OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky (FOTO+VIDEO)

Pozrite si KOMPLETNÝ PREHĽAD všetkých zápasov okresných tímov z hornej Nitry.

Nitrianske Pravno - Skačany 2:2 (0:1)

GÓLY: 60. Haluš, 75. Chupek – 15., 63. Borcha

ROZHODOVAL: Stránsky, 60 divákov

NITR. PRAVNO: Štálnik – Čičmanec, Baláž, Hancko (70. Češek), Lučšák (48. Hianik), Valentín, Chupek, Galus, Pavlíček (86. Vetrák), Haluš, Jamrich

Na zápas nastúpili dve vyrovnané mužstvá, čomu zodpovedal aj priebeh. Hostia riešili niektoré finálne prihrávky lepšie ako domáci a v 15. min. sa dokázali ujať vedenia. Počas celého prvého polčasu mali Skačany miernu prevahu, a tak skóre 0:1 bolo spravodlivé. V druhom polčase sa domácim podarilo vyrovnať, ale hostia peknou prihrávkou a následnou strelou opäť strhli vedenie na svoju stranu. Napriek nepriaznivému vývoju domáci neprestávali bojovať a v 75. min. Chupek krásnou strelou do šibenice vyrovnal na 2:2. Tento výsledok sa napokon ukázal ako konečný. Remíza je spravodlivá.

TIBOR PAVLÍČEK

Nitrianske Sučany - Lehota pod Vt. 0:2 (0:2)

GÓLY: 8., 45. Benčat

ROZHODOVAL: Hancko, 250 divákov

NITR. SUČANY: Jurenka – Sluka, Pánis (79. Marek Miklaš st.), Čertek, Bútora, Vlnka, Fodor (61. Matúš Miklaš), Marek Miklaš ml., Kaňa, Mihálik, Halaška

LEHOTA POD VT.: Kušnír – Belaň (87. Kohút), Chrenko, Benko, Ondráš, Mendel, Roháč (86. Mujkoš), Cipov, Lučan, Benčat, Vida (56. Dudáš)

Z pohľadu domácich ovplyvnili zápas dve veci. Rýchly inkasovaný gól a prietrž mračien, keď bol zápas na dvadsať minút prerušený práve v dobe, keď vrcholil ich tlak. Po návrate na ihrisko hostia vsietili druhý gól a deštruktívnou hrou udržiavali výsledok. Domáci boli celý zápas jasne lepší, ale nebolo im súdené skórovať. Slabší deň si vybral aj hlavný rozhodca Hancko.

MAREK MIKLÁŠ

FC Baník HN Prievidza & Handlová B – Chynorany 5:0 (1:0)

GÓLY: 12. Strečanský, 52. Oškrobaný, 82., 90. Ma. Smidka, 85. Valach

ROZHODOVAL: Švolík, 50 divákov

FC BANÍK B: An. Kováčik – Uríček, Bublák, Strečanský, Má. Smidka (75. Maruška), Belanec, Ma. Smidka, Ondrejka, Šlabjar (70. Bača), Oškrobaný, Al. Kováčik (65. Valach)

Za upršaného počasia nastúpili domáci s jasným cieľom zvíťaziť. V 2. min. po centri Šlabjara z priameho kopu Kováčik hlavičkoval tesne vedľa pravej žrde hostí. V 12. min. nádherný dlhý pás Bubláka spracoval Strečanský a prízemnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre stretnutia – 1:0. V 13. min. strela hosťujúceho Martina Vaňa bola zblokovaná na rohový kop. V 20. min. po prihrávke Čangela zachránil domáci brankár strelu pred hosťujúcim Vaňom. V 21. min. hosťujúci brankár Pilip kryl strelu Martina Smidku po prihrávke Belanca. V 30. min. po peknej akcii domácich po osi Belanec – Šlabjar Strečanského strelu vyrazil brankár Pilip na rohový kop. Vzápätí vyrazil i hlavičku Oškrobaného. V 50. min. po prihrávke Martina Smidku Strečanský zblízka strelil vedľa pravej žrde brány hostí. V 52. min. na rohový kop Martina Smidku vyskočil Oškrobaný a presnou hlavičkou zvýšil na 2:0. V 55. min. po akcii Belanec – Martin Smidka pred Oškrobaným výborne zakročil brankár hostí. V 60. min. Strečanský vybojoval loptu, peknou kolmicou vysunul Oškrobaného, ktorý v samostatnom nájazde prestrelil bránu hostí. V 82. min. po prihrávke Belanca obrana hostí faulovala Strečanského v pokutovom území. Pokutový kop s prehľadom premenil Martin Smidka – 3:0. V 85. min. po prihrávke Oškrobaného bol pred bránkou faulovaný Martin Smidka. Penaltu premenil Valach – 4:0. V 90. min. pas Belanca predĺžil Valach hlavou a Martin Smidka zblízka a s prehľadom upravil skóre na 5:0. V stretnutí dvoch technických mužstiev je víťazstvo domácich zaslúžené. Vzhľadom na ťažký terén sa hral v Handlovej slušný zápas.

