LIGOVÝ FUTBAL: Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Jarná časť sa pomaly kráti. Prinášame kompletný prehľad zo štvrtej a piatej ligy.

(Zdroj: archív - Ivan Mriška)

IV. LIGA SZ

Domaniža – Kanianka 6:0 (3:0)

GÓLY: 8. a 83. K. Sádecký, 16. Hájek, 23. Svoboda, 52. Miroslav Kvaššay, 79. J. Kardoš.

ROZHODOVAL: M. Fehér, bez ŽK, 500 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – M. Haviar (46. Miroslav Kvaššay), M. Šterdas, Marek Kvaššay, Hájek, Svoboda (64. Bednár), M. Košút, Braciník (54. M. Valjent), J. Kardoš, Rybár, K. Sádecký.

KANIANKA: Jantoška – Drexler, A. Hvolka, J. Hvolka, Kalina, Čaládik, Paulík, Baláž, Marko, Svitek, Teslík.

V 8. min. K. Sádecký po krížnej prihrávke od M. Haviara zo šestnástky trafil horný roh – 1:0. V 14. min. J. Kardoš našiel M. Košúta, ktorého zblokoval obranca. V 16. min. Hájek z priameho kopu obstrelil múr – 2:0. O šesť minút po rohu J. Kardoša Svoboda hlavou pod brvno dal tretí gól Domaniže. O tri minúty trafil Rybár brvno a v 30. min. dva náznaky šancí hostí nič nepriniesli. V 52. min. prenikol K. Sádecký a Miroslav Kvaššay sa nemýlil – 4:0. V 78. min. po faule na Kalinu priamy kop zneškodnil spoľahlivý Kubiš. Po centri K. Sádeckého v 79. min. J. Kardoš umiestnil loptu k žrdi – 5:0. V 82. min. K. Sádecký prešiel cez štyroch súperov a nedal Jantoškovu šancu – 6:0. V 88. min. Balážova prudká strela z dvadsiatich metrov skončila tesne nad Kubišovou bránou.

RADO HAVIAR

Ostatné zápasy: Bánovce - Holíč 2:0 (0:0), Šimonovany – Častkovce 1:1 (0:0), Tr. Teplice – Partizánske 2:4 (0:1), Tr. Stankovce – Prečín 2:2 (2:1), Boleráz – Nová Dubnica 3:1 (1:0), Malženice – Jaslovské Bohunice 1:0 (1:0), Beluša – Vrbové 3:1 (1:0)

V. LIGA SEVER

Z. Kostoľany – Brvnište 1:1 (1:1)

GÓLY: 38. Maslonka – 18. Prince

ROZHODOVALA: Kondéová, 150 divákov

Z. KOSTOĽANY: Ma. Zvalo – R. Zvalo, Výškrabka, Sládok (82. Mrtvík), Mi. Zvalo, Pavkeje (66. Duda), Maslonka, Šurina, Zaťko (75. V. Mokoš), T. Mokoš, Liptaj

BRVNIŠTE: Čapliar – Kolembus, Zelenák, Barbosa (40. Polník), V. Kramarík, Prince, T. Kramarík, Polník, Decký (66. Matúš Hároník), Mário Hároník, Belej

V nervóznom zápase skóre otvorili hostia v 19. min., keď sa po rohovom kope najlepšie zorientoval Prince a s prehľadom umiestnil loptu za Zvalov chrbát. O osem minút neskôr Mokošovu nepríjemnú strelu Čapliar len vyrazil, ale dorážajúci Liptaj ponúknutú šancu nevyužil. V 31. min. opäť Mokoš ušiel po krídle, zacentroval a Liptaj zo siedmich metrov mieril hlavou len vedľa hosťujúcej brány. Päť minút pred polčasom snaha Kostolian o strelenie gólu konečne vyšla. Maslonka na ľavej strane oklamal Kramára, zasekol si loptu a krásnou krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi Čapliarovej brány upravil na 1:1. V druhom polčase mali šancu aj hostia, keď v 65. min. Zvalo s námahou vytlačil strelu Kramárika na žrďku svojej brány. Poslednú šancu zápasu mal Mokoš v 85. min., keď jeho strelu hosťujúci brankár vytlačil mimo bránu. V zápase, v ktorom neboli hostia herne horší, ale Kostoľanci mali zas viac šancí, sa nakoniec mužstvá rozišli s remízou.

