Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Na záver základnej časti výprask hokejistov Prievidze

V dvadsiatom kole cestovali prievidzskí hokejisti do Levíc, kde nastúpili v poriadne oklieštenej zostave.

(Zdroj: archív - HC Prievidza)

PRIEVIDZA. Lazaret v hosťujúcich radoch sa prejavil aj na ľadovej ploche a domáci zvíťazili jasne 10:3.

II. LIGA

20. kolo:

HK Levice - HC Prievidza 10:3 (0:2, 4:0, 6:1)

GÓLY: 10. Pánis (Bátora), 18. Švec, 42. Pánis (Švec, Bátora)

ROZHODOVALI: Bachúrik, Šebeň, Rojík, 230 divákov

HC PRIEVIDZA: Talár – Bátora, Ďuriš, Goga, Humaj, Kováč, Krško, Macháč, Mendel, Pánis, Ševčík, Švec, Valter, Vážan. Tréner: Mjartan

Prievidzskí hokejisti nastúpili na posledný zápas základnej časti v značne oklieštenej zostave. Napriek tomu po prvej časti s tabuľkovým susedom po góloch Pánisa a Šveca viedli 2:0. Potom však prevzali hru domáci a štyrmi gólmi stav stretnutia otočili – 4:2. Priestor od trénera Mjartana dostali aj mladí hráči Prievidze, ktorí však na skúsených domácich hokejistov nestačili. Poslednú tretinu vyhrali Levičania 6:1 a celkovo zvíťazili jasne 10:3. Napriek tomu však Prievidžanov prehra až tak mrzieť nemusí, pretože po základnej časti obsadili solídnu druhú pozíciu, ktorá im zaručila postup do play-off.

Povedal po zápase:

Dávid Pánis (hráč Prievidze): „Na zápas sme vycestovali v oklieštenej zostave. Úvod sme zachytili veľmi dobre a prvú tretinu sme vyhrali 2:0. Druhá časť sa hrala z jednej strany na druhú, no v tretej nám už dochádzali sily, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku, ktorý nemusel byť až taký strašidelný. Nevešiame však hlavy a ideme ďalej. Dúfam, že v play-off prídeme zas na víťaznú vlnu a pôjdeme čo najďalej. Držte nám palce.“

Ostatné zápasy: Partizánske – Banská Bystrica B 9:3, OAHL Bratislava – Púchov 5:4

Program play-off (13.2. o 17:00):

Liptovský Mikuláš – HC PRIEVIDZA (hrá sa na 2 víťazstvá)

Ostatné dvojice: Nitra – Brezno, Levice – Sabinov, Púchov – Dolný Kubín.