Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Parádny obrat volejbalistov: Kohúti začali rok na výbornú!

V 17. kole volejbalovej extraligy privítali Prievidžania pred vlastnými priaznivcami tím VK KDS Šport Košice.

Radosť volejbalistov Prievidze.Radosť volejbalistov Prievidze. (Zdroj: Martina Suváková)

PRIEVIDZA. Prievidžania v zápase prehrávali 0:2, no po parádnom obrate stav otočili a tešili sa z víťazstva 3:2.

Kohúti nastúpili so staronovou posilou, venezuelským nahrávačom Carlosom Paezom a na post libera sa vrátil Martin Vlk, ktorý si pred takmer rokom poranil koleno. Keďže chýbal Hraňo, na poste libera nastúpil asistent Roman Kašša, ktorý predtým vypomáhal na nahrávke.

EXTRALIGA

17. kolo:

VK Prievidza - VK KDS Šport Košice 3:2 (-19, -19, 19, 19, 15)

Zápas trval: 114 minút, rozhodovali: D. Hodoň a P. Vaško, 400 divákov.
Prievidza: Rodriguez 16, Paez 6, Pavelka 12, Šimko 8, M. Hukel 25, Slubowski 12, liberá Kašša a M. Vlk. Tréner: J. Vlk.
Košice: Maroš Sopko 4, Jakubov 18, Kríž 4, Sarnecki 15, Javorčík 10, Bališin 9, libero Barlík (Hudák 1). Tréner: R. Vlkolinský.

Po dlhom čase videlo 400 divákov víťazstvo domáceho VK. Rodilo sa ale veľmi ťažko. Košice v prvých dvoch setoch neoslnili, ale aj tak vyhrávali bezpečne 2:0. Prievidza už s Paezom na nahrávke ukázala zlepšenie, ale slabá prihrávka, keď domácim chýbalo libero, bránila využiť potenciál Venezuelčana naplno. Ku tomu sa pridali chyby domácich a hlavne veľmi zlé podanie. V treťom sete nastal zvrat. Hostia nezachytili nástup domácich, tí vyhrávali 5:1 a 4 až 5-bodový náskok držali až dokonca. Vo štvrtom sa zdalo, že Košice sa vrátia do svojej hry, ale v polovici Prievidza vyrovnala a rovnako set vyhrala na devätnásť bodov. Piaty, rozhodujúci set lepšie začal pre VK, v polovici Košice vyrovnali, ale viac nedokázali, aj keď sériou zlých podaní Prievidza pokúšala šťastenu. Keďže aj hostia kazili podanie, rozhodla podľa hostí sporná lopta - smeč Jakubova do autu.

Jaroslav Vlk, tréner Prievidze: „Čakal som, že príde víťazstvo. Na tréningu to vyzeralo lepšie, ale zas nám chýbalo libero a krvácali sme na prihrávke. V prvých dvoch setoch sme sa len hľadali. Po výmene postavenia blokárov v treťom sete sme sa dostali do zápasu, začali sme hrať agresívne a na súpera sme zatlačili. Ešte to chvíľu potrvá, kým sa hráči s Paezom zohrajú, ale tím má určite väčšiu silu.“

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: „Gratulujem Prievidzi k víťazstvu.“

Ostatné zápasy: Trenčín – Stará Ľubovňa 3:1, Komárno – Nitra 0:3

Program 18. kola (9.1. o 18:00): Myjava – Komárno, Nitra – PRIEVIDZA, Stará Ľubovňa – Prešov, Košice – Trenčín