IGOR BELÁK

Nitrianske Rudno - Dolné Naštice 7:2 (3:1)

GÓLY: 27., 45., 47., 55. Kuric, 37. Ju. Kohút, 51. Hronec, 53. Chudý – 41. Kozinka, 84. Dzurik

ROZHODOVAL: Gašparovič, 120 divákov

NITR. RUDNO: Divéky – M. Kohút, Šimka, Kluvanec, Chudý, Kistner, Kuric, Ju. Kohút (59. Škraban), Drobec, Ja. Kohút, Valach (46. Hronec)

Rudňanci v dôležitom zápase získali potrebné tri body. V 27. min. otvoril skóre po dorazenej strele Kuric. V 37. min. zvýšil skóre po hlavičkovom zakončení Juraj Kohút. V 41. min. za hostí znížil z náhodného útoku Kozinka. Gólom do šatne upravil polčasový výsledok Kuric. Hneď po zmene strán zavŕšil hetrik Kuric. V 51. min. sa peknou strelou prezentoval Hronec a opäť navýšil skóre. V 53. min. sa presadil hlavou aj navrátilec do zostavy Chudý. V 55. min. zakončil samostatný nájazd štvrtým gólom Kuric. Po hodine hry nepremenil pokutový kop domáci Šimka. Hostia z Naštíc nezvesili hlavy ani za rozhodnutého stavu, keď vsietili druhý gól. V zápase bohatom na góly sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich.

JOZEF BARBORKA

Rud. Lehota - Veľké Bielice 1:3 (0:2)

GÓLY: 89. vlastný – 11. Pav. Beňuška, 37. Pat. Beňuška, 75. Ševčík

ROZHODOVAL: Ficel, 120 divákov

RUD. LEHOTA: D. Cebák – A. Belanec, M. Pánis (52. M. Belanec), Harag, M. Gaman, M. Cebák (45. ČK), V. Pánis (85. R. Gaman), Šimo, Petráš, D. Belanec, Caňo

Hostia zaskočili papierovo silnejších domácich a jednoznačne zvíťazili.

MIROSLAV GAMAN

Sebedražie - Dolné Vestenice 0:1 - nedohrané

GÓL: 19. Humaj

ROZHODOVAL: Kluka, 100 divákov

SEBEDRAŽIE: Škorvan – Mokrý, Kolodzej, Šorman, Macháč, Hurtiš, Hrdý, Píš, Bielik, Búry, Parízek

D. VESTENICE: Beník – Struhár, Čahoj, Šagát, Šrámka, Gramantík, Maruniak, Kolenčík, Humaj, Cagáň, Krivosudský

V 20. min. bol za stavu 0:1 zápas pre prietrž mračien prerušený. Pre zaplavený terén sa stretnutie nakoniec nedohralo.

IGOR ČERTÍK

Prečítajte si tiež: Neskutočná búrka v Sebedraží. Z miestneho ihriska spravila „bazén“ (+VIDEO) Čítajte

Opatovce nad Nitrou – Dežerice 2:1 (1:0)

GÓLY:13. Ju. Borko, 64. Teslík – 66. Masarovič

ROZHODOVAL: Michale, 150 divákov

OPATOVCE NAD NITR.: Gendiar – Mečiar, P. Hulini, Minich, Teslík, Ján Borko, Ju. Borko (89. Čičmanec), Lalik, Benko (83. Šimurka), R. Hulini, Kliniec (71. Minich)

Domáci v dôležitom zápase o záchranu nastúpili oslabení o potrestaných Krčíka a Petrejeho. Priebeh hry a odhodlanie nominovaných ukázali, že sa dá hrať aj bez nich a poraziť aj lídra tabuľky. Tempo hry od začiatku udávali futbalovejší hostia, ale domáci sa im chceli vyrovnať nasadením a bojovnosťou. Už v 8. min. po zaváhaní domácich obrancov nebezpečne vystrelil Dúbravka, ale Gendiar vytiahol čarovný zákrok. V 13. min. sa prvýkrát menilo skóre, keď sa do otvorenej obrany hostí vyrútil domáci Juraj Borko a po samostatnej akcii pekne obstrelil hosťujúceho brankára Kopčana - 1:0. Hostia aj po obdržanom góle mali opticky hernú prevahu a v 20. min. po osi Valach – Masarovič – Furmančok, posledný menovaný peknou strelou tesne minul domácu bránu. V 34. min. Dúbravka z pár metrov zakončil len do náručia Gendiara a do konca polčasu si už pozorná domáca obrana s aktivitou hostí poradila. Cez polčas sa stratili čierne mračná a blesky z oblohy, a tak sa početná divácka kulisa mohla tešiť na druhé dejstvo. Hostia nastúpili ešte aktívnejšie so snahou zvrátiť nepriaznivý stav. V 50. min. Masarovič z priameho voľného kopu namieril pod brvno, no Gendiar bol pozorný. O minútu Dúbravka uvoľnil Furmančoka a Gendiar vytiahol jeho zakončenie na roh. Po centri z rohu zakončil Masarovič nad. V 60. min. unikol obrane hostí Juraj Borko, Kyselica ho v pokutovom území fauloval a z nariadenej penalty zvýšil Teslík na 2:0. Domáci sa dlho neradovali, keď v 66. min. Benca z priameho kopu našiel Masaroviča a ten z hranice jedenástich metrov hlavou znížil na 2:1. O chvíľu otrasení domáci nepokryli Masaroviča, ktorý zahodil ďalšiu vyloženú šancu. V 76. min. vycvičil hostí v ich pokutovom území Juraj Borko, k odrazenej lopte sa dostal na hranici pokutového územia Teslík, ale jeho bomba len tesne minula bránu hostí. Hostia boli do konca zápasu aktívnejší a nastrelili ešte Masarovičom brvno. Nebezpečnejší z brejkových situácií však boli domáci, no technické strely Romana Huliniho a Juraja Borku brankár hostí bezpečne kryl, a tak sa stav 2:1 pre domácich do konca zápasu nezmenil. Zápas sa páčil aj divákom. Domáci vyprevadili víťazov do šatní potleskom, takisto boli od svojho početného fanklubu odmenení aj porazení hostia.

RÓBERT ŠIMURKA

Veľký Klíž - Kamenec p/Vt. 2:1 (1:0)

GÓLY: 42. J. Bielich, 75. S. Belianský – 48. R. Čavojec

ROZHODOVAL: Janus st., 150 divákov

KAMENEC POD VT.: Jánoška – Ďurta, Kováčik, Lukáč, Čavojec, Plachý, Hudec, Sluka, Pisár, Gabriel, Šimo

Domáci sa ujali vedenia až z tretej vypracovanej šance v závere polčasu. Po zmene strán hostia rýchlo vyrovnali. Potom sa hra vyrovnala, no v závere na pokus Belianskeho bol brankár hostí prikrátky. Domáci zaslúžene v zápase vyhrali, o ten gól boli lepší.

I. TRIEDA

14. kolo:

Diviacka Nová Ves - Oslany 4:0 (1:0)

GÓLY: 40. Pekár, 54. Koššo, 62. Šlabjar, 82. Hagara

ROZHODOVAL: Žiak, 50 divákov

DIVIACKA: Cíger – Uhlár, Koššo, Jančovič, Jankeje, Vavro, Pekár, Šimurda, Štrbák (77. Hagara), Šlabjar (80. Paulďuro), Kaňa

OSLANY: N. Oršula – V. Tadial, P. Gaži, Štálnik, D. Gaži (72. Kasala), R. Oršula, Š. Tadial, Šandrik, Richter, Košian, Hudec

Mužstvo domácich v dôležitom zápase preukázalo, že schopnosti na návrat do Majstrovstiev oblasti má. Ukázalo to presvedčivým víťazstvom a kvalitnou hrou proti zdatnému súperovi z Oslian.

