Piatok, 25. máj, 2018 | Meniny má Urban
Nájdete nás na webe

Prievidza opäť pri chuti. S Košicami padla povestná stovka (FOTO + hlasy)

V 29. kole najvyššej basketbalovej súťaže pricestoval na hornú Nitru nováčik z Košíc, ktorému domáci nedali šancu.

Pri lopte Jozef Vojtek.(Zdroj: Ivan Mriška)

PRIEVIDZA. Po jednoznačnom priebehu zvíťazili Prievidžania 100:81 a do tabuľky si pripísali ďalšie dva body.

EUROVIA SBL

29. kolo:

BC Prievidza – KB Košice 100:81 (27:20, 30:13, 21:29, 22:17)

Prievidza: Körner 19, Stamenkovič 19, Batina 14, Marić 14, Wisseh 14 & 10 asistencií (Stanojević 9, Rostampour 7, Vojtek 4, Dobrotka 0, Hupka 0, Jašš 0, Kádaši 0)

Košice: Jankovič 21, Vlahovič 16, Baldovský 14, Edwards 12, Keely 2 (Baťka 16, Galata 0, Jacobo 0, Járay 0, Lechman 0, Nuber 0)

TH: 10/14 – 15/18, Trojky: 8 – 12, Fauly: 21 – 19

Rozhodovali: Ženiš – Turčin – Holländer

Po prehre v Komárne si Prievidžania chceli napraviť chuť doma s nováčikom. Úvod vyšiel Prievidžanom na výbornú a Wisseh zvyšoval už na 6:0. Košičanom prvá časť nevyšla, ich povestná defenzíva zlyhávala a domáci viedli 27:20. Zverenci trénera Čurovića tempo stupňovali a druhá desaťminútovka bola z ich strany priam famózna. Domácim to sypalo, hostia sa zas v zakončení trápili. Po polovici stretnutia bol stav 57:35 a o triumfe domácich už pochyboval len málokto.

Úvod druhej polovice bol zo strany hostí dobrý, ale podarilo sa im stiahnuť len na rozdiel trinástich bodov. Domáci sa v týchto častiach hry trochu uspokojili, no v poslednej štvrtine opäť nadviazali na výbornú hru z prvej polovice. Vyhrali ju 22:17 a celý zápas 100:81. Divákov potešila najmä povestná stovka, ktorú stanovil Stanojević. V lige majú teraz Prievidžania prestávku, no v utorok ich čaká dôležitý súboj v pohárovej súťaži Alpe-Adria Cup. O 19:00 hod. privítajú chorvátsky Záhreb.

Miljan Čurović (tréner Prievidze): „Naše víťazstvo je zaslúžené. Bol to veľmi dôležitý zápas, museli sme ukázať nejakú reakciu, ktorá prišla. Myslím, že sme odohrali všetkých štyridsať minút v pohode. Trošku nám robil problémy Janković, ktorý odohral výborný zápas. Myslím, že s našim výkonom však môžeme byť spokojní.“

Jakub Kádaši (hráč Prievidze): „Podľa môjho názoru rozhodlo, že sme do zápasu vstúpili koncentrovane. Dali sme pár ľahkých košov a darilo sa nám aj v obrane. Po vypracovaní náskoku síce prišlo menšie uspokojenie, ale v konečnom dôsledku myslím, že s našim výkonom môžeme byť spokojní. S kvalitným súperom sme vyhrali zaslúžene.“

Dražen Brajković (tréner Košíc): „Gratulujem Prievidzi k víťazstvu. Bola lepším tímom. Má výborného trénera a skvelých hráčov ako Batina, Marić či Wisseh, ktorí jej dopomohli k zaslúženej výhre. Gratulujem však aj svojim hráčom, ktorí odohrali desať minút veľmi dobre. Momentálne je však lepšia Prievidza.“

Michal Baťka (hráč Košíc): „Zápas bol na sedemdesiat až osemdesiat percent rozhodnutý už v prvej polovici, kedy sme strácali dvadsať bodov. Aj keď sme do druhého polčasu nastúpili lepšie a viac sme bojovali, zvrátiť zápas sa nám nepodarilo. Dostať sto bodov, či je to vonku alebo doma, sa nám nesmie stávať. Snažíme sa na tréningoch klásť dôraz na obranu, a tak si musíme tento zápas pozrieť a zistiť, kde sme spravili chyby. Musíme sa z nich poučiť, pretože nás v stredu čakajú doma Levice, ktoré, ak chceme bojovať o štvrté miesto do play-off, musíme zdolať. Pozviechame sa a od pondelka začneme s prípravou na dôležitý zápas, ktorý verím, zvládneme.“

Ostatné zápasy: Svit – Karlovka Bratislava 65:80, Inter Bratislava – Nitra 96:62, Levice – Komárno 75:66

Program 30. kola (27.1. o 18:00): Karlovka Bratislava – S. N. Ves (18:30), Košice – Levice, Komárno – Inter Bratislava, Nitra – Svit