Utorok, 19. február, 2019 | Meniny má Vlasta

Vodní pólisti Novák sú víťazmi základnej časti!

Vodnopólový šláger popredných mužstiev sa hral v Novákoch, kde pricestovala bratislavská Slávia.

(Zdroj: archív - Ivan Mriška)

NOVÁKY. V tvrdom stretnutí Nováčania potvrdili rolu mierneho favorita a súpera zdolali pomerne jasne 13:9.

EXTRALIGA

9. kolo:

KVP Nováky – Slávia UK Bratislava 13:9 (3:1, 3:4, 5:2, 2:2)

GÓLY: M. Úradník 4, M. Tkáč 3, Zaťovič Martanovič a Furman po 2 – P. Tkáč 5, Korauš 2, Brezina a V. Hruška po 1

KVP: Veterník, Nižný, Zaťovič, Trčo, Stehlík, Martanovič, M. Tkáč, Furman, Úradník, Kováčik, Čaraj, Ševc

V šlágri sa ani jedno mužstvo nepredstavilo v kompletnej zostave. Zatiaľ čo hostia už v priebehu týždňa vedeli, že do Novák pocestujú bez Gejzu Gyurcsiho a Róberta Prelovského, tréner domácich Peter Tkáč musel na poslednú chvíľu urobiť zmenu v zostave. Namiesto Michala Gogolu, ktorého postihla viróza, sa do brány postavil mladý Daniel Veterník. Lídri tabuľky a obhajcovia majstrovského titulu od začiatku nenechali nič na náhodu a vďaka rýchlym gólom sa dostali hneď do vedenia. Slávia bola opäť pre domácich nepríjemným súperom, nevzdávala sa ale Nováčania pôsobili v bazéne hravejšie, zohratejšie a zaslúžene si udržiavali svoje vedenie. Ako každý zápas týchto dvoch celkov, aj tento priniesol nervozitu na oboch stranách, na čo doplatil domáci hráč Jaroslav Stehlík, ktorý bol vylúčený do konca zápasu za brutalitu. Hráči si vo vode nič nedarovali, hralo sa na hranici fairplay a voda doslova vrela. Hostia štvorminútovú početnú výhodu o jedného hráča nedokázali využiť tak ako si predstavovali a strelili v nej len jeden gól. Pred záverečnou štvrtinou boli zverenci Petra Tkáča vo vedení 11:7. V poslednej štvrtine ešte hostia znížili na rozdiel dvoch gólov a pripomenuli Nováčanom ich prvé tohtosezónne meranie síl, keď vyhrali poslednú štvrtinu 5:0. Teraz sa však už takáto otočka nekonala, domáci strelili ďalšie dva góly a stanovili tak konečné skoré 13:9, ktoré rozhodlo o tom, že víťazom základnej časti sa predčasne stal klub KVP Nováky.

PATRIK TKÁČ

Ostatné zápasy: ČH HORNETS – KVP Komárno 9:5, ŠKP Modrí Draci – Topoľčany 17:7

Program 10. kola (12.12. o 17:00): KVP Komárno – KVP NOVÁKY, Slávia UK Bratislava – ŠKP Modrí Draci Košice, PIRANA SC Topoľčany – ČH HORNETS Košice

1. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri?