Sobota, 21. apríl, 2018 | Meniny má Ervín

Spanilá jazda Prievidze pokračuje. Tentokrát padli Levice (FOTO + hlasy)

Prievidzskí basketbalisti neokúsili horkosť prehry ani v 24. kole Eurovia SBL, v ktorom zdolali Levice.

Pri lopte Marek Jašš.(Zdroj: Ivan Mriška)

PRIEVIDZA. Po výbornej prvej polovici Prievidžania mierne poľavili, no nič to nezmenilo na ich zaslúženom triumfe 83:68.

EUROVIA SBL

24. kolo:

BC Prievidza – BK Levickí Patrioti Levice 83:68 (35:17, 18:13, 18:19, 12:19)

Prievidza: Stamenkovič 22, Wisseh 20, Batina 10, Körner 10, Marić 8 (Rostampour 6, Stanojević 5, Jašš 2, Hupka 0, Kádaši 0, Pasovský 0, Vojtek 0)

Levice: Miljković 20, Stojadinovič 15, Markovič 11, Žiak 6, Kovačevič 4 (Rozim 5, Granger 4, Klár 3, Drapák 0, Lutovský 0, Marchyn 0, Valentine 0)

TH: 18/24 – 20/30, Trojky: 9 – 2, Fauly: 25 – 23

Rozhodovali: Tomašovič – Ženiš – Margala

Prievidžania sa vezú na víťaznej vlne, ktorú chceli predĺžiť aj v 24. kole. Proti síce stálo skúsené mužstvo Levíc, no prvá štvrtina vyšla domácim excelentne. Prievidžanom sa darila streľba a obrana pôsobila kompaktne. Výsledkom výborného výkonu Prievidze v prvej štvrtine bolo jasné vedenie 35:17. Divákov dostal do varu Mike Rostampour, ktorý skóroval priamo s klaksónom z polovice ihriska. V druhej časti pokračoval atraktívny súboj dvoch vyspelých mužstiev. Prevahu mali zverenci Miljana Čurovića, ktorí potvrdzovali výbornú formu a cez prestávku viedli o 23 bodov 53:30.

Prievidžania mali v prvých dvadsiatich minútach hru v rukách, no po zmene strán sa začali dostávať k slovu aj hostia. Tí ukazovali charakter a bojovnosťou sa snažili stiahnuť vedenie domácich. Prievidžania však nenechávali nič na náhodu a pred poslednou desaťminútovkou viedli 71:49. V záverečnej časti sa Levičania pokúšali o zázrak, ale domáci im dovolili dotiahnuť sa len na rozdiel pätnástich bodov – 83:68. Po kvalitnom výkone tak prievidzskí basketbalisti zaznamenali ďalšie cenné víťazstvo.

Miljan Čurović (tréner BC Prievidza): „S výkonom sme spokojní. V druhom polčase sme trochu stratili ofenzívny rytmus, no napriek tomu sme dali 83 bodov. Hrali sme proti jednému z najlepších mužstiev v lige. Má výborného kouča, ktorý priniesol do ligy veľkú kvalitu. Víťazstvo nás veľmi teší a ideme ďalej bojovať.“

Teo Hojč (tréner Patrioti Levice): „Dnes sme mali extrémne ťažkého súpera, Prievidza hrala veľmi dobre. Na začiatku sme hru zle otvorili, čo domáci využili a zaslúžene zvíťazili. Prievidza v tejto sezóne ukazuje, že má skvelý tím s výborným trénerom, a tak si ju veľmi vážim.“

Jozef Vojtek (hráč BC Prievidza): „Začali sme veľmi dobre a v prvej štvrtine sme si hneď vytvorili náskok. Bránili sme kvalitne až na pár chýb, a tak sme po prvom polčase boli spokojní. Druhý polčas sme nezačali úplne optimálne, mysleli sme si, že máme zápas vyhratý, čo samozrejme nebolo. Presvedčili sme sa o tom aj v Leviciach, kde sme viedli celý zápas a po poslednej štvrtine sme ho prehrali. Dnes sme vyhrali o pätnásť bodov, a tak sme všetci radi, pretože sme hrali s ťažkým súperom, s ktorým sa nevyhráva ľahko.“

Milan Žiak (hráč Patrioti Levice): „Prievidza dnes bola lepšia. Povedali sme si, že chceme zachytiť začiatok, čo sa nám nepodarilo a prvá štvrtina nám ušla. Potom sa to proti takémuto súperovi už ťažko dobiehalo, no ukázali sme, že máme charakter a vieme bojovať až do poslednej sekundy. V druhom polčase sme výkon zlepšili, a tak zápas hodnotím pomerne pozitívne.“

Ostatné zápasy: Košice – Nitra 109:68, S. N. Ves - Inter Bratislava 59:96, Karlovka Bratislava – Komárno odložené

Program 25. kola (9.1. o 18:00): Levice – Karlovka Bratislava, Inter Bratislava – PRIEVIDZA, Svit – S. N. Ves, Komárno - Košice