OKRESNÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky (+FOTO)

Jarná časť sa nám pomaly kráti. Pozrite si KOMPLETNÝ PREHĽAD všetkých súťaží OblFZ Prievidza.

Lehota pod Vtáčnikom - Kamenec pod Vtáčnikom.Lehota pod Vtáčnikom - Kamenec pod Vtáčnikom. (Zdroj: Ľubomír Šesták)
SkryťVypnúť reklamu

MAJSTROVSTVÁ OBLASTI

Dolné Vestenice - Opatovce nad Nitr. 1:0 (0:0)

GÓL: 71. Botka

ROZHODOVAL: Stránsky, 150 divákov

D. VESTENICE: Beník – Struhár, Zaťko (67. Humaj), Šagát, Šrámka, Botka (83. Trtík), Čahoj, Kolenčík, Miko (46. Duchoň), Cagáň, Krivosudský

OPATOVCE: Gendiar – Mečiar, Hulini, Krčík (75. Šimurka), Teslík, Já. Borko (85. Pisoň), Ju. Borko, Petreje (90. ČK), Benko, Hulini, Lalik (57. Adamec)

V predposlednom domácom zápase privítali Dolné Vestenice na svojom ihrisku hostí z Opatoviec nad Nitrou. Domáci ťahali nepríjemnú šnúru piatich zápasov bez víťazstva, ktorú chceli v tomto zápase ukončiť. Hostia boli zas výborne naladení po poslednom zápase, ktorý vyhrali vysoko 8:0. Samotný duel sa vyvíjal mierne v prospech domácich. Tí boli lepší v držaní lopty a aj divákom ponúkli viac útočnej akcie. Hostia však v hre nezaostávali, a tak sa diváci stali svedkami vyrovnaného zápasu. Domácim trošku škrípala súhra v obranných radoch a párkrát mohli za to zaplatiť inkasovaným gólom. Ale keď už aj bolo najhoršie, mužstvo podržal Peter Beník. Rozhodujúci moment prišiel v 71. minúte. Na centrovanú loptu si nabehol Peter Botka a peknou hlavičkou poslal loptu do brány. Hostia v snahe vyrovnať otvorili viac obranu a domáci mali viac priestoru pre rýchle brejky. V závere zápasu už gól napadol, a tak sa z troch bodov tešili domáce Dolné Vestenice.

SAMUEL ĎURIŠ

Dežerice - Nitrianske Pravno 2:0 (2:0)

GÓLY: 3. Masarovič, 44. Gieci

ROZHODOVAL: Plecho, 120 divákov

NITR. PRAVNO: Pročka – Čičmanec (71. Luščák), Baláž, Hancko (65. Masaryk), Bielik, Valentín (87. Klajber), Chupek, Galus, Pavlíček, Haluš, Jamrich (54. Hianik)

O osude zápasu rozhodol rýchly gól A. Masaroviča už v 3. minúte. Domáci sa po góle uspokojili, hostia neboli nebezpeční. Pred odchodom do šantí zvýšil J. Gieci na 2:0 po peknej akcii. Po zmene strán sa začal hrať nervózny futbal, rozhodca musel udeliť až šesť žltých kariet, keď najmä hostia niektoré osobné súboje až príliš dohrávali. Domáci v slabšom zápase zaslúžene vyhrali.

Veľké Bielice – Sebedražie 5:0 (3:0)

GÓLY: 24., 42., 51. Beňuška, 37. Kišac, 56. Jakubík

ROZHODOVAL: Bereš, 100 divákov

SEBEDRAŽIE: Varhaník – Mokrý, Kolodzej, Pavlík, Macháč, Hurtiš, Hrdý, Píš, Gatial (74. ČK), Búry, Parízek

Domáci po dobrom výkone zaslúžene vyhrali. Prvé dve šance domáci ešte nepremenili, ale v 24. min. otvoril skóre P. Beňuška. V 37. min. Kišac zvýšil vedenie na 2:0 a následne ešte Putiška nepremenil pokutový kop. Do polčasu ale P. Beňuška svojim druhým gólom zvýšil na 3:0. Hneď po zmene strán strelec P. Beňuška dosiahol hetrik a J. Jakubík uzatvoril skóre na zaslúžených 5:0.

