Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Prievidzskí diváci takmer prišli o nervy (FOTO+hlasy)

Prvé finálové stretnutie malo veľmi napínavý scenár. Prievidza a Komárno priniesli divákom krásny basketbal.

Pri lopte Wisseh.Pri lopte Wisseh. (Zdroj: Ivan Mriška)

PRIEVIDZA. Po neskutočne napínavom zápase sa nakoniec z triumfu 92:80 tešili basketbalisti Prievidze, ktorí sa ujali vedenia v sérii 1:0. Finále sa teraz sťahuje na juh Slovenska, súboj začína v stredu 27. apríla o 18:00 hod.

EUROVIA SBL

Finále, 1. zápas:

BC Prievidza - MBK Rieker Com-therm Komárno 92:80 (22:25, 29:25, 21:24, 20:6)

Stav série: 1:0

Prievidza: Stamenkovič 17, Körner 14, Marič 10, Batina a Wisseh po 7 (Rostampour 15, Stanojevič 10, Vojtek 7, Jašš 5)

Komárno: Bannister 16, Alawoya 14, Bilič 4, Thompson a Vido po 4 (Kozlík 14, Kratochvíl 11, Halada 5, Haviar 0)

TH: 19/16 - 17/13, Trojky: 10 – 11, Fauly: 23 – 21, Rozhodovali: Gabara, Ženiš, Lamoš

Priaznivci basketbalu na hornej Nitre sa dočkali, úvodným duelom odštartovala finálová séria medzi Prievidzou a Komárnom. Prvé body patrili domácim, no potom prevzali dianie na palubovke Komárňania, ktorí vyhrávali 11:5. Prievidžania s premožiteľom bratislavského Interu neustále držali krok, ale prvá časť patrila hosťom – 22:25. Obrany v prvej polovici stretnutia išli do úzadia, zatiaľ čo útoky pracovali na výbornú. V druhej časti sa Prievidžania neustále doťahovali, vykúpil ich až Stamenković, ktorý poslal svoje mužstvo do vedenia 40:38. Keď sa zdalo, že hostia predsa vyhrajú prvú polovicu tesne o jeden bod, opäť sa predviedol Stamenković, ktorý upravil na 51:50.

Po zmene strán to vyzeralo, že domáci prevezmú zápas pod svoju kontrolu. Vyhrávali 56:52, no na palubovke sa začali diať veci. Naplnené tribúny zostali poriadne zaskočené, veď Komárňania sa ujali vedenia a náskok neustále zvyšovali. Zásluhou Handlovčana Vida vyhrávali o jedenásť bodov 74:63 a s Prievidzou to vyzeralo zle-nedobre. Tréner Čurović však prehovoril svojim zverencom do duše a v závere tretej časti prišli dôležité trojky domácich, ktoré upravili stav na rozdiel dvoch bodov - 72:74. Prievidzskí priaznivci boli vo vytržení a po infarktovom závere tretej časti opäť ožili. Neskutočne napínavý duel vyvrcholil v poslednej štvrtine skvelým výkonom Prievidžanov, ktorí sa prezentovali parádnou obranou. Keď Körner upravil skóre na 88:80, každému bolo už jasné, že Prievidza dovedie duel, v ktorom neustále prehrávala, do úspešného konca. Po štyridsiatich minútach sa domáci nakoniec tešili z víťazstva 92:80 a ujali sa vedenia v sérii 1:0. Prievidzskí basketbalisti si po tomto zápase zaslúžia absolutórium, pretože napriek jedenásťbodovému manku podali v posledných minútach parádny výkon a tešili sa zo zaslúženého víťazstva 92:80.

Miljan Čurović (tréner Prievidze): „Podstatné je, že sme zápas zvládli. Priebeh síce bol divný, v prvom polčase videli diváci množstvo bodov, no po zmene strán sme pritvrdili v obrane a dostali sme zápas pod kontrolu. Keď sme prehrávali o jedenásť bodov, behalo mi hlavou, ako sa dostaneme naspäť do zápasu a celkom dobre mi to vyšlo. Spolu s divákmi sme dostali veľkú energiu a podarilo sa nám stretnutie otočiť. Diváci by sa nudili, keby mal zápas jednoznačný priebeh, takto to bolo veľmi zaujímavé. Komárno má svoju kvalitu, ktorú aj ukázalo.“

Marko Batina (hráč Prievidze): „Komárno po celý čas viedlo, no vďaka skvelej obrane sa nám podarilo stretnutie otočiť. Doma musíme mať dobrú obranu a útok potom príde. V prvom stretnutí sme boli trošku nervózni, čo je normálne, ale našťastie sme to zvládli. Pomohli nám tentokrát trojky, ktoré nás vrátili do hry.“

Dragan Ristanović (tréner Komárna): „Darilo sa nám, vyhrávali sme, no ostali sme nervózni. Tri štvrtiny sme hrali výborne, ale v určitých chvíľach sme to neukočírovali. Miestami sme hrali veľmi rýchlo ako v tenise, k čomu nebol dôvod. Nevynútenými chybami sme postavili súpera na koňa.“

Roman Vido (hráč Komárna): „Vypracovali sme si dobrý náskok, no súper nám dal potom ľahké koše za tri body. Nemali sme však prestať hrať, pretože nás to stálo celý duel. Gratulujem však Prievidzi k víťazstvu a vidíme sa u nás v Komárne. Prievidza bola o ten kúsok tentokrát lepšia.“

Zápas o bronz: Inter Bratislava – KB Košice 90:79