Sobota, 19. september, 2020 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Prievidzskí volejbalisti bojovali s tabuľkovým susedom

V 15. kole volejbalovej extraligy cestovali volejbalisti Prievidze do Svidníka.

(Zdroj: archív - tasr)

PRIEVIDZA. Svojmu súperovi Prievidžania podľahli 1:3 a na svoje konto si pripísali ďalšiu prehru.

EXTRALIGA

15. kolo:

VK Slávia Svidník - VK Prievidza 3:1 (-20, 19, 22, 16)

Zápas trval: 96 minút, rozhodovali: P. Tiňo a A. Sluk, 254 divákov.
Svidník: Skasko 12, J. Hriňák 6, Mikula 17, Labík 9, Lamanec 18, Ščerba 12, libero Vitko (Smolej 0, Soták 0, Goban 1, Majcher 0). Tréner: P. Tholt.
Prievidza: Kašša 0, Pavelka 11, Šimko 4, M. Hukel 21, Slubowski 15, Rodriguez 6, libero Hraňo (Michalec 0, Kudra 0, Mačuha 1). Tréner: J. Vlk.

V dôležitom stretnutí síce potreboval Svidník jeden set na to, aby sa rozbehol, no od druhého dejstva diktovali dianie na palubovke domáci, ktorí zdolali Prievidzu 3:1. Vstup do prvého setu mali lepší Svidníčania (5:2, 8:2), ale za stavu 10:9 napálil dve esá Pavelka, čím zavelil k obratu. Svidník sa postupne ujal vedenia 18:12 a tento náskok už z rúk nepustil.
Druhý set mali hráči Svidníka jasne pod kontrolou a získanú pohodu si preniesli aj do ďalšieho priebehu. V závere tretieho setu sa síce hostia snažili zdramatizovať dianie na palubovke, ale domáci si vietor z plachiet vziať nenechali. Toto konštatovanie platilo aj pre štvrtý set, v ktorom zverenci trénera Petra Tholta dokráčali pevným krokom k víťazstvu.

Peter Tholt, tréner Svidníka: „V prvom sete sme robili veľa chýb na servise a prihrávke, z čoho sme následne nemohli poriadne útočiť. Od druhého setu sme pozmenili taktiku a na palubovku nastúpilo úplne iné mužstvo. Chlapci hrali to, na čo majú a svojim výkonom strhli aj vynikajúcich divákov. Hoci sme sa v ďalšom priebehu nevyhli niekoľkým chybám v poli, výrazne sme sa zlepšili na prihrávke a v útoku, čo bol kľúč k našej výhre. Za výkon od druhého setu chcem chlapcov pochváliť, pretože hrali naozaj výborne.“

Jaroslav Vlk, tréner Prievidze: „Napriek tomu, že nám chýbal prvý nahrávač, rozohrali sme zápas dobre. Od druhého setu sme sa však začali trápiť na prihrávke a naši smečiari sa ťažšie presadzovali z kolíkov. Neustále sme boli pod tlakom a z toho plynuli naše chyby. Sklopili sme hlavy a už sme sa z toho nedokázali vymaniť.“

Ostatné zápasy 15. kola: Komárno – Košice 3:0, Prešov – Nitra 2:3, Trenčín – Myjava 0:3

Program 16. kola (17.12. o 18:00): Myjava – Prešov, PRIEVIDZA – Komárno, Nitra – Svidník (19.12. o 18:00), Košice – Stará Ľubovňa (19.12. o 19:00)

CHALLENGE CUP

Odveta 16-finále:

VK Prievidza - Ethnikos Alexandroupolis

Po veľkom boji oboch tímov sa v prvom súboji zrodilo grécke víťazstvo 3:1. Odvetný duel je na programe v stredu 16. decembra o 18:00 v Prievidzi, ak chcú zverenci trénera Jaroslava Vlka pomýšľať na postup, potrebujú vyhrať 3:0 alebo 3:1 a potom zvládnuť zlatý set, ktorý sa hrá do pätnásť. Grékom stačí na postup vyhrať v odvete dva sety. Víťaz dvojzápasu sa v osemfinále stretne so srbským klubom Spartak Ljig.

1. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie
  2. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
  3. Nadšenci behu darovali košickej ZOO viac ako 2000 EUR
  4. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % až do 8,25 %
  5. Home (ale aj) Office
  6. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu?
  9. Nová služba v Prešove – celoročný bezplatný zber elektroodpadu
  10. Prečo sa kanalizácia v našich mestách upcháva, keď prší?

Pre nočný beh úplne uzatvoria niektoré ulice v meste

Večerný beh Prievidzou prinesie dopravné obmedzenia. Vodiči sa počas trvania podujatia Brose Night Run v sobotu (19. 9.