Lehota pod Vt. - Kamenec pod Vt. 1:0 (0:0)

GÓL: 78. Lučan

ROZHODOVAL: Laco, 300 divákov

LEHOTA POD VT.: Kušnír – Belaň (66. Cipov), Chrenko, Benko, Ondráš (85. Fábera), Mendel (55. Mistrík), Mišeje, Pročka, Lučan, Benčat, Zaťko

KAMENEC POD VT.: Jánoška – Višňovský, Kováčik, Stančiak (25. Remiš), Čavojec, Plachý, Hudec (82. Lukáč), Sluka, Pisár, Gabriel, Šimo

Za peknej diváckej kulisy sa hral obojstranne slušný a kvalitný zápas. Po vyrovnanom prvom polčase domáci rozhodli o víťazstve v 78. min., keď gól strelil Vladimír Lučan.

JOZEF MENDEL

Nitrianske Sučany – FC Baník HN Prievidza & Handlová B 2:0 (1:0)

GÓLY: 27., 79. Kaňa

ROZHODOVAL: Vážny, 150 divákov

NITR. SUČANY: Petrišák – Sluka, Pánis (80. Marek Miklaš st.), Čertek, Bútora (85. Matúš Miklaš), Vlnka, Fodor, Marek Miklaš ml., Kaňa, Haluš (61. A. Miklaš), Haluška

FC BANÍK B: An. Kováčik – Bača, Bublák, Maruška, Má. Smidka, Strečanský, Ma. Smidka, Šlabjar, Valach, Brzáč (84. Kóša), Al. Kováčik

Za teplého počasia a na kvalitne pripravenom trávniku sa odohral zaujímavý zápas. Hostia boli častejšie na lopte, vypracovali si niekoľko výborných príležitostí, ktoré nepremenili alebo pochytal výborný brankár Petrišák. Domáci z troch šancí premenili dve, a tak zaslúžene zvíťazili.

MAREK MIKLÁŠ

Dolné Naštice – Rud. Lehota 3:2 (3:1)

GÓLY: 7., 35. Dzurik, 15. Krištof – 3. D. Belanec, 83. Gaman

ROZHODOVAL: Stránsky, 100 divákov

RUD. LEHOTA: Samardžia – A. Belanec, M. Pánis, M. Belanec, Gaman, Cebák, V. Pánis, Harag, P. Petráš, D. Belanec (76. R. Petráš), Caňo

Domáci akoby prespali úvod zápasu, čo behaví hostia využili na otvorenie skóre zápasu – 0:1. Domáci sa ale rýchlo prebrali a do polčasu naklonili misku váh tromi gólmi na svoju stranu. V druhom polčase kontaktný gól prišiel neskoro.

Chynorany - Nitrianske Rudno 1:0 (0:0)

GÓL: 72. Kohút

ROZHODOVAL: Hodas, 100 divákov

NITR. RUDNO: Divéky – M. Kohút, Šimka, Mlynarčík, Pánis, Kistner, Kuric, J. Kohút, Drobec, Harag (31. Škraban), Hronec (79. Valach)

Hral sa iba slabý futbal, šance sa rodili na oboch stranách, ale brankári svoje tímy podržali. Až v 72. min. sa domáci dočkali, keď loptu nešťastne tečoval hosťujúci hráč do vlastnej siete. Zápasu by viac svedčila remíza.

Skačany - Veľký Klíž 2:0 (1:0)

I. TRIEDA

26. kolo:

Oslany – Malinová 4:3 (2:1)

GÓLY: 29. B. Šandrik, 41., 83. Košian, 56. D. Gaži – 14. M. Filkorn, 61., 74. Kaman

ROZHODOVAL: Valach, 200 divákov

OSLANY: Oršula – Adamec, P. Gaži, Štálnik, D. Gaži (87. Štálnik), Oršula, Š. Tadial, B. Šandrik (90. V. Tadial)

MALINOVÁ: Lacko – Stiffel, Dubec (75. Čavojský), I. Filkorn, Luprich, Kaman, Stiffel, Čavojský, Pekár, M. Filkorn, Mikula