RÓBERT ŽEMBER

Čereňany - Pravenec 1:0 (0:0)

GÓL: 75. Kollár

ROZHODOVAL: Ficel, 100 divákov

ČEREŇANY: Mališka – Holdoš (55. Mikula), Ferjanc, Pavlov, Hric (90. R. Kobes), Kollár, Kučerka (82. Žufovský), Bodnár, Brida, Hanus (86. Gogora), S. Kobes

PRAVENEC: Krč – Bobocký, Valach (64. ČK), Uhliar, Mendel, Rendek, N. Jánoška, Tonhajzer, Lalúch, Ľ. Jánoška, Mihalička

Domáci nastúpili s odhodlaním vyhrať, hostia pricestovali bez náhradníka. V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, no diváci gól nevideli. Po zmene strán kopali domáci penaltu, ktorú však zahodili, keď prestrelili bránu. Napriek tomu však z 35-tich metrov zaznamenal nádherný gól Kollár a Čereňany viedli 1:0. V závere domáci umnou hrou kontrovali priebeh a zápas dotiahli do víťazného konca. V Čereňanoch sa hral slušný zápas z oboch strán.

JÁN MOKRÝ

Hradec – Valaská Belá 2:0 (1:0)

GÓLY: 23. M. Šnirc, 70. Briatka

ROZHODOVAL: Gajarský, 100 divákov

HRADEC: V. Šnirc – Farkaš, Čičmanec, Re. Mokrý, Šovčík, M. Šnirc, Novotný (67. Krško), Kaniansky, Letavaj, Ri. Mokrý (55. J. Briatka), P. Briatka

V. BELÁ: J. Furka – Belanec, Luchava, P. Jurenka st., P. Jurenka ml., L. Furka, Čičmanec, Dolinaj, Podskoč, Pišta, Kodaj

V priamom súboji o štvrté miesto v tabuľke boli úspešnejší domáci, ktorí potvrdili výbornú formu, keď z posledných piatich zápasov získali plný počet bodov so skóre 20:0. Hostia predviedli snaživý výkon, ale domáci si umnou hrou udržiavali miernu prevahu až do konca stretnutia.

JOZEF JAŠKO

Bystričany – Koš 5:2 (1:1)

GÓLY: 17., 47., 63. Grolmus, 74. Bielik, 90. Hrádel – 38., 81. Baláž

ROZHODOVAL: Mendel, 150 divákov

BYSTRIČANY: Plachý – Tóth, Kopál, Prekop, Bielik (89. Škoda), Obžera, Grolmus, Tesarovič (66. Kopál), Hrádel, Nechala (82. Murko), Slúka (78. Lehotkai)

KOŠ: Beneš – Perniš, Špeťko, Idranyi (87. Belanec), Pažický, Molnár (70. Schnierer), Baláž, Martinák, Krutý (87. Nemec), Breznický, Vážan

V tomto zápase sa stretli dve vyrovnané mužstvá. Po prvom polčase bol stav 1:1, keďže šance sa striedali na oboch stranách. V druhom polčase domáci prevzali iniciatívu nad zápasom a postupne zvýšili svoje vedenie na 4:1, keď hetrik dosiahol Juraj Grolmus. Zápas sa dohrával v dobrom tempe, obe mužstvá strelili ešte po jednom góle.

FILIP LUKÁČ

Ráztočno – Tužina 2:2 (0:1)

GÓLY: 57. Kaniansky, 87. Škrteľ – 22. Greschner, 56. Dudáš

ROZHODOVAL: Bezák, 80 divákov

RÁZTOČNO: Boška – Ležovič, Holič, Kaniansky, Škrteľ, Gilan (66. Madaj), M. Petrucha, T. Petrucha, Kerata, Šimora (73. Drnaj), Kopčár

TUŽINA: Klopan – Dzina, Bielik, Majo, Urík, Kulich, Dudáš, Kvašnica, Ugrin, Špánik, Greschner

Stretnutie malo priemernú úroveň, čo nasvedčovalo tomu, že sa stretli mužstvá z dolnej časti tabuľky. Viac sa bojovalo, ako sa hralo. Prvú vyloženú šancu si vypracovali domáci, ale nepremenili ju, čo sa im vypomstilo a polčas prehrali 0:1. V druhom polčase sa podarilo hosťom zvýšiť na 0:2, ale domáci nerezignovali a vyrovnali na 2:2. Remíza je spravodlivá.

