PRIEVIDZA. Meteorológovia varujú pred hroziacimi povodňami. Hladina rieky Handlovka v Handlovej stúpla o dvanástej na výšku 118 centimetrov, platí tam výstraha tretieho stupňa povodňovej aktivity. Hladina rieky v Prievidzi stúpla na 123 centimetrov a platí výstraha tretieho stupňa. Lehotský potok v Novákoch je vo výške 107 centimetrov s výstrahou prvého stupňa.
Meteorológovia varujú v regióne aj pred vetrom a snežením. V regióne by mal fúkať vietor rýchlosti šesťdesiat až osemdesiat kilometrov za hodinu. Do zajtra pretrváva aj výstraha pred vetrom prvého stupňa na hrebeňoch hôr. Očakávaný vietor môže dosiahnuť rýchlosť 90 až 120 kilometrov za hodinu.
Do zajtrajšieho rána platí aj výstraha prvého stupňa pred snežením. V polohách nad deväťsto metrov nad morom môže napadnúť až päťdesiat centimetrov nového snehu.