V Oslanoch sa hral jeden úžasný, dramatický a tvrdý zápas dvoch popredných mužstiev v okrese. Futbalisti z Malinovej pomýšľajú na postup a preto museli v Oslanoch bodovať. No domáci Slovan chcel pokoriť mužstvo, ktoré v jarnej časti ešte neprehralo. Tento duel mal všetko, čo futbal má mať. Deväť gólov, z toho dva neuznané, zaujímavý priebeh a súboj do poslednej minúty zápasu. Hostia kopali už v 3. min. priamy kop, ale domáci brankár Norbert Oršula bol na mieste a prízemnú strelu chytil. V 13. min. po chybe domáceho obrancu najlepší hráč stretnutia M. Filkorn z dvadsiatich metrov trafil horný roh brány – 0:1. O dve minúty sa opäť vyznamenal Oršula, keď vyrazil loptu smerujúcu pod žrď jeho svätyne. V 29. min. D. Gaži zblízka vystrelil vedľa, ale vzápätí po peknom centri B. Šandrik hlavou nedal brankárovi Malinovej šancu – 1:1. O desať minút Š. Tadial v dobrej príležitosti nedal, pretože si loptu zle spracoval a bolo po šanci. V poslednej minúte prvého polčasu išla lopta z domácich kopačiek na jeden dotyk a nikým nebránený M. Košian ľahko premenil svoju šancu na vedúci gól Oslian. Do šatní sa tak išlo s výsledkom 2:1. Po prestávke začali rezkejšie hostia, v 54. min. Kamanova hlavička tesne minula hornú žrď. O dve minúty D. Gaži z 25-tich metrov namieril a lopta sa zastavila v hornom rohu brankára hostí – 3:1. Ďalšia strela B. Šandrika rozvlnila len bočnú sieť. Potom prišli chvíle L. Kamana, ktorý v 61. min. mieril do horného rohu a znížil na 3:2 a v 74. min. z toho istého miesta tvrdou prízemnou ľavačkou do spodného rohu vyrovnal na 3:3. Stretnutie gradovalo, hra sa pritvrdila a až deväť hráčov videlo žltú kartu. V 76. min. sa Košian dostal pred brankára hostí, ale volil zbytočnú prihrávku na spoluhráča. Tá bolo nepresná a bolo po šanci. O chvíľu Hudec zblízka mieril len do bočnej žrde. V 83. min. brankárovi hostí vypadla lopta a v skrumáži pohotový Košian zaznamenal štvrtý a víťazný gól Oslian. V závere sa domáci brankár Oršula opäť vyznamenal, keď vytiahol loptu spod žrde na roh. Krásny súboj skončil zaslúženým víťazstvom domácich, ale hostia si za svoj výkon takisto zaslúžia veľkú pochvalu.

DUŠAN BALÁŽ

Bystričany - Valaská Belá 3:1 (1:0)

GÓLY: 43. Kmeť, 64. Hrádel, 86. Grolmus – 54. Čičmanec

ROZHODOVAL: Majzlan, 100 divákov

BYSTRIČANY: Sluka – Tesarovič, Tóth, Kmeť, Krajčovič (65. Škoda), Prekop, Grolmus, Lehotkai (90. Murko), Hrádel, Nechala (88. Obžera), Bielik (77. Belica)

V. BELÁ: J. Furka – Belanec, Luchava, Kučera, Jurenka, Podskoč (46. L. Furka), Čičmanec, Dolinaj, Dušička, Pišta, Kodaj

Po predchádzajúcom veľmi slabom výkone v Čereňanoch si domáci udobrili fanúšikov víťazstvom 3:1. Za stavu 1:1 boli lepší hostia, no paradoxne sa presadili Bystričany, aby v závere pridali aj tretí gól. Víťazstvo domácich je zaslúžené, v prvom polčase navyše zahodili tri vyložené šance. K slušnému a kvalitnému zápasu prispeli aj hostia.