IVAN ŠKRTEĽ

Poruba – Chren.-Brusno 1:2 (0:1)

GÓLY: 90. Oboňa – 28. Malárik, 90. Čičmanec

ROZHODOVAL: Deraj, 150 divákov

PORUBA: Rybár – Valach, Lacko (90. ČK), Mi. Čavojský, Oboňa, Ma. Čavojský (46. Mihálka), F. Čavojský (46. Gaman), Gross (78. Bilka), Šnirc, Švolík, Burza

CHREN.-BRUSNO: Ľahký – Lekár, Šalátek, Vojtko, Gilan, Malárik, Trgiňa, Ďurdina, Abreu, Chlpek, Kohút (65. Čičmanec)

Domáci začali veľmi zle, boli bez pohybu a hostia to v 28. min. využili vsietením gólu. Domáci v 35. min. mohli vyrovnať, no trafili brvno. V druhom polčase domáci svoj výkon zlepšili, zatlačili súpera, no nevsietili gól. Až v 90. min. sa im podarilo vyrovnať na 1:1, keď sa z priameho kopu trafil hlavou Roman Oboňa. Domáci v snahe zlomiť zápas zabudli na zadné vrátka a hostia sa ocitli pred bránou domácich sami. V neprehľadnej situácii vyrazil stopér domácich z brány strelu rukou, za čo dostal červenú kartu. Z následnej jedenástky hostia vsietili gól na 1:2. Domáci celkovo odohrali smolný zápas.

JOZEF BILKA

Malinová – Kľačno 3:0 - nedohrané

GÓLY: 2. Čavojský, 4. Kaman, 9. Filkorn

ROZHODOVAL: Boška, 100 divákov

MALINOVÁ: Mir. Luprich – J. Stiffel, Bolfík, Žigmond, Mich. Luprich, Kaman, M. Stiffel, Čavojský, Pekár, Filkorn, Mikula

KĽAČNO: Recina – Leitman, Šovčík, Oprendek, Pavliček, Hanus, Sloboda, Mundier

Hostia prišli na zápas len ôsmi a po desiatich minútach za stavu 3:0 odstúpili.

JURAJ STIFFEL

II. TRIEDA

14. kolo:

Podhradie - Bojnice 1:0 (1:0)

GÓL: 18. Daňo

ROZHODOVAL: Guľváš, 50 divákov

PODHRADIE: V. Bobok – Dudáš, Kmeťko, Chocholáček, M. Bobok, Š. Bobok, Šnirc (63. Fábry), Píš, Mistrík (83. Stupka), Daňo (77. Zaťko), Štefanička

BOJNICE: Očenáš – Tadiaľ, Biro, Janovič, Prístavka, Priehoda, Richter, Rovňák, Ziman, Dolog, Trosko

V poslednom zápase sezóny boli domáci počas celého stretnutia jednoznačne lepším mužstvom. Skóre stretnutia otvoril v 18. min. Daňo po milimetrovom centri Šnirca. Po zvyšok prvého polčasu mali domáci ešte niekoľko ďalších vyložených šancí, ale skóre sa im zvýšiť nepodarilo. V druhom polčase domáci aj naďalej ovládali hru, ale streleckú smolu sa im prekonať nepodarilo. Za zmienku stojí strela Píša z tridsiatich metrov, ktorou opečiatkoval žrď hosťujúcej brány. Hostia si počas celého stretnutia vypracovali len jednu stopercentnú príležitosť, ale v koncovke zlyhali. Domácim patrí za predvedený výkon polčase celej sezóny veľké poďakovanie.