FRANTIŠEK MAŠLONKA

Cigeľ - Malá Hradná 5:0 (2:0)

GÓLY: 9. Bugár, 42. Babašta, 55. Medera, 62. Zaťko, 85. Mjartan

ROZHODOVAL: Uhlár, 200 divákov

CIGEĽ: Hurtiš – Ďuriš, Medera (82. Mjartan), Orság, Halaška, Zaťko, Madarász, Bugár (66. Kamdem), Babašta, Petráš, Sonnemann

M. HRADNÁ: Ježík – B. Varhaník, Juraj Varhaník, Rychtárech, Petrík, Jakub Varhaník, M. Varhaník, T. Jandák, L. Jandák, Dudáš, Varhaník

S futbalistami Malej Hradnej sa Cigľania do tohto stretnutia stretli sedemkrát, šesťkrát v Majstrovstvách oblasti a raz v piatej lige. Bilancia je pre domácich priaznivá, šesťkrát vyhrali, raz remizovali a ani jedenkrát neprehrali. Mohlo by sa zdať, že v tomto stretnutí už o nič nejde, ale opak je pravdou. Cigľania by sa v prípade víťazstva už mohli tešiť z definitívneho konečného druhého miesta a v prípade víťazstva hostí by zas mali Malohradčania ešte teoretickú nádej na udržanie sa v tejto súťaži. A už od prvých minút dokazovali, že túto šancu nechcú premárniť. Boli to oni, ktorí sa už v 1. min. mohli ujať vedenia. Domáci odpovedal v 3. min., a tak od začiatku bolo na ihrisku rušno. Hostia hrali útočne, otvárali obranu, čo sa im nevyplatilo v 9. min., kedy P. Bugár dostal presnú prihrávku a hráč jeho kvalít už vie, čo s loptou – 1:0. V 13. min. ho chcel napodobniť Babašta, no trafil len brankára. Hneď na to po ľavej strane unikli hostia, no v dobrej príležitosti nezakončili tak, ako si predstavovali. V 16. min. z diaľky pekne vypálil domáci Medera, no lopta letela tesne vedľa. V 30. min. bol na ukazovateli skóre stav 1:0, pretože hostia stále cítili šancu na vyrovnanie prípadne strelenie ďalšieho gólu. Schladil ich v 42. min. Babašta, ktorý si nabehol na Mederov center z pravej strany a nezadržateľne vsietil – 2:0. Sympatické na hre hostí bolo, že neprišli brániť, dokonca si vypracovali dve - tri dobré šance aj keď domáci boli omnoho aktívnejší a vedenie o dva góly si zaslúžili. Aj v druhom polčase sa snažili hostia o otvorenú hru, domáci tlačili, no skóre sa ani v 50. min. nemenilo. Zmenilo sa v 55. min., keď domáci unikli obrane a presnú prihrávku Madarásza bezpečne premenil Medera na tretí gól. O sedem minút neskôr presnú prihrávku zopakoval Madarász, ale tento raz bol adresátom Š. Zaťko, ktorý nedal brankárovi hostí šancu – 4:0. Ani po tomto góle sa hostia nestiahli do obrany a stále produkovali futbal, za ktorý si získali sympatie divákov. V 85. min. upravil stav akrobatickou parádou Š. Mjartan na konečných 5:0. Týmto víťazstvom si domáci dve kolá pred koncom zabezpečili isté druhé miesto v tabuľke.

JÁN ČERNÁK

Horovce – Malá Čausa 4:0 (1:0)

GÓLY: 14. a 89. Körmendy, 50. Kebis, 76. Škrapko.

ROZHODOVAL: Berec, ŽK: R. Brix, Ďurovec, 100 divákov.

HOROVCE: Rajník – Škrapko, Štefanec, Balocký, Kebis (83. Ciesar), Kučo, R. Brix, Körmendy, Chupáč, Ďurovec (72. Borovský), Marek Siekel.

M. ČAUSA: Obert – Kramár, Miroslav Krško, Borik, Pekár, Slaný, Obžera, Michal Krško, Ďurdina, Matiaško, Lugár.

Domáci začali aktívne, v 10. min. po Kebisovej prihrávke mieril Chupáč vedľa a v 13. min. Obert kryl Körmendyho priamy kop. Ten istý hráč v 14. min. po chybe obrany strelou k žrdi dal na 1:0. Po akcii Kebisa a Körmendyho Škrapko v šanci zaváhal. V 20. min. Kučov priamy kop Obert reflexívne vykopol nohou. V 31. min. Obžeru zastavil v úniku Balocký a v 36. min. R. Brix vyprášil Obertove rukavice. V 43. min. Körmendy zakončil nepresne. V 50. min. sa Kebis vyhol ofsajdovej pasci a prestrelil Oberta – 2:0. Hostia pridali, no strely Matiaška, Obžeru a Michala Krška Rajníka neohrozili. V 76. min. sa Škrapko predral obranou a zvýšil na 3:0. Skóre uzavrel v 89. min. Körmendy, keď zareagoval pohotovo na rýchlo rozohraný priamy kop R. Brixa.

MARIÁN PECUŠ

Ostatné zápasy: St. Turá – Veľké Uherce 4:0 (2:0), Chocholná-Vel – Bošany 0:0, Myjava B – Streženice 2:0 (0:0), Ladce – Podolie 5:1 (1:0), Uhrovec - Tr. Turná 3:2 (1:2)