Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

LIGOVÝ FUTBAL (22. kolo): Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Ligové súťaže pokračovali ďalšími stretnutiami, na programe bolo dokonca jedno veľké okresné derby.

Zemianske Kostoľany - Cigeľ.Zemianske Kostoľany - Cigeľ. (Zdroj: Michal Kurinec)

IV. LIGA SZ

Kanianka – Prečín 0:0

ROZHODOVAL: Chlebo, 100 divákov

KANIANKA: Jantoška – Krč, Kôstka, J. Švolík, Bátora (73. Gajdoš), Drexler, A. Baláž, A. Hvolka, J. Hvolka, Svitek (83. Kalina), M. Švolík

PREČÍN: Bartek – Papšo, Škrabák, Vrábel, Ľ. Gajdošík, V. Gajdošík, Orávik (89. Kaprálik), Sadecký, P. Gajdošík, Hybben, Vadovský (62. Čelko)

Kanianka chcela s prijateľným súperom z Prečína vyhrať, ale to sa jej opäť nepodarilo. Už v 3. min. pohrozili hostia, avšak ich strela bola tečovaná. V 8. min. mieril nepresne domáci M. Švolík. V 24. min. po Bátorovom dobrom centri domáci takmer otvorili skóre, ale loptu za chrbát hosťujúceho brankára nepretlačili. Od tejto minúty to bolo na ihrisku nepresné, viazla kombinácia, a tak sa do konca polčasu nemohlo nič udiať. V druhom polčase si domáci hráči dali po „veľkej“ domov J. Švolíka skoro vlastenca. V 56. min. mali pološancu aj hostia, avšak ich hráč na loptu nedotiahol. Najväčšiu šancu mali o pár minút opäť hostia, avšak ich hráč namiesto strely nezmyselne prihrával. V 65. min. po priamom kope A. Hvolku mali domáci šancu, avšak loptu v trme-vrme opäť do brány nedotlačili. V 69. min. vystrelil pekne domáci kapitán Kôstka a takisto o desať minút neskôr aj striedajúci Peter Gajdoš. Bol to zápas, v ktorom si ani jedno mužstvo za svoj výkon nezaslúžilo vyhrať. Keby sa hralo do rána, gól by v Kanianke nepadol.

MARTIN PIPÍŠKA

Ostatné zápasy: Šimonovany - Tr. Stankovce 3:1 (1:1), Častkovce – Partizánske 1:1 (0:1), N. Dubnica – Bánovce 1:3 (0:2), Beluša – Tr. Teplice 3:2 (1:1), Domaniža – Boleráz 1:0 (0:0), Vrbové – Jaslovské Bohunice odložené na 26. apríla, Holíč – Malženice, odložené pre maródku v tíme hostí

V. LIGA SEVER

Z. Kostoľany – Cigeľ 1:3 (1:1)

GÓLY: 19. vlastný – 2., 73. Bugár, 52. Kamdem

ROZHODOVAL: Hrabaj, 250 divákov

Z. KOSTOĽANY: Ma. Zvalo – Obžera, Néma, Hancko, Mi. Zvalo, R. Zvalo, Duda, Šurina (71. Ďurkovič), Zaťko, Mrtvík, Turanský

CIGEĽ: Hurtiš (66. Gregor) – Ďuriš, Medera, Orság, Mjartan, Babašta, Zaťko, Madarász, Katrena, Kamdem (78. Oboňa), Bugár

V Zemianskych Kostoľanoch sa hral dobrý futbal, ale bojovnosť, chorobami postihnutých Kostolian, na pokorenie Cigľa nestačila. Už v 2. min. domáci nedôrazne odhlavičkovali loptu v šestnástke ku Kamdemovi, ktorý nevydrenými nožničkami uvoľnil Bugára, a ten do poodkrytej brány otvoril skóre zápasu. Na opačnej strane po centri Zaťka zo štyroch metrov netrafil Michal Zvalo. V 19. min. opäť Zaťko krížnou prihrávkou vysunul Dudu, ten pri nájazde prehodil vybiehajúceho Hurtiša a odrazenú loptu od žrde si Katrena nešťastne zrazil do vlastnej brány. Do konca polčasu zaujali ešte strely Madarásza či Mederu, ktoré minuli Zvalovu bránku a najmä zahodený pokutový kop Mederom. Začiatkom druhého polčasu znova obrana Kostolian nedôrazne odvrátila loptu, nasledovala nebezpečná strela Bugára, ktorú Zvalo stačil len vyraziť a dobiehajúci Kamdem dorazením zvyšoval na 2:1. V 60. min. hosťujúci Madarász nebezpečne ohrozil bránu strelou, ktorá skončila len milimetre mimo nej. O trinásť minút po akcii Madarásza a strele Katrenu, Zvalom vyrazenú loptu Bugár bez problémov využil na strelenie tretieho gólu Cigľa. Domáci bojovali, ale nebolo im dopriate streliť ďalší gól aj keď akcie Turanského, ktorý pri úniku neprehodil striedajúceho Gregora a najmä pokutový kop Mŕtvika v 86. min., volali po góloch.

FRANTIŠEK MAŠLONKA

V. Uherce - Malá Čausa 2:0 (0:0)

GÓLY: 32. a 83. R. Kováč

ROZHODOVAL: Jeremias, ČK: 86. M. Tínes (M. Čausa) po druhej ŽK, 200 divákov

V. UHERCE: Bohuš – Jankula, Gubka, Štálnik, Valter, Škoda (45. Bryndza), Svrček, Beliansky, J. Súlovský (79. Jánošík), Mego (88. P. Súlovský), R. Kováč

MALÁ ČAUSA: Greguš – M. Tínes, Krško, Borik, Pekár, Osvald (69. Chlpek), Ďurdina, Matiaško, Obžera, Gregor, Kramár (90. D. Tínes)

V prvom polčase M. Beliansky kopal priamy kop, brankár hostí jeho pokus vyrazil len pred seba a nekrytý R. Kováč otvoril skóre na 1:0. Na ďalší gól si domáci museli počkať až do druhého polčasu, kedy padol ako cez kopirák. Trestný kop Belianskeho opäť brankár iba vyrazil pred Kováča, ktorý sa opäť nepomýlil – 2:0. Domáci v slabšom zápase zaslúžene vyhrali, hostia sa prakticky za celý zápas do vyloženej šance ani nedostali.

Ostatné zápasy: St. Turá – Myjava B 0:2 (0:0), Malá Hradná - Chocholná-Velčice 0:0, Bošany - Horovce 2:0 (1:0), Uhrovec - Ladce 4:2 (2:0), Tr. Turná – Streženice 0:1 (0:0), Brvnište – Podolie 1:0 (0:0)