JÁN HANCKO

Kľačno – Hradec 0:4 (0:1)

GÓLY: 7. Briatka, 71. Šnirc, 86. Čičmanec, 90. Mokrý

ROZHODOVAL: Švolík, 80 divákov

KĽAČNO: Kančev – Leitman, Kristel (70. ČK), Mendel, Pavliček, Hanus, Recina (31. Šovčík), Mundier (79. Čižniar), Sloboda, Mauer, Oprendek

HRADEC: V. Šnirc – Farkaš, Čičmanec, Re. Mokrý, Krško, M. Šnirc, Šovčík, Kaniansky, Letavaj, Ri. Mokrý, Briatka

V 26. kole pricestovali do Kľačna futbalisti z Hradca. Domáce mužstvo malo veľké problémy so zostavou, keďže v minulom zápase sa zranili ďalší traja hráči zo základu. Hostia vstúpili do zápasu lepšie, keď sa im podarilo po peknej akcii skórovať. Potom sa hra vyrovnala, šance boli na oboch stranách, ale ani jednému mužstvu sa nepodarilo vsietiť gól. Druhý polčas domáci začali náporom, ale nepodarilo sa im ani jednu šancu premeniť. Po faule bol po druhej žltej vylúčený domáci stopér a od tej chvíle sa rozpadla celá obrana. Hostia to využili a strelili ešte tri góly. Výsledok je za bojovný výkon domácich až príliš krutý.

JOZEF SEČIANSKY

Chren.-Brusno - Diviacka Nová Ves 1:4 (1:3)

GÓLY: 13. Malárik – 29., 41. Ľ. Štrbák, 38., 83. Pekár

ROZHODOVAL: Gajarský, 100 divákov

CHREN.-BRUSNO: Jakubík – Lekár, Šalátek, Solčani (79. Žibek), Gilan, Malárik (60. Wiesner), Trgiňa, Ďurdina (67. Kohút), Abreu, Chlpek (46. Bukna), Vojtko (83. ČK)

D. N. VES: Cíger – Uhlár, Koššo, Jančovič, Jankeje, Vavro, Pekár, Šimurda, R. Štrbák, Šlabjar (15. Ľ. Štrbák), Kaňa

V prvom polčase domáci začali náporom, už v 13. min. dali gól a ujali sa vedenia. Hostia ale prebrali hru a výsledok otočili. V druhom polčase bola hra vyrovnaná a až pred koncom hostia z pokutového kopu rozhodli o víťazstve.

BLAŽEJ ĽAHKÝ

Tužina – Poruba 1:3 (1:2)

GÓLY: 15. Rybár – 2., 28. Burza, 62. Gaman

ROZHODOVAL: Zaťko, divákov

TUŽINA: Majo – Lichner (2. ČK), Bielik, Kvašnica, Dzina, Kulich (84. Urík), Dudáš, Rybár, Ugrin (77. Habšuda), Špánik (65. Sláviček), Greschner

PORUBA: Rybár – Valach (90. Bilka), Lacko, Mi. Čavojský (28. Gaman), Oboňa, Ma. Čavojský, F. Čavojský, Gross, Šnirc (83. M. Pieš), Švolík (70. J. Pieš), Burza

Mužstvo domácich nastúpilo s odhodlaním uhrať čo najlepší výsledok, no už v 2. min. prišlo o hráča a z následnej penalty sa Poruba ujala vedenia. Domácim sa aj v oslabení podarilo vyrovnať, no opäť to boli hostia, ktorí sa v 28. min. ujali vedenia. Hru dostali pod kontrolu a ku koncu prvého polčasu mali ďalšie tri veľké príležitosti na skórovanie. V 59. min. pridali hostia tretí gól a domácim začali dochádzať sily. Z výsledkom preto nič urobiť nevládali, a tak tri body brali hostia.

