým kopom stiahli víťazstvo na svoju stranu.

JOZEF SEČIANSKY

Opatovce nad Nitrou - Iskra Nováky 3:1 (2:1)

GÓLY: 4. Petreje, 90. Minich, 80. Hulini – 24. Plachý

ROZHODOVAL: Grolmus, 250 divákov

OPATOVCE NAD NITR.: Čičmanec – Lalik (46. Minich), Šimurka, Krčik, Ján Borko, Adamec (88. Gendiar), Ju. Borko (74. Pisoň), Petreje, Fitzel, Hulini, Kliniec (65. Hrdý)

ISKRA: Laluha – Jankula (80. Jakubis), Stankovský, Riziky (61. Roháč), Meluš, Kliment, Žiak, Plachý, Šnirc, Jurek, Oršula

V prvom kole nového futbalového ročníka sa stretli mužstvá s postupovými ambíciami do vyššej súťaže. Obe mužstvá sú nováčikovia, domáci zostúpili z vyššej súťaže a hostia postúpili z nižšej. Domáci ovládli od úvodnej minúty dianie na ihrisku a už vo 4. min. sa ujali vedenia 1:0, keď si Petreje narazil loptu s Jurajom Borkom pred pokutovým územím a sám pred Laluhom nezaváhal - 1:0. V 12. min. nákop Jána Borka hosťujúca obrana nešťastne tečovala pod brvno, ale Laluha s námahou vytlačil loptu spod brvna na roh. V 24. min. hostia vyrovnali po kombinácii a súbore chýb domácej obrany a zlom prebratí hráčov. K lopte v malom vápne sa dostal Plachý a do prázdnej brány vyrovnal na 1:1. Po tomto momente futbal upadol a v prvom polčase zaujal už len priamy kop Žiaka, ale jeho loptu Plachý v malom vápne netrafil. Domáci hrali rozpačito aj v druhom polčase a divákov zaujala len chyba domáceho kapitána Petrejeho. Tú však Oršula po samostatnom nájazde na domáceho Čičmanca nepremenil. Strely domácich hráčov boli buď nepresné, alebo skončili na rukaviciach brankára hostí Laluhu. Hostia mali tutovku v 62. min., ale po priamom kope Šnirca nedokázal Jurek vyrazenú loptu Čičmancom zakončiť. Záver zvládli lepšie domáci. V 75. min. peknú Huliniho strelu Laluha zneškodnil a Petrejeho prihrávku Minich na hranici malého vápna minul. V 80. min. ušiel Fitzel a jeho prihrávku usmernil Hulini do siete a poslal domácich do vedenia - 2:1.V 85. min. Žiakom nakopnutá lopta na bránu domácich vypadla Čičmancovi z rúk, ale ten ju vzápätí pred bránkovou čiarou kryl.  V nadstavenom čase najskôr Gendiar netrafil prázdnu bránu hostí, ale Minich po strele Fitzela vyrazenú loptu vrátil do siete na konečných 3:1. Divákov futbal nepotešil, ale niektorých víťazstvo domácich hreje.

RÓBERT ŠIMURKA

Koš – Malinová 3:2 (1:1)

GÓLY: 38. Molnár, 66. Baran, 82. Vážan – 11. Mikula, 80. Stiffel

ROZHODOVAL: Boška, 120 divákov

KOŠ: Tkáč – Perniš, Martinák, Idranyi (54. Rendek), Píš (31. Weiss), Gramantík, Baláž, Molnár, Baran (90. Belanec), Krutý, Vážan

MALINOVÁ: Elischer – Bobok (57. Žigmond), Bolfík, Richter, Luprich, Čavojský, Stiffel, Dudáš, Žáčik, Filkorn, Mikula

Favorizovaný súper z prechádzajúceho ročníka prišiel do Koša v značne pozmenenej zostave, ale aj napriek tomu sa už v 2. min. po prvom rohovom góle ujal vedenia 0:1. Domáci začali svoje tempo stupňovať, avšak vyrovnať sa im podarilo až po množstve zahodených vyložených gólových šanciach v 38. min. V druhom dejstve sa prejavila lepšia futbalovosť domácich, ktorí sa ujali vedenia 2:1, ale hostia nezložili zbrane a z ojedinelej šance sa im podarilo vyrovnať. V závere stretnutia pripísal zaslúžené tri body na stranu domácich Tomáš Vážan.