Štvrtok, 4. marec, 2021 | Meniny má KazimírKrížovkyKrížovky

Gólové hody v Prievidzi: Napínavý duel rozhodla posledná minúta!

Futbalisti Baníka odohrali ďalší napínavý zápas, tentokrát hostili kvalitné mužstvo z Trnavy.

(Zdroj: archív - Ivan Valko)

III. LIGA

FC Baník HN Prievidza & Handlová - Trnava C 2:3 (1:2)

GÓLY: 19., 62. Bublák – 5. Juhász, 14. Pikulík, 90. Peter Tran Ahn.

ROZHODOVAL: Drobec, 600 divákov, ŽK: Pekár, Belanec, Oškrobaný – Juhász.

FC BANÍK: Lacko – Búry, Oškrobaný, Pekár, Halmeš, Belanec, Turančík, Viktory, Bublák, Zelenický (82. Strečanský), Drozd (75. Obžera)

FC SPARTAK C: Orichel – Krajčovič, Častulin, Mišura, Kovarský (83. Blaško), Hlavna, Pikulík, Richnák (75. Duračka), Herák, Juhász, Horváth (64. Peter Tran Ahn)

Domáci po voľnom žrebe z minulého kola sa od úvodných minút ocitli pod veľkým tlakom hostí, ktorí v jarnej časti súťaže stratili len dva body. Už v 5. min. domáci brankár Lacko vyrazil strelecký pokus Horvátha, avšak Juhász pohotovo dorazil loptu do siete – 0:1. V 14. min. využil hosťujúci Herák pošmyknutie domáceho Halmeša, prihral voľnému Pikulíkovi, a ten zvýšil náskok hosťujúcich futbalistov – 0:2. Domáci sa zo šokujúceho úvodu postupne spamätali a dostali sa i k streleckým pokusom a gólovým príležitostiam. V 19. min. poslal Belanec pekný dlhý pas na Turančíka, ktorý pekne prihral Bublákovi, a ten prízemnou strelou k pravej žrdi opäť zmenil stav stretnutia – 1:2. V 30. min. po centrovanej lopte Zelenického hlavičkoval Bublák tesne nad bránu hostí. V 36. min. po kombinácii hostí Pikulík - Juhász včasným vybehnutím brankár Lacko odvrátil loptu do bezpečia. Úvod druhého polčasu patril opäť hosťom. V 47. min. strieľal tesne vedľa domácej brány Herák, keď mu prihrával Juhász. V 62. min. získal loptu Bublák, peknou individuálnou akciou sa dostal do pokutového územia a umiestnenou strelou nedal hosťujúcemu brankárovi šancu – 2:2. V 85. min. zahral zboku priamy kop hosťujúci Juhász, no domáci brankár Lacko loptu bezpečne kryl. V 86. min. prudkú strelu domáceho Bubláka do stredu brány hosťujúci brankár Orichel kryl. Domáci futbalisti si kalich horkosti vypili do dna v poslednej minúte nadstaveného času, kedy po kombinácii Krajčovič – Juhász dostal Peter Tran Ahn hostí do vedenia - 2:3.

IGOR BELÁK

Ostatné zápasy: Komárno – Galanta 1:0 (1:0), Šamorín – Veľký Meder 3:0 (1:0), Púchov – Palárikovo 1:0 (0:0), DAC B/Vrakúň – Topoľčany 4:1 (1:0), Vráble - Nové Zámky 2:2 (2:1), Led. Rovne – Dubnica 0:1 (0:0), Neded – V. Ludince 3:2 (1:0), Nemšová mala voľno.