Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Veľký basketbalový šláger: Víťaz vyhral jasne o dvadsaťtri bodov

V 19. kole basketbalovej Eurovia SBL na seba narazili minuloroční finalisti z Prievidze a Komárna.

Prievidžania na domácej palubovke hostili Komárno. Prievidžania na domácej palubovke hostili Komárno. (Zdroj: Ivan Mriška)

PRIEVIDZA. Veľký šláger zvládli lepšie domáci, ktorí súpera z juhu Slovenska zdolali 90:67.

EUROVIA SBL

19. kolo:

BC Prievidza – MBK Rieker Com Therm Komárno 90:67 (18:19, 27:15, 16:16, 29:17)

Prievidza: Wisseh 23 & 10 asistencií, Marić 20, Stamenkovič 14, Batina 11, Körner 4 (Rostampour 13, Jašš 5, Dobrotka 0, Hupka 0, Pasovský 0, Stanojević 0, Vojtek 0)

Komárno: Umipig 14, Vido 14, Halada 6, Alawoya 4, Thompson 3 (Kozlík 10, Marchyn 6, Bilič 4, Kratochvíl 4, Haviar 2, Kurthy 0, Maslík 0)

TH: 16/22 – 12/14, Trojky: 12 – 7, Fauly: 20 – 24

Rozhodovali: Zubák – Brziak – Šarišský

Prvý kôš zápasu dal Stamenković a diváci zahádzali palubovku plyšákmi, ktoré poputujú pre deti z rodín v hmotnej núdzi. Prievidžania síce v úvodných sekundách viedli, no prvá časť vyšla lepšie hosťom. Úradujúci šampión ju vyhral však iba o bod 19:18. Druhá štvrtina patrila domácim, Marić trojkou upravoval už na rozdiel dvanástich bodov – 33:21. Do kabín odchádzali tímy napokon za stavu 45:34 a domáci  tréner Čurović bol spokojný.

Zápas sa hral vo výbornej atmosfére a aj v druhej polovici sledovali diváci skvelý basketbal. Minuloroční finalisti zaznamenali po šestnásť bodov, a tak pred poslednou časťou bolo skóre 61:50. Domáci mali hru v rukách a v štvrtej časti súpera prevalcovali podobne ako v druhej. Vyhrali ju 29:17 a veľký šláger napokon jasne 90:67. Basketbalisti Prievidze si do tabuľky pripísali ďalšie cenné body a veľmi dobre sa tak naladili na utorkový súboj v slovinskom Lašku, kde je úvodný rozskok Alpe Adria cupu naplánovaný na 19:00.

Miljan Čurović (tréner Prievidze): „Veľmi dôležitá výhra nad naším súperom zo špičky tabuľky. Bol to vyrovnaný zápas, myslím si, že diváci si mohli užiť súboj dvoch špičkových slovenských tímov. Som rád, že sme udržali pevné nervy v druhom polčase a celkom vysokým rozdielom porazili majstra Slovenska. Je to dôležitá výhra, ale nič nemusí znamenať, ideme ďalej, liga je ešte dlhá.“

Marko Batina (hráč Prievidze): Druhý polčas sme mali lepší, ako ten prvý. Keď zvýšime agresivitu v obrane, tak to celkovo lepšie vyzerá. Zastavili sme ich veľmi dobrých hráčov Thompsona a Umipiga, ktorí sú najlepší organizátori ich hry. Ideme ďalej, pripravíme sa na ďalší zápas v Slovinsku. Táto výhra nám zdvihla sebavedomie.“

Andlejko Mandić (tréner Komárna): „Gratulujem Prievidzi, bola lepšia ako my. Možno, že v prvej štvrtine, ktorá bola vyrovnaná. Bol to náš tretí zápas v piatich dňoch. Z týchto troch zápasov bola Prievidza jednoznačne najkvalitnejší súper. Avšak my musíme hrať o mnoho lepšie, ak sa chceme udržať v špičke ligy.“

Marek Kozlík (hráč Komárna): „Rátali sme s tým, že to nebude ľahký zápas Prievidza hrá doma veľmi dobre. Nevyrovnali sme sa s tou tvrdosťou, s ktorou Prievidza nastúpila od začiatku. Dá sa povedať, že nás bili. My sme nehrali tak razantne, ako by sme mali. To bol hlavný dôvod, prečo sme prehrali. Vybrali sme si slabší deň. Zápas sme celkovo nezvládli. Gratulujem Prievidzi a verím, že odvetu v Komárne vyhráme zase my.“

Ostatné zápasy: S. N. Ves – Košice 54:110, Levice – Nitra 87:51, Inter Bratislava – Svit (7.12.)

Program 20. kola (16.12. o 18:00): Karlovka – Svit (18:30), Nitra – Inter Bratislava, Levice – Komárno, Košice – PRIEVIDZA

Prečítajte si tiež: Prievidza opäť bodovala: Tentokrát si to odskákala Nitra! Čítajte