TOMÁŠ DAŇO

Dlžín - Iskra Nováky 0:4 (0:1)

GÓLY: 43. Oršula, 48. Roháč, 76. Mojžiš, 87. Kudláč

ROZHODOVAL: Lazár, 50 divákov

DLŽÍN: Turcer – Ďuriš, Smolka, Kohút, Šimka, Sýkora, Vajda (68. Cigáň), Jurenka, Iliaš (81. Babašta), Paver, Pinka

ISKRA NOVÁKY: Tkáč – Sedlák (46. Roháč), Žiak, Briatka, Meluš (68. Riziky), Mojžiš (80. Kudláč), Plachý, Daubner, Šnirc, Tarageľ, Oršula

Prvý polčas bol vyrovnaný, ale po zmene strán domácim došli sily a hostia ovládli hru. Zápas mal dobrú úroveň, no prejavila sa kvalita hráčskeho kádra.

ŠTEFAN JURENKA

Valaská Belá B/Čavoj – Nitrica 3:2 (0:2)

GÓLY: 64. Mulinka, 69., 75. Podskoč – 19., 43. Ma. Kráľ

ROZHODOVAL: Janík, 100 divákov

V. BELÁ B/ČAVOJ: J. Furka – Šagát, Repka, Jurenka, Lapšo, Cibulka, Mulinka, Lehotský (46. Dušička), Podskoč, L. Furka, Mokriš

NITRICA: Kerpner – Kňaz, P. Bruška (76. Chylo), Beňo, Chrenko, Rendek, A. Bruška, Šimurka, Straka, Kráľ, Kopál

Domáci hráči sa v poslednom domácom stretnutí rozlúčili s fanúšikmi víťazstvom. Počas celého zápasu hrali pekný kombinačný futbal. Nitrica sa v prvom polčase dostala do dvojgólového vedenia, ale domáci v druhom polčase v priebehu niekoľkých minút skóre otočili. Rozhodujúci tretí gól padol po najkrajšej akcii zápasu, keď sa excelentne pätou presadil Podskoč.

DUŠAN VLČKO

Diviaky nad Nitricou – Ned.-Brezany 2:3 (0:2)

GÓLY: 67. Obert, 88. Jestrebský – 8. Ivanka, 42., 62. Ľahký

ROZHODOVAL: Hrdý, 60 divákov

DIVIAKY: Divéky – Valuška, Koššo (55. Čičmanec), Matejovič, O. Kolárik, Mercek (67. Pružinec), Drozd (86. ČK), Králik, M. Kolárik, Obert, Chlupka (63. Jestrebský)

NED.-BREZANY: Žilla (86. ČK) – Macháč, Škultéty, Šnirc, Novota, Karabinoš, M. Ľahký, Vavro (86. ČK), S. Ľahký, Ivanka (83. Urík), Zbiňovec (76. P. Vážan)

Zápas sa začal vyvíjať dobre pre hostí, ktorí už v prvom polčase vyhrávali rozdielom dvoch gólov. Mladí chlapci, ktorí hrávajú ešte za dorast, zvŕtali domácich a tí za nimi nestíhali. V druhom dejstve pridali hostia ďalší gól a domáci znervózneli. Zápas bol poriadne nervózny, na čo doplatili až traja hráči, jeden na domácej a dvaja na hosťujúcej strane, ktorí uvideli červené karty. V závere domáci využili početnú výhodu a stav skorigovali na konečných 2:3. Treba pochváliť výkon rozhodcu, ktorý ťažký duel zvládol. Mladí hosťujúci hráči si za výkon zaslúžia absolutórium, pretože nastúpili proti ďaleko skúsenejším futbalistom.

BRANISLAV UHRÍN

Liešťany - Veľká Čausa 3:1 (1:0)

GÓLY: 26. Javorček, 69. Juríček, 76. Duchoň – 73. Prokein

ROZHODOVAL: Struhár, 50 divákov

LIEŠŤANY: P. Lomnický – Vlček, Sedláček, Pôbiš, D. Lomnický, Mi. Cvičela, Javorček (68. Duchoň), Juríček, Michal (56. Slíž), Sobota, Ma. Cvičela (60. Pôbiš)

V. ČAUSA: Obert – Hanko, Ďuriš, Borik, Cipov, Osvald, Jamriška, Kollár, Kipikaša, Prokein, Gebrlín

Jednoznačná záležitosť domácich. Zápas mal jasný priebeh a triumf Liešťan je zaslúžený.