PETER BENKOCKÝ

Pravenec – Ráztočno 6:0 (2:0)

GÓLY: 19. Jánoška, 28., 75. Lalúch, 56., 81. Uhliar, 85. Čiscoň

ROZHODOVAL: Pánis, 100 divákov

PRAVENEC: Krč – Bobocký, Majzlan, Uhliar, Mendel, Čiscoň, Valach, Tonhajzer, Lalúch, Jánoška (80. Šujan), Mihalička

RÁZTOČNO: Kozárik – Ležovič, Holič, Kaniansky, Škrteľ, Gilan, Šimora, Petrucha, Kerata, Gregor, Maruniak

V slabom stretnutí mali predsa viac z hry domáci. V prvom polčase sa dokázali presadiť dvakrát, aby v druhom hostia kondične odpadli a pridali ďalšie štyri góly. Víťazstvo Pravenca je zaslúžené.

MILOŠ BOBOCKÝ

Koš – Čereňany 5:4 (3:1)

GÓLY: 12. Baláž, 32. Martinák, 38. Krutý, 52. Molnár, 83. Schnierer – 22. Kučerka, 54., 62., 77. Jarošinec

ROZHODOVAL: Miksa, 100 divákov

KOŠ: Beneš – Perniš (60. Schnierer), Špeťko, Idranyi, Pažický, Molnár (88. Weiss), Baláž, Martinák, Krutý (89. Nemec), Breznický, Vážan

ČEREŇANY: Mališka – Pečeň, Bartoš (46. Žufovský), Hric, Mihálik, Holdoš, Kučerka, Bodnár, Mikula (56. Gogora), Hanus, Jarošinec

Z jednoznačného zápasu sa vyvinula nečakaná dráma. Výborne hrajúci domáci navýšili svoje vedenie na 4:1, no hosťom sa podarilo vsietiť tri góly po sebe. Zaslúžené víťazstvo pre domácich však zaistil Andrej Schnierer. Koš v závere podržal aj brankár Beneš.

JÁN MJARTAN

II. TRIEDA

26. kolo:

Podhradie – Temeš 3:0 (0:0)

GÓLY: 52. Mendel, 85. Šnirc, 90. Fábry

ROZHODOVAL: Švolík, 100 divákov

PODHRADIE: Sokolík (36. Bobok) – Dudáš, Kmeťko, Chocholáček, Mendel (77. Špeťko), Vida, Šnirc (87. Fábry), Píš, Mistrík, Daňo (62. Matušov), Štefanička

TEMEŠ: Lapin – Balaščák, Vrška, Masný, M. Kluvanec (55. R. Kluvanec), Trungel, E. Kluvanec, Oršula (61. Bernát), Blaho, Michale, Oravec

V prvom polčase sa hra odvíjala medzi šestnástkami, domáci niekoľko svojich príležitostí na strelenie gólu nevyužili. V druhom polčase sa po centri Píša po prvýkrát v zápase presadil hlavou Mendel. Druhý gól vsietil po akcii na jeden dotyk domáci Šnirc a v závere sa po chybe hosťujúceho brankára presadil strelou do odkrytej brány Fábry. Hostia podali taktický výkon, prehra 0:3 je pre nich až moc krutá.

TOMÁŠ DAŇO

Dlžín - Veľká Lehôtka 2:0 (1:0)

GÓLY: 8. Iliaš, 48. Paver

ROZHODOVAL: Janík, 100 divákov

DLŽÍN: Turcer – Kohút (46. Homola), Jurenka, Ďuriš, Šimka, Vajda, Gaman (46. Tomko), Iliaš (46. Dubnický), Sýkora, Paver, Pinka

V. LEHÔTKA: Laluha – Mello, Telesz, Gerdenich, Mjartan, Režo (69. Šušoliak), Jankula, Henčel, Poljak (58. Hološka), Šimo, Bátora

Diváci videli slabší zápas, ktorý sa hral od šestnástky po šestnástku. Domáci sa však v úvode ujali vedenia a na začiatku druhého dejstva pridali aj druhý gól, keď sa presadili po peknej akcii na jeden dotyk. Domáci mohli zvýšiť svoje vedenie už na 3:0, ale Pinka zakončil zblízka len do brvna. Dve veľké šance si vypracovali aj hostia, no keďže ich nevyužili, skóre 2:0 zostalo nezmenené.

ŠTEFAN JURENKA

Ned.-Brezany - Iskra Nováky 1:4 (1:2)

GÓLY: 24. S. Ľahký – 5. Kliment, 13. Plachý, 61., 90. Roháč

ROZHODOVAL: Kollár, 150 divákov

NED.-BREZANY: Žilla – Krebes, Šnirc, Važan (76. Škultéty), Novota, Macháč, M. Ľahký (76. Špeťko), Vavro, S. Ľahký (84. Varholák), Ivanka, Zbiňovec

ISKRA NOVÁKY: Tkáč – Karak (59. Roháč), Stankovský, Briatka, Meluš (90. Riziky), Kliment (89. Sedlák), Plachý, Daubner, Šnirc, Tarageľ, Oršula

O tom, že futbal môže byť nespravodlivá hra, sa naplno presvedčili hráči Nedožier-Brezian, ktorí na domácom ihrisku privítali vedúce mužstvo tabuľky. Hostia sa dvoma šťastnými gólmi v úvode zápasu ujali vedenia 2:0 a od tohto momentu sa domáci hráči márne pokúšali prekonať hosťujúcu obranu. Strela Ivanku z priameho kopu skončila na brvne a skórovať sa im podarilo až v 24. min. z priameho kopu zásluhou S. Ľahkého. Od tohto momentu mali viac z hry domáci a po nevyužitých možnostiach pykali v závere zápasu, kedy sa dvakrát presadil striedajúci Roháč. Avšak za predvedenú hru si futbalisti Nedožier-Brezian zaslúžia pochvalu.

MARIÁN PETIC

Nitrica - Diviaky nad Nitricou 2:7 (1:2)

GÓLY: 39. Šimurka, 79. Bako (11m) – 21. Králik, 29., 50., 52., 27., 84. Obert, 66. Kolárik (11m)

ROZHODOVAL: Čulaga, 50 divákov

NITRICA: Kerpner – Kňaz, Grznár, Rendek, Kráľ, Šúň (46. P Bruška), A. Bruška, Karak, Bako, Chylo, Šimurka

DIVIAKY NAD NITR.: Divéky – Valuška, O. Kolárik, Kovár, Matejovič, M. Králik, Drozd, M. Kolárik, N. Králik, Obert, Chlupka

Hostia boli v úvode zápasu jasne aktívnejší a ujali sa vedenia 2:0. Domácich to prebudilo a tiež si začali vytvárať šance. Ešte do polčasu sa podarilo znížiť Šimurkovi a zápas bol stále otvorený. Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie domáci, ale hostia boli vysoko efektívni a takmer každú príležitosť premenili na gól. Postupne nastrieľali až sedem gólov, na čo domáci odpovedali už len premenenou penaltou Mateja Baku – 2:7.

MARIÁN KRÁĽ

Bojnice - Valaská Belá B/Čavoj 11:1 (4:0)

GÓLY: 4., 17., 33., 39., 60., 84. Rendek, 47. Priehoda, 75. Rovňák, 77., 83., 87. Kočner

ROZHODOVAL: Iliaš, 30 divákov

BOJNICE: Očenás – Tadiaľ, Zemanovič, Adamec (8. Janovič), Prístavka, Priehoda, Hrehuš, Rovňák, Ziman (58. Trosko), Richter (65. Kočner), Rendek

V. BELÁ B/ČAVOJ: Furka – Šagát, Lapšo, Sýkora, Dušička, Chriňak, Cibulka, Lehotský, Petriska, Rajčan, Mokriš

Stretnutie, do ktorého hostia nastúpili iba s jedenástimi hráčmi, sa od samého začiatku vyvíjalo v ich neprospech, čo domáci náležite využili. Strelecké hody sa začali už v 3. min., keď kanonier Rendek otvoril pre domácich rekordné skóre a sám vsietil šesť utešených gólov. Smolu mal domáci obranca Adamec, ktorý sa už v 4. min. nešťastne zranil. Aj keď sa domácim hra darila, značné oživenie nastalo po striedaní v 57. a 64. min., pretože striedajúci hráči priniesli na ihrisko zrýchlenie hry a Kočner vsietil navyše tri góly. Ďalšie pridali Priehoda a Rovňák. Škoda, že toto utešené skóre nevidelo viac divákov, ktorých v hľadisku bolo iba